Ρετρό καλλιστεία

Πωπω, βρε Αντωνη, τι μου θυμιζεις με τις φωτογραφιες των καλλιστειων....Ηταν η εποχη που ως παιδακι ειχα ξεκινησει να τα παρακολουθω και αργοτερα, οταν εφτασα στην εφηβεια, κολλησα τρελα με το θεμα. Εξ ου και ολα τα σχετικα αφιερωματα που εχω κανει στο φορουμ. Αυτες οι κοπελες ειναι κομματι των παιδικων μου χρονων. :)
 
Αυτη ειναι η Μπελλα, η σαματατζου. :)
Εχω ξαναγραψει πολλα γι' αυτην, αλλα για οσους δεν τα διαβασαν η δεν τα θυμουνται και με πολυ λιγα λογια, η ιστορια εχει ως ςξης:
Η Μπελλα Αδαμοπουλου εξελεγη Μις Ελλας 1975, αλλα θυμωσε γιατι ηθελε να βγει πρωτη. Πεταξε κορδελα και ανθοδεσμη, αλλα υστερα απο λιγες μερες ζητησε να ξαναπαρει τον τιτλο της και ετσι εγινε.
 
Απο τις πιο ομορφες Σταρ Ελλας η Ρουλα! Τυχαινει να ξερω και το υψος της το οποιο ειναι 1,76.
Bambi για μένα πιο όμορφη από την ειρήνη σκληβα δεν υπήρξε , δικαίως πήρε και τον τίτλο.
 
Bambi για μένα πιο όμορφη από την ειρήνη σκληβα δεν υπήρξε , δικαίως πήρε και τον τίτλο.
Δεν βγηκε ομως Σταρ Ελλας. Βγηκε Μις. Κι εμενα μου αρεσει πολυ η Ειρηνη, αν και η μεγαλη μου αδυναμια ειναι η Τινα Ρουσου, Σταρ Ελλας 1982 η οποια στο Μις Υφηλιος εκεινης της χρονιας ηρθε τεταρτη αναμεσα σε 77 υποψηφιες. Απιστευτα ομορφη γυναικα. Της αξιζε η πρωτια.
Οσο για την Ειρηνη Σκληβα, ειχε προσφατα τα γενεθλια της και εκλεισε τα 44.
Εδω σε μια σχετικα προσφατη φωτογραφια μαζι με την κορη της:

1649331587473.jpeg
 
Δεν βγηκε ομως Σταρ Ελλας. Βγηκε Μις. Κι εμενα μου αρεσει πολυ η Ειρηνη, αν και η μεγαλη μου αδυναμια ειναι η Τινα Ρουσου, Σταρ Ελλας 1982 η οποια στο Μις Υφηλιος εκεινης της χρονιας ηρθε τεταρτη αναμεσα σε 77 υποψηφιες. Απιστευτα ομορφη γυναικα. Της αξιζε η πρωτια.
Οσο για την Ειρηνη Σκληβα, ειχε προσφατα τα γενεθλια της και εκλεισε τα 44.
Εδω σε μια σχετικα προσφατη φωτογραφια μαζι με την κορη της:

Προβολή συνημμένου 240179
Η Ρούσου που τώρα την είδα για πρώτη φορά φέρνει στην Σκληβα
 
Αστικός μύθος παιδιά η αλήθεια ότι μια Ελληνίδα μις Ευρώπη πήγε στο Άγιο όρος και καταπάτησε το αβατο;
 
Αστικός μύθος παιδιά η αλήθεια ότι μια Ελληνίδα μις Ευρώπη πήγε στο Άγιο όρος και καταπάτησε το αβατο;
H Διπλαράκου, η μις Ευρώπη 1930 το έκανε ντυμένη άντρας. Δεν μπήκε τελείως στο άβατο.
 
Να μην πουμε κάτι και για τα ανδρικά καλλιστεία επιτέλους
FB_IMG_1651754393000.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα