Ρετρό εξαφανισεις

Ξανάγινε στο παρελθόν;

Ε τα καημένα ελπίζω να μην είναι αυτή η νόσος που γράφει το άρθρο που τα κάνει να πηγαίνουν κυκλικά.

Εγώ θα έβαζα παραπέρα μεγάλη ποσότητα τροφής για να σταματήσουν τελείως.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πάλι πειράματα κάνουν ; 'Η συμβαίνει κάτι άλλο ;
 
Μπορεί να χορεύουν εθνικούς εσωτερικούς μογγολικούς χορούς. Εμείς πώς πάμε γύρω-γύρω σε τσάμικα και καλαματιανά?
 
Είπα εγώ ότι δεν είναι? Και πρόβατα που θα χορεύανε τσάμικο θα ήταν πρωτοφανές φαινόμενο. Απλώς βρήκα μία πιθανή εξήγηση.

(Από την άλλη στην Ελλάδα κάθε Πάσχα έχουμε χιλιάδες πρόβατα που κινούνται κυκλικά για ώρες και ώρες και δεν το κάνουμε θέμα. Ίσως επειδή στριφογυρίζουν κατά μόνας.)
 
Είπα εγώ ότι δεν είναι? Και πρόβατα που θα χορεύανε τσάμικο θα ήταν πρωτοφανές φαινόμενο. Απλώς βρήκα μία πιθανή εξήγηση.

(Από την άλλη στην Ελλάδα κάθε Πάσχα έχουμε χιλιάδες πρόβατα που κινούνται κυκλικά για ώρες και ώρες και δεν το κάνουμε θέμα. Ίσως επειδή στριφογυρίζουν κατά μόνας.)
Έτερον εκάτερον.
Στην πρώτη περίπτωση το κάνουν τα ίδια, στη δεύτερη σουβλίζονται κατά το πασχαλινό έθιμο.
 
Ρεικιαβικ 1943 στην Ισλανδία,δειχνει έναν χρονοταξιδιωτη να μιλάει στο κινητό του. Τι λέτε να κρατά στο χέρι του; Να ναι φωτοσοπια
20221124_153604.jpg
 
Ρεικιαβικ 1943 στην Ισλανδία,δειχνει έναν χρονοταξιδιωτη να μιλάει στο κινητό του. Τι λέτε να κρατά στο χέρι του; Να ναι φωτοσοπια

Ακόμα μεγαλύτερο μυστήριο θα ήταν το ποιον καλεί και με τι σήμα!
 
Ακόμα μεγαλύτερο μυστήριο θα ήταν το ποιον καλεί και με τι σήμα!
Με τι σημα όντως
Και ιδού η πιο διάσημη φωτό χρονοταξιδιωτη, στον Καναδά στα εγκαίνια μιας γέφυρας στα τέλη του 40 νομίζω
images (16).jpeg
 
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Vera_Renczi
Ούτε έναν ούτε δύο ούτε τρεις , ούτε δέκα , ούτε είκοσι αλλά λένε περίπου 35 ανδρες σκότωσε η μαύρη χήρα με την απαράμιλλη ομορφιά ανάμεσα τους δύο σύζυγοι της, ο γιος της και οι άλλοι παντρεμένοι και ελεύθεροι εραστές. Όλους τους δηλητηρίαζε με αρσενικό.Το ερώτημα είναι πώς στην πόλη που έμενε , οι άνδρες εξαφανιζόταν μυστηριωδώς και για χρόνια κανείς δεν τους έψαχνε, ούτε οι αρχές ούτε οι δικοί τους. Πως γίνεται αυτό , μιλάμε για το 1920 με 30.Χρειάστηκε η χήρα ενός τραπεζίτη να βγάλει ακρη με την υπόθεση και μόνη της χωρίς την βοήθεια της αστυνομίας. Το τι βρηκαν στο κάστρο της χήρας δεν λέγεται.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Λογικό. Αρσενικά τα θύματα, με αρσενικό θα τους φαρμάκωνε.
Το αρσενικό και η παλιά δαντέλα για αυτήν γράφτηκε . Καλά εσύ δεν αναρωτιεσαι πως δύο επιφάνεις σύζυγοι χάθηκαν και όλοι πίστεψαν τα ψέματα της χήρας
 
Αμ τωρα καταλαβα, πως προεκυψε ο ορος "φαρμακο _ _ _ _ α"
Εντυπωση μου κανει, που χρειατηκε μια αλλη χηρα για να εξολοθρεφτει η μαυρη χηρα. Τυχαιο?
 
Πίσω
Μπλουζα