Ρετρό λέξεις/φράσεις που δε θα ξαναπούμε

η μεγαλύτερη καγκουριά ήταν τα fly - ΛΥΚΟΣ , με τριχωτή κουκούλα!
 
Altheliel είπε:
μην νιώθεις άσχημα... :comfort: Υπήρχαν και σε πράσινη version... :rolleyes:
ναι τα θυμάμαι! ακόμα πιστεύω όμως ότι τα μπορντώ ήταν μακράν τα χειρότερα! (ευτυχώς το δικό μου δεν ήταν λύκος τουλάχιστον...θεούλη μου!):animeek:
 
Μπουφάν με στάμπα "Χήνα" !
 
ρούχα ντούμπλεφαστ που τα μπορούσες να τα φορέσεις και ανάποδα..
 
Ζουρμπανιά παραπαπάμ ΠΑΜ παμ :D (από την αυτοσχέδια κλήρωση που κάναμε ανάμεσά μας, ποιός θα αναλάβει π.χ. να είναι ο τερματοφύλακας)

πετρα, ψαλιδι, χαρτί (το αυτό, όπως από πάνω)

Τώρα που είπα τερματοφύλακας, θυμήθηκα που λέγαμε τα τερματορούφας ή τερματοφίσκουλας, για κάποιον που έπιανε μανταλάκια αντί για τη μπάλα :D

Οταν λέω πορτοκάλι να βγαίνεις από παιχνίδι των 80's (και αγαπημένος δίσκος των Κατσιμιχαίων βεβαίως βεβαίως)
 
crimson είπε:
εγώ είχα μπορντώ φλάι...καγκουριά υψίστου βαθμού!
ΧΑΧΑΧΑ !!! Γεια σου crimson με το μπορντώ φλάϊ σου.....:biglaugh::biglaugh:

Και 'γώ τέτοιο είχα......:biglaugh::biglaugh:

Αλλά τι σόι κάγκουρας θα ήμουν (είμαι? :whothehell:), αν δεν είχα μπορντώ φλάϊ ????? ΕΕΕΕ??? :biglaugh:
 
teflon είπε:
ΧΑΧΑΧΑ !!! Γεια σου crimson με το μπορντώ φλάϊ σου.....:biglaugh::biglaugh:
Και 'γώ τέτοιο είχα......:biglaugh::biglaugh:

Αλλά τι σόι κάγκουρας θα ήμουν (είμαι? :whothehell:), αν δεν είχα μπορντώ φλάϊ ????? ΕΕΕΕ??? :biglaugh:
είχες και παλαιστινιακό κασκόλ και τσουλούφια/ ξανθιές ανταύγιες; :biglaugh:
 
Rygar είπε:
Τώρα που είπα τερματοφύλακας, θυμήθηκα που λέγαμε τα τερματορούφας ή τερματοφίσκουλας, για κάποιον που έπιανε μανταλάκια αντί για τη μπάλα :D

...Και τερματοφάσουλα... (;!) :confused:

:D
 
crimson είπε:
είχες και παλαιστινιακό κασκόλ και τσουλούφια/ ξανθιές ανταύγιες; :biglaugh:
......και ασορτί μπορντώ DR. Martin's 18άρια άρβυλα με τρύπα μπροστά για να φαίνεται το σίδερο.....:biglaugh::biglaugh:
 
Επισης, 2 φρασεις που τις ειχαμε για να τις λεμε στους φαλακρους νεους στον στρατο...

Καραφλομπεκατσος

Καραφλοκορακας

...πολυ γελιο...οσο τα θυμαμαι..."ρε καραφλομπεκατσε, θεση για καμψεις"

αφιερωμενο στον omen
 
teflon είπε:
......και ασορτί μπορντώ DR. Martin's 18άρια άρβυλα με τρύπα μπροστά για να φαίνεται το σίδερο.....:biglaugh::biglaugh:
χαχα! έχω χειρότερο!!: πριν πάρω martin's (μαύρα, ήταν η εποχή που είχα αρχίσει να έχω ένα μικρό ίχνος γούστου) βορούσα βέρμαχτ. με το σίδερο μπροστά στο εξωτερικό που έκανε χρίτσι χράτσα καθώς περπατούσες...τι μου τα θύμισες τα χάλια μου τώρα...?:animrolleyes:
 
teflon και crimson λοιπόν,τα......-πάλαι ποτέ :diablotin: :diablotin: - οργισμένα νιάτα του forum....!! :biglaugh: :biglaugh:

(Ο συνδυασμός φλάι-βέρμαχτ όντως -ειδικά σε γυναίκα- ήταν κάτι παραπάνω από απαίσιο θέαμα και ομολογουμένως αποτελούσε έναν....ύμνο στην ενδυματολογική καγκουριά !!! :biglaugh:)

Tα Chevignon,σειρά Togs unlimited,πουπουλένια μπουφάν,τα θυμάστε ρε παιδιά..;;
 
Βερμαχτ & γκέτες rulezzzzz :headbangdude: :D

(και spray παραμάσχαλα) :diablotin:
 
Αρχές καλοκαιριού του 97 έκανα μια επέμβαση στο μεγάλο δάχτυλο του αριστερού ποδιού. Επειδή κάποια στιγμή έπρεπε να πάω στη δουλειά έστω και κούτσα κούτσα, αγόρασα ένα ζευγάρι Βερμαχτ 47 νουμερο(για να να μην πιέζεται το δαχτυλο) αφου τους έβγαλα βέβαια το σίδερο, και τις φορούσα ολοκληρο το καλοκαιρι :eek: Τότε γνώρισα και μια γκομενίτσα ζόρικη, αλλά δεν ήξερα εάν ημουν εγώ ή οι μπότες :D :D. Ε μετά τις έβγαλα, το κορίτσι την έκανε....:whothehell: κλπ κλπ
 
Rygar είπε:
Ζουρμπανιά παραπαπάμ ΠΑΜ παμ :D (από την αυτοσχέδια κλήρωση που κάναμε ανάμεσά μας, ποιός θα αναλάβει π.χ. να είναι ο τερματοφύλακας)
χμ.. εμείς Κουλμπανιά.. στην Δυτική Μακεδονία..

Τώρα που είπα τερματοφύλακας, θυμήθηκα που λέγαμε τα τερματορούφας ή τερματοφίσκουλας, για κάποιον που έπιανε μανταλάκια αντί για τη μπάλα :D
Εμείς τερματοτύφλακας.. ακόμη το λέω.. :rolleyes:

Οταν λέω πορτοκάλι να βγαίνεις από παιχνίδι των 80's (και αγαπημένος δίσκος των Κατσιμιχαίων βεβαίως βεβαίως)
Όταν λέω κρακατάου να χορεύεις σε αρχαίους παλαιστινιακούς ρυθμούς φορώντας βέρμαχτ (άσχετο :biglaugh:)
 
Rygar είπε:
Τότε γνώρισα και μια γκομενίτσα ζόρικη, αλλά δεν ήξερα εάν ημουν εγώ ή οι μπότες :D :D. Ε μετά τις έβγαλα, το κορίτσι την έκανε....:whothehell: κλπ κλπ

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Έγραψες...!!!!!
 
Rygar είπε:
Τότε γνώρισα και μια γκομενίτσα ζόρικη, αλλά δεν ήξερα εάν ημουν εγώ ή οι μπότες :D :D. Ε μετά τις έβγαλα, το κορίτσι την έκανε....:whothehell: κλπ κλπ

Βασικά δεν ήταν ούτε εσύ ούτε οι μπότες σου… Ήταν οι κάλτσες σου, όταν έβγαλες τις μπότες σου… :fafoutis: :fafoutis: :fafoutis:

:D
 
Rygar είπε:
Τότε γνώρισα και μια γκομενίτσα ζόρικη, αλλά δεν ήξερα εάν ημουν εγώ ή οι μπότες :D :D. Ε μετά τις έβγαλα, το κορίτσι την έκανε....:whothehell: κλπ κλπ


Δλδς, έκανες και κάγκουρας??????:eek:


ΕΛΕΟΣ !!!!
 
Σοβαρός κάγκουρας, όχι σαν κι εσένα, με σκουλαρήκια και κοτσίδα :D
 
Πίσω
Μπλουζα