Ρετρό κολόνιες και αρώματα

μια διαφήμιση που έλεγε "αν κάποιος άγνωστος σας χαρίσει ξαφνικά λουλούδια είναι γιατί τον άγγιξε το άρωμα" ... το άρωμα?? θυμάται κανείς?
 
επίσης La tipa

η διαφήμηση έδειχνε μια όμορφη που όσες σταγόνες έβαζε, τόσοι άντρες έμπαιναν "στην ουρά" για χάρη της.
 
Amigos είπε:
μια διαφήμιση που έλεγε "αν κάποιος άγνωστος σας χαρίσει ξαφνικά λουλούδια είναι γιατί τον άγγιξε το άρωμα" ... το άρωμα?? θυμάται κανείς?
Impulse νομιζω

Πλακα πλακα ακομα βαζω cool water και brut.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Old Spice (με σήμα το καραβάκι)

Mέννεν

Πίνο Σιλβέστρε (σε συσκευασια... κουκουναριού).
 
Εκείνη τη διαφήμιση όπου ο άντρας ξεχώριζε για δύο πράγματα;;;

Το ένα ήταν η κολώνια του: Sir Irish Mosh (κάτι τέτοιο... :xm: )

Επίσης η Λατούρ (αντρική και γυναικεία)
 
Denim After Shave... Για τον άνδρα που δε χρειάζεται να προσπαθήσει πολύ...
 
Μερικές παλιές κολώνιες: Αnais anais, mum perfum spray, yzatis, opium, azzaro, cacharel, aramis και old spice για τους φρεσκοξυρισμένους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δυο συλλαβές μόνο

ΜΠΟ-ΜΕΚ

και μία άλλη "για τον άνδρα που δε χρειάζεται να προσπαθήσει πολύ"
 
Το Impulse εθεάθη για τελευταία φορά στο τέλος της δεκαετίας του 90 (Το διαφήμιζαν οι Spice Girls)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=KDbA4dKi6-k]YouTube - Spice Girls - Impulse Spice TV Advert

Tη διαφήμιση του Brut θυμάμαι με την Kelly LeBrock (μεταγλωττισμένη)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=osT1ECTSRh0]YouTube - Brut Cologne ad with Kelly Lebrock from 1992

Μια από τις ρετρο-αγαπημένες κολώνιες μου όμως ήταν η Jean Menounos Γιασεμί
 
(retro η Brut ?...ακομα αυτη φοραω...κλαψ)
 
Υπήρχε και μια κρέμα που λεγόταν TOKALON. Δεν θυμάμαι αν ήταν αρωματική ή απλή κρέμα για ρυτίδες.
 
Η Tokalon υπάρχει ακόμα σαν μάρκα- ειδικά σε ό,τι έχει να κάνει με μάσκες ομορφιάς και βαμβακάκια για ντεμακιγιάζ
 
Juanita είπε:
Χεχεχε... Kαι εσύ ρετρό Wally;;; ::) Στη γιορτή μου μιά φίλη μου έφερε ένα νέο άρωμα του Celvin Klein γιατί είχε βαρεθεί να με βλέπει να φοράω το αγαπημένο μου άρωμα (L' air du temps) που πλέον μόνο η γηραλέα θεία της έβαζε. :precry:
Το L'air du temps ειναι απο τα αγαπημενα μου αρωματα!!!Εχει κατι retro που λατρευω! :)
 
DINO είπε:
Tosca... Από την 4711 (τέσσερα επτακόσια έντεκα)...
picture.php
picture.php
Εξυπνη διαφημηση που εχει μεινει...

asikamin είπε:
δυο συλλαβές μόνο
ΜΠΟ-ΜΕΚ

και μία άλλη "για τον άνδρα που δε χρειάζεται να προσπαθήσει πολύ"
Υπαρχει περιπτωση να βρουμε τις Ελληνικες διαφημησεις τους???

:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 
Hera είπε:
επίσης La tipaη διαφήμηση έδειχνε μια όμορφη που όσες σταγόνες έβαζε, τόσοι άντρες έμπαιναν "στην ουρά" για χάρη της.
Αν θυμάμαι καλά, το σλόγκαν στη διαφήμιση ήταν "La Tipa, τραβάει τους άνδρες από μακρυά."
 
Στην ΜΠΟ-ΜΕΚ εδειχνε απο οτι θυμαμαι ενα γυναικειο χερι να ανεβαινει και να ξεκουμπωνει το πουκαμισο ενος αντρα , και ξαφνικα..... ενα αντρικο χερι να το κραταει αποτομα και ελεγε το σλογκαν που αν το θυμαμαι καλα ηταν το "ΜΠΟ-ΜΕΚ , για αληθινους αντρες"
 
FLIRT, JOYET, IF της clochard. εεε?
 
Αχ ποσο μ αρεσουν τα αρωματα του '80. Γενικα κυριαρχουσε μια ταση στις πιο οριενταλ μυρωδιες.

LouLou

Ysatis

Poison

Opium

Exclamation

4711...Αυτη η εκδοση που εβαλε ο Ντινο ειναι πολυ σπανια. Απιστευτη μυρωδια!
 
Πίσω
Μπλουζα