Ρετρό ερωτισμός στην τηλεόραση

Badedas ηταν το αφρολουτρο!!!!! To θυμαμαι !LOOOOL
 
Σε διαφήμιση έχω να πω ότι βασιλεύει το Martini με τη θεά Charlize Theron. Κι όσο για ερωτικό υποννοούμενο μου άρεσαν πολύ το J&B με το ζευγάρι που παντρευόταν στην έρημο κι η σύζυγος είχε κάνει δώρο χειροπέδες, καθώς κι η Smirnoff με το διάβολο να γίνεται καλόγερος για χαρη μιας καλόγριας! (μήπως να ελαττώσω το αλκοολ ;)
 
Γενικά οι διαφημίσεις του ΜΑΡΤΙΝΙ ήταν μακράν οι καλύτερες...


Ρώμη, Παρίσι, Celine Dion, Claus Nomi και αργότερα Theron, Clooney.



Οι διαφημιστές έβγαζαν τον καλύτερο εαυτό τους.



Αλλά πιό πολύ ρομαντισμό μου έβγαζαν
:flower: ...
 
Πολλή 'τσοντα' ειχαν και το Τμημα Ηθων, και τα Βαμμενα Κοκκινα Μαλλια.

Νομιζω ηταν κατι σαν 'στατους' για μια σπουδαια ηθοποιο να τα βγαλει για μια 'ποιοτικη' σειρα. Θεωρουταν οτι εκανε μια 'θυσια' για την τεχνη :D

να πω ομως την κυνικη αληθεια; συγνωμη για τη λεξη, αλλα για εμας τα αγορακια, αυτα δεν ηταν τιποτα παραπανω απο ενα ειδος τσοντας και ευκαιρια να δουμε τι σχημα ειχε η ρωγα της Καραμπετη :p

(οκ δεν ξερω για τους υπολοιπους, αλλα εγω εκτος απο αγορακι ημουν και ξελιγωμενο αγορακι :Ρ)
 
ΗΤΑ 8 - Το καναλι του λεωνιδα με τις ψησταριες
 
Εγώ θυμάμαι τη σειρά "Βοργίες" από την κρατική τηλεόραση κάπου μεταξύ '82 - '84, η οποία δεν ξέρω αν μπορεί να χαρακτηριστεί εντός των πλαισίων του ερωτισμού για την εποχή της ή κάτι παραπάνω . . . ;)
 
Stanfromgreece είπε:
Πάντως έχει δίκιο ο kapamaru,και μιάς και ανέφερε διαφήμιση, να μην ξεχάσουμε σχεδόν ΟΛΕΣ τισ διαφημισεις γιαουρτιών!
Συμφωνώ και εγώ...και μια που αναφέραμε τον ερωτισμό στις διαφημίσεις γιαουρτιών, θυμάστε εκείνη τη διαφήμιση γιαουρτιού (νομίζω της ΦΑΓΕ αλλά περάσαν τόσα χρόνια, ήταν το 1990-91), όπου ακουγόταν το 'Twist in my sobriety' της Tanita Tikaram;

(Αν και απ' όσο θυμάμαι, ήταν περισσότερο υπονοούμενα παρά γυμνό.Cool παντως.)
 
Θυμάται κανείς τίτλους από τις ερωτικές ταινίες ή αλλιώς κουλτουρίαρικα ;) κοινωνικό δράμα (έτσι τις έγραφαν στο πρόγραμμα) που έβαζε το seven.Για να βοηθήσω σε κάποιες τα θέματα τους ήταν περίπου γύρο στο 1900 (άμαξες,φουσκωτά φορέματα ,οίκος ανοχής κλασικός εποχής).
 
παιδιά τι λέτε τώρα! εδώ βλέπαμε το blue lagoon και την άλλη μέρα ήταν το πρώτο θέμα συζήτησης στην αυλή του σχολείου...δηλαδή για λίγο...τόσο δα στηθάκι. άλλες εποχές, αθώες!
 
Θυμάμαι το Για Μια Γυναίκα Και Ένα Αυτοκίνητο 2001-2002 σε κάθε επεισόδιο γυμνή έβγαινε η Λίνα Σακκά.

Η Μαρί του Με Αγάπη ήταν topless σε σίριαλ στο κάναλι του άντρα της, απίστευτο......
 
Θυμάται κανείς τη διαφήμιση του "τσαφάκια" για τα κλιματιστικά toyotomi που έδειχνε μια σαγηνευτική ξανθιά να σφυρίζει αισθησιακά στο τέλος τυλιγμένη μέσα σε μια μαύρη κουβέρτα;

toyotomi_1.gif




Πολύ cult διαφήμιση για τους "εραστές" αυτού του είδους.
 
Απο τις παλαιοτερες διαφημισεις του ειδους:


Παντως οι Flake ειναι ολα τα λεφτα. Εγω που και που χτυπαω και μια κουτα απο το ebay...
 
Τελευταία επεξεργασία:
θυμαμαι που ο μαστορακης ειχε επιχειρησει να φερει στην ελλαδα στο αργα τα πασιγνωστα πλεον Naked news με τις παρουσιαστριες που λενε τις ειδησεις κανοντας στριπτιζ μαλιστα ειχε βαλει και την γιουλη μπαρκα να κανει στριπτιζ τοτε το θυμαμαι το ειχα γραψει ομως εφαγε προστιμο απο το εσρ του εκοψαν και την εκπομπη και νομιζω οτι κατι ειχε γινει και με τον θεμο τοτε στον σκαι που ειχε βαλει μια να γδυνεται και ειχε γινει χαμος επισης αν θυμαται κανεις μια εκπομπη με μια θεσσαλονικια ονοματι ματινα η οποια γδυνοταν και εβγαζε και γραμμες στον αερα που ειχε χαλασει κοσμο τοτε αυτη η ιστορια
 
θανος είπε:
επισης αν θυμαται κανεις μια εκπομπη με μια θεσσαλονικια ονοματι ματινα η οποια γδυνοταν και εβγαζε και γραμμες στον αερα που ειχε χαλασει κοσμο τοτε αυτη η ιστορια
Μεγάλες τηλεοπτικές στιγμές.

Με τη Ματίνα να παραδέχεται για κάποιον τηλεθεατή ότι "έπαιξε μια χειροτεχνία" !
 
Σεβασμός στον ρετρό ερωτισμό.

Έχουμε και λέμε: Θυμάμαι πολύ καλά αμερικανική σειρά στον ΑΝΤ1, που την έδειχνε Σάββατο μεσημέρι πριν απο το ''Παντρεμένοι με παιδιά''. Ο ήρωας θυμόταν συνέχεια ατάκες απο παλιές αμερικάνικες τηλεοπτικές σειρές και τις συνέδεε με τη πραγματικότητά του. Συνήθως η πραγματικότητα αυτή περιλάμβανε άφθονες γυμνόστηθες. Ο ΑΝΤ1 γενικά έδινε ρεσιτάλ Σάββατο μεσημέρι με τις λεγόμενες νεανικές κωμωδίες. όποτε έβλεπα στο πρόγραμμα ότι θα είχε τέτοιες έμενα σπίτι, για να δω τελειωμένους έφηβους κλασικά να προσπαθούν να συνευρεθούν με συμμαθήτριες, τσιρλίντερς, κτλ. κτλ. Απο κοντά και το ΣΤΑΡ, όχι όμως τόσο δυνατά όσο ο ΑΝΤ1.

Όσο για διαφημίσεις και γιαούρτια και παγωτά(ποιό ήταν το παγωτό όπου ο άνδρας βούταγε σε πισίνα απο εξέδρα ενώ απο κάτω τον παρατηρούσε καλλίπυγος κυρία με αποκαλυπτικό μαγιό), τζιν, καλτσόν(αξέχαστη μία με δύο συμπαθέστατες δεσποινίδες που οργανώνουν ληστεία τραπέζης έχοντας αποπλανήσει ταμία με τα κάλλη τους, για να τον εγκαταλείψουν στο τέλος) και βίντεο κλιπ(π.χ. Crazy των Aerosmith) κτλ.κτλ.
 
Κόκκινα παπούτσια, πικάντικες ιστορίες, ακόμα και το φονικό μετάξι, θεωρούνταν στα 90ς "επιτυχία" για κάποιον μαθητή να τα παρακολουθήσει. Από τότε άλλαξαν πολλά...
 
Μαζι με τα κοκκινα παπουτσια να προσθεσω και μια ξενη σειρα με Ωτοστοπ που επαιζε ΑΝΤ1 και δεν μου'ρχεται τωρα,αυτοτελεις ιστοριες,θα το ψαξω.
 
Perseas είπε:
Σε διαφήμιση έχω να πω ότι βασιλεύει το Martini με τη θεά Charlize Theron.
Πωωωωω, αυτή η διαφήμιση κάτι μου θυμίζει! Μακάρι να βρεθεί κάποτε...
 
Ήταν και μία πολύ καλή ξένη σειρά που έπαιζε ο Ant1 γύρω στα μέσα δεκαετίας του 90.Παρουσίαζε μία κυρία γύρω στα 50 και έπερνε συνέντευξη άντρες ή γυναίκες με τις ερωτικές φαντασιώσεις που είχαν.Αφού έλεγαν λοιπόν την φαντασίωσή τους,στην συνέχεια η παρουσίαστρια μας έδειχνε πως ήταν αυτή η φαντασίωση.Θυμάται κάποιος τον τίτλο της σειράς;[h=3][/h]
 
Πίσω
Μπλουζα