Ρετρό ερωτισμός στην τηλεόραση

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.039
Ασφαλώς στην αποκλειστικά κρατική τηλεόραση τηλεόραση των 80's,

κάθε σκέψη για ερωτισμό στην τηλεόραση ήταν αδιανόητη.

Στην καλύτερη να έβλεπες καμιά γάμπα ή καμιά πλάτη.

Η πρώτη αλλαγή έγινε με την δορυφορική τηλεόραση.

Θυμάμαι ότι κάθε Τρίτη βράδυ, στις 11:30 το γαλλικό ΤV5 είχε μια

ημίωρη εκπομπή με τίτλο (νομίζω) "SUPER SEXY".

Αθώα με τα σημερινά δεδομένα, προχωρημένη όμως τότε.

Έδειχνε στήθος και οπίσθια, πρωτόγνωρο τότε !

Όταν την είχα πρωτοδεί, μου φαινόταν απίστευτο.

Το είχα διαβάσει στο πρόγραμμα, και δεν πίστευα ότι τελικά

θα παιζόταν !

Όταν ξεκίνησε, κόντευα να φάω τα νύχια μου από την αγωνία !

Άσε δε, που ήμουνα στο σπίτι των της γιαγιάς και του παππού.

Η τηλεόραση δεν είχε τότε τηλεκοντρόλ, και κυριολεκτικά έτρεμα από την αγωνία.

Έτσι και σηκωθεί ο παππούς να πάει τουαλέτα, θα προλάβω να πάω να αλλάξω κανάλι,

ή θα με δει ότι βλέπω "τσόντα" ;;;

Απίστευτες εποχές !

Μετά ήρθε (πάλι στη δορυφορική) το γερμανικό RTL, και κάθε Σάββατο είχαμε "πανηγύρι" !

Μετά το καφεδάκι με τους φίλους, βουρ σπίτι για το έργο.

Κλείδωμα στο δωμάτιο, και χαμηλά ο ήχος, μη με πάρουν

χαμπάρι οι γονείς ( λες και δεν το καταλάβαιναν ! ).

Ευτυχώς η τηλεόραση στο δωμάτιό μου,

είχε τηλεκοντρόλ, οπότε δεν "κινδύνευα" από ξαφνική είσοδο γονιών.

Επίσης θυμάμαι την "πρώτη φορά" στην ελληνική TV.

"Πρωτομάστορας" ο Νίκος Μαστοράκης.

Σε ένα μεσονύχτιο talk-show που είχε στο STAR, εμφάνισε τα κορίτσια του

DIAMONDS AND PEARLS, τα οποία έκαναν αποκαλυπτικότατο (για την εποχή) στριπτίζ !

Την επόμενη μέρα, ήταν #1 θέμα συζήτησης στους κύκλους των αγοριών !
 
Tutti Frutti !!!!!στο θρυλικο RTL!!! Ημουνα λιγακι μικρος τοτε...χεχεχεχε

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=A1ngk6whtbE]YouTube - Tutti Frutti Intro
 
Συγγνώμη δεν ήταν τα "κορίτσια" του Μυλωνά στα "Παιδιά της Νύχτας" που τα είχαν πρωτοπετάξει όλες έξω;

Και αυτές νομίζω από νυχτερινό Πολιτιστικό Κέντρο προέχρονταν...
 
Αυτό που θυμάμαι περισσότερο, ήταν το "Κάτι Άλλο", στον Αντ1. #) Κόπηκε μετά από τέσσερις μόλις εκπομπές, μετά από παρέμβαση του εισαγγελέα. :angry: :cry: :D
 
Ναι τοτε το 90-91 ειχε γινει χαμος με τον Αντ1... ροζ ιστοριες, τουτι φρουτι και μετα βενους... προσπαθουσα να βρω ευκαιρια να παω σκαστος να δω, αλλα ηταν δυσκολο εως αδυνατο καθοτι μικρο το σπιτι.. τελικα καταφερα μια φορα να δω ενα επεισοδιο απο ροζ ιστοριες :)
 
Ο Αντ1 είχε και την σειρα "Ερωτικες ιστορίες" που τη επαιζε σε επανάλυψη φετος το καλοκαιρι τα ξημερώματα. Μερικα επεισοδεια ειχαν αρκετο κοκο.
 
και το seven plus επαιζει Π-Σ-Κ διάφορες επιμορφωτικές ταινίες...
 
Zippo είπε:
Ο Αντ1 είχε και την σειρα "Ερωτικες ιστορίες" που τη επαιζε σε επανάλυψη φετος το καλοκαιρι τα ξημερώματα. Μερικα επεισοδεια ειχαν αρκετο κοκο.
Η σειρά του ΑΝΤ1 ήταν οι "ΤΟΛΜΗΡΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ" και όλα τα επεισόδια είχαν "κοκο"... Ειδικά το πρώτο όπου πρωταγωνιστούσαν οι Α.Τ. και Μ.Κ. όπου εμφανίζονταν τόπλες στην πισίνα!!!!!!!!!!!!

Ολόκληρο ΙΝΤΕΡΝΕΤ και δεν υπάρχει πουθενά το συγκεκριμένο επεισόδιο!!! :(

Το έφαγε η λογοκρισία του Μ.Κ. :D
 
Τωρα με κουφανες φιλε.. ποιοι ειναι οι ΑΤ και ΜΚ;; ο ΜΚ ειναι αντρας; τοτε πως ηταν 'τοπλες';
 
Χα χα χα!!! :biglaugh:

Λοιπόν... Η Α.Τ. είναι η ΑΘηνά Τσιλύρα (η γυναίκα του Σπύρου Παπαδόπουλου) και η Μ.Κ. είναι η Μαρί Κωνσταντάτου...

Τώρα πιστεύω κατάλαβες ποιός είναι και ο Μ.Κ. :D
 
DINO είπε:
Ειδικά το πρώτο όπου πρωταγωνιστούσαν οι Α.Τ. (ΑΘηνά Τσιλύρα) και Μ.Κ. (Μαρί Κωνσταντάτου-Κυριακου) όπου εμφανίζονταν τόπλες στην πισίνα!!!!!!!!!!!!:D


Dream on...

ΥΓ Δεν προκειται να βρεις αυτο που ψαχνεις ,

γιατι πολυ απλα το συγκεκριμμενο επεισοδειο δεν ειχε τετοια σκηνη ...
 
Αγαπητέ Nemo, είμαι παραπάνω από σίγουρος οτι στην 1η προβολή του σήριαλ "ΤΟΛΜΗΡΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ", υπήρχε η σκηνή που ανέφερα...

Μόλις η κα Κωνσταντάτου, έγινε Κυριακού, οι επαναλήψεις του σήριαλ, δεν δείχνουν αυτή τη σκηνή...

Συγκεκριμένα :

Ο Σπύρος Παπαδόπουλος και ένας άλλος γνωστός ηθοποιός που μου διαφεύγει το όνομά του, κάθονταν στις ξαπλώστρες δίπλα στην πισίνα και φαντάζονταν ο ένας τη γυναίκα του άλλου γυμνές!

Αποκορύφωμα, ήταν η σκήνή που στο background, η Τσυλίρα ήταν topless στην απέναντι ξαπλώστρα και η Κωνσταντάτου έβγαινε από το νερό και ακουμπούσε στην άκρη της πισίνας επίσης topless!

To επεισόδιο αυτό ήταν πραγματικά το 1ο της σειράς.

Ο τίτλος του ήταν "Αλλάζουμε;" και είχε σαν θέμα την ανταλλαγή ζευγαριών.

Trust me... Η σκηνή υπήρξε!
 
Γαι την Μαρί πάντως δεν το πιστεύω, γιατί από συνεντεύξεις που είχα διαβάσει - παρακολουθήσει, ήταν κατά των γυμνών γενικά. (Και τισ διάβαζα όλες, γιατί ήμουν φανατικός θαυμαστής της. #) Από μακριά δυστυχώς. :D :D)
 
Το θυμάμαι και εγώ αυτό το επεισόδιο,αλλά δεν θυμάμαι το στιγμιότυπο που αναφέρεις DINO.Το μόνο που μου είχε μείνει ήταν το τέλος όπου είχαν κάνει την ανταλλαγή και οι άντρες νόμιζαν πως οι γυναίκες τους δεν τους είχαν καταλάβει.Πολύ πιθανόν και να ισχύει,αφού από τον τίτλο και μόνο καταλαβαίνεις ότι οι ηθοποιοί ήταν πρόθυμοι να δείξουν κάτι πιο τολμηρό από τα συνηθισμένα.
 
Captain Kal είπε:
Γαι την Μαρί πάντως δεν το πιστεύω, γιατί από συνεντεύξεις που είχα διαβάσει - παρακολουθήσει, ήταν κατά των γυμνών γενικά.
λες να ειναι η μονη που... αλλαξε γνωμη; :Ρ
 
Εάν δεν δω "αποδείξεις" :D :D#) , δεν πιστεύω τίποτα. :D
 
Τώρα να σας την σπάσω εγώ, και να πω ότι την πλειοψηφία των ταινιών που αναφέρεται δεν τις θεωρώ ερωτικές, αλλά ψιλό πορνό; Ερωτισμός για μένα είναι μια άλλη έννοια που δεν συνδέεται απαραίτητα με το γυμνό, και σίγουρα όχι με το σεξ. Ερωτισμό απέπνεε π.χ. εκείνη η διαφίμηση της Μαριάννας Τόλη, που βγαίνει από μια βάρκα και διαφιμίζει καλσόν
 
XEXE...εγώ ήμουν από τους τυχερούς... με τηλεόραση ΚΑΙ τηλεχειριστήριο στο δωμάτιό μου! Πάντος αυτό δεν ήταν τίποτα... θυμάμαι... λύκειο πρέπει να πήγαινα όταν ένα (από τα φρέσκα φρέσκα τότε) ιδιοτικό κανάλι είχε βάλει μέρα μεσημέρι τσόντα κανονική!!! hard...με τα όλα της! Και πώς διάολο έγινε και ενώ ήταν μικρό κανάλι... την είχαν δεί όλοι οι συμμαθητές μου απορώ!

Πάντως έχει δίκιο ο kapamaru,και μιάς και ανέφερε διαφήμιση, να μην ξεχάσουμε σχεδόν ΟΛΕΣ τισ διαφημισεις γιαουρτιών!
 
Κατα το 91 αρχισαν και μπηκαν διαφημισεις με ξώβυζα... ηταν δυο πυ αφορουσαν ενα αποσμητικο και ενα αφρολουτρο... νομιζω το ΑΧΕ;; τελος παντων

Οπως και να χει, καλως η κακως καταργηθηκαν τετοιου ειδους διαφημισεις.. και μετα σου λενε οτι τη σημερον ημερα εχουμε αποκτηνωθει, και οσο πιο παλια τοσο πιο σεμνα και ηθικα :D
 
Πίσω
Μπλουζα