Ρετρό καλλιστεία

Ενταξει, εχουμε δει και χειροτερα.
Παράδειγμα η αμέσως επόμενη αραιοδόντα καλλονή με το αβυσσαλέο ντεκολτέ.

Αλλά η κυρία με το γαλανόλευκο μαγιώ έχει ταμπέλα που την αποκαλεί σκέτα "Greece". Όχι "Miss Greece". Μήπως λοιπόν δεν είναι διαγωνισθείσα καλλονή αλλά απλώς η μαμα-Ελλάς που έχουμε δει τόσο συχνά σε εξώφυλλα εθνικών εορτών, και μάλιστα κάποιες φορές με αρκετά αποκαλυπτική εσθήτα, σε πιο εκσυγχρονισμένο στυλ?
 
Η οποια αργοτερα εκοψε το ενα "φαρ" και εγινε Φαρακη.
 
Ποιο ήταν το σκάνδαλο? Ότι κάποιες (φαντάζομαι οι χαμένες) ξεμαλλιάστηκαν με τη νικήτρια? Διότι δεν μπορώ να φανταστώ ότι το μαλλί αλά κατσιβέλλα (συγγνώμην για το ρατσιστικό) της Σταρ Ελλάδος ήταν χτένισμα που βγήκε απ' τα χέρια κομμω(-τή, -ριας)
 
Το στόμα σας αποκαλύπτει: "Πες μου τι τρως να σου πω ποιος είσαι...."

Παρντόν, κύριε στόμα μου? Αν δεν ξέρεις ΕΣΥ τι τρώω ποιος το ξέρει? Άσε που με τι θα σου πω τι τρώω αν όχι με το στόμα μου, δηλαδή με σένα? Και δεν περιμένω από σένα να μου αποκαλύψεις ποιος είμαι. Το ξέρω. Εκείνο που περιμένω από σένα είναι να μην καταβροχθίζεις ό,τι σε ταΐζω... να αρνείσαι να τρως πάνω από μία ορισμένη ποσότητα κι ας λέει το αχόρταγο στομάχι μου "Θέλω κι άλλο, θέλω κι άλλο".

(Συγγνώμη για το εκτός θέματος αλλά δεν μπορούσα να αντισταθώ. Μου φάνηκαν πολύ αστείοι οι δύο τίτλοι κοντά κοντά)
 
Οι φωτογραφίες μόνο των Σταρ Ελλάς που θα ακολουθήσουν είναι από το βιβλίο "Οι όμορφες" , εκδόσεις "Εστία"

σάρωση0001.jpg
 
Δε συμφωνησα ποτε με την εκλογη της Τσοπεη ως Σταρ Ελλας. Για Μις Υφηλιος δε, ουτε στην πιο τρελη φαντασια.
 
Ειναι η Ελενα Αλεξοπουλου, Σταρ Ελλας 1969, ηθοποιος και αδελφη της τραγουδιστριας Μαιρης Αλεξοπουλου. Η Μαιρη, ως γνωστον, εγινε καλογρια εδω και πολλα χρονια απο τοτε που εχασε την κορη της και η Ελενα εφυγε απο κοντα μας τον Μαϊο του 2015.
 
Πίσω
Μπλουζα