Ρετρό εξώφυλλα ταινιών τρόμου

Βασικά από όσο θυμάμαι την ταινία, ούτε και εμένα μου άρεσε το Carrie.

Συνεχίζουμε λοιπόν με το πασίγνωστο Christine (1983). Ιδιαίτερα ατμοσφαιρική εικόνα μόνο για όσους έχουν δει την ταινία. Eίμαι σίγουρος πως μετά από αυτή τη ταινία, πολλοί έβλεπαν με άλλο μάτι το αμάξι τους! :D

8.jpg
8.jpg

Μια βιντεοκασσέτα που μου έκανε εντύπωση το εξώφυλλό της ήταν το The texas chainsaw massacre 2 (1986). Δεν ξέρω ακριβώς, αλλά μου φαινόταν πολύ μυστήρια η φάτσα του τύπου πίσω από τη κομμένη πόρτα. Σχεδόν μπορούσα να νιώσω την ένταση της συγκεκριμένης σκηνής. Σοκαριστικό δηλαδή τώρα που το σκέφτομαι.

Texas%20Chainsaw%20Massacre%20II.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μια απο της αγαπημένες μου ταινίες XTRO

Xtro.jpg
 
texas_chainsaw_massacre_the_beginning.jpg
texas_chainsaw_massacre_the_beginning.jpg

Απο τις αγαπημένες μου ταινίες...

Evil-Dead-Rpkg-Wide-Screen-Front-Cover-23816.jpg


JGTH%20Poster.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
childsplayDVD.jpg
childsplayDVD.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τρελή σπλατεριά του 2006..Βγαίνει και δεύτερο μέρος τον Οκτώβριο του 2010..

hatchet_DVD.jpg
 
Και αυτή τρελή σπλατεριά και απο τις αγαπημένες μου..

CANNIBAL%20HOLOCAUST%20VHS.jpg
 
happy-birthday-to-me-20090729013621982_640w.jpg
happy-birthday-to-me-20090729013621982_640w.jpg

Ποιος μπορει να ξεχασει αυτο το εξωφυλλο!!!!Απο τα ποιο περιεργα !!!!Πολυ αγαπημενο μου εργο!!!!

Κ το eyes of a stranger πολυ παραξενο!!(δεν το εχω δει ακομα!)

eyes_of_a_stranger.preview.jpg
eyes_of_a_stranger_preview.jpg

the_mutilator.jpg
the_mutilator.jpg

Πολυ ωραιο εργο κ αυτο,ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω επρεπε να λεει η αφισσα!!!!!!!!

motel_hellMP01.jpg
motel_hellMP01.jpg

Καλη ταινια κ αυτη αρκει να ειχαν βγαλει λιγο τα κωμικα στοιχεια!!Οι καημενοι ετοιμοι να γινουν λουκανικα ειναι!!

1hello_mary_lou_prom_night_ii.jpg
1hello_mary_lou_prom_night_ii.jpg

hello_mary_lou_prom_night_ii.jpg


Η Mary Lou ειναι ετοιμη να ξαναπαρει το στεμμα της πισω!!!!!!!!Τρομερο το σχολικο ντουλαπακι μετατραπηκε σε φερετρο!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
argy είπε:
the_mutilator.jpg


Πολυ ωραιο εργο κ αυτο,ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω επρεπε να λεει η αφισσα!!!!!!!!

[/quote

Καλό έργο, αλλά ψιλοάστοχη επιλογή ο δολοφόνος. Νόμιζες οτι μετά τα ξεπαστρέματα, θα αρχίσει να φτιάχνει και τα υδραυλικά...
 
Ακριβως μονο ο Τσακωνας του ελειπε για βοηθος!!!!!!!!!!!!!! :D

!!Επρεπε τα πλανα να ηταν καπως ποιο σκοτεινα οταν τον εδειχνε!!!!Αλλα κ παλι ειναι πολυ cult φυσιογνωμια!!!!!
 
Γιατι το ξεχασαμε?!!!!!Φοβερο εργο κ εξωφυλλο!!!!!

Θα ξερετε σιγουρα οτι ο David Gale (το κομμενο κεφαλι!) πεθανε το 1991 τραγικη ειρωνια γιατι πεθανε απο επιπλοκες μετα απο χειρουργειο ανοιχτης καρδιας.

reanimator1xo5.jpg
reanimator1xo5.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
το κομμενο κεφαλι δεν ειναι του David Gale....
 
To Pulse. Τι μου θύμισες τώρα! Είχα τρελούς εφιάλτες με αυτή τη ταινία αλλά δεν θυμάμαι καθόλου το σενάριο.
 
ειναι αυτο που περναει το ρευμα σε ολες της ηλεκτρικες συσκευες και σκοτωνει

 
θανος είπε:
ειναι αυτο που περναει το ρευμα σε ολες της ηλεκτρικες συσκευες και σκοτωνει

To Pulse ειναι γ@μω τισ ταινιες, αν καθολου τρομακτικη, αλλα αξιζει να το δει καποιοσ!
 
Απο το Mother's Day 1980 πολυ ωραιο εργο και πολυ εξυπνη αφισα αφου το θεμα της ειναι απο γνωστο πινακα!

mothers_day_1980.jpg
mothers_day_1980.jpg

Απο το σχετικα αγνωστο Final Exam 1981 πολυ ωραιο και αυτο με πολυ καλο soundtrack

Final%2BExam.jpg
Final Exam.jpg

Απο το The Initiation 1984 με τις Daphne Zuniga και την γνωστη σε ολους μας απο την τολμη και γητεια Hunter Tylo

Picture3+001.png
Picture3 001.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα