Ρετρό μπρελόκ !

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.034
Τα θυμάστε ;

[edit] dead imageshack photo [edit]

 


[edit] dead imageshack photo [edit]


 


[edit] dead imageshack photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτα μονο στο Μοναστηρακι πια και ΑΝ...
 
Από τα πιο ρετρό μπρελόκ που θυμάμαι είναι αυτό που είχε πολλά κουμπάκια και έβγαζε διάφορους διαστημικούς ήχους (όπως έκρηξη,λέιζερ κτλ),το μπρελόκ-πιστόλι που έβαζες καψούλια και έκανε πραγματικό μπαμ όπως τα πιστολάκια στα καρναβάλια (έχω ήδη ένα :D ),το μπρελόκ-φωτογραφική μηχανή (μινιατούρα),το μπρελόκ-άρωμα,αυτά που είχαν κάτι τσόχινα αρκουδάκια με φιογκάκια και μπαλονάκια,το μπρελόκ με τα τεράστια χρωματιστά σπιράλ καλώδια (τύπου τηλεφώνου), το μπρελόκ με τα κατσαβίδια μινιατούρες (πολύ πρακτικό για τις μικρές βίδες των γυαλιών και όχι μόνο), το μπρελόκ-κύβος του Rubick (καλά δεν τελειώνουμε ούτε αύριο).Αυτό που μου έχει μείνει απωθημένο πάντως, ήταν ένα που είχε κυκλοφορήσει τότε με ρακέτα μινιατούρα και που θυμάμαι τις συμμαθήτριες μου να παίζουν τένις με τα χαλίκια στο προαύλιο (πώρωση).:rolleyes:
 
Εκεινα τα μπρελοκ που ηταν χερια (μπεζ) και εβαζες οπως ηθελες τα δαχτυλα τα θυμαται κανενας? lol

[edit] Greeklish τα οποια απαγορευονται ρητα απο τους κανονισμους! [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το πρώτο το θυμάμαι...δεν θυμάμαι πότε το είχα και αν ήταν δικό μου!

Keropi όχι δεν τα θυμάμαι...μουμπλέ μουμπλέ..
 
keropi είπε:
Εκεινα τα μπρελοκ που ηταν χερια (μπεζ) και εβαζες οπως ηθελες τα δαχτυλα τα θυμαται κανενας? lol

[edit] Greeklish τα οποια απαγορευονται ρητα απο τους κανονισμους! [edit]
Ένα απο τα λίγα πράγματα που κράτησα. Νομίζω δηλαδή οτί αυτό λέτε:

[edit] dead photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι telonio, αυτο ειναι!

Υπηρχε και σε γυναικειο αργοτερα με νυχια LOL

[edit] Greeklish τα οποια απαγορευονται ρητα απο τους κανονισμους! [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να πουμε ομως,οτι τα χερακια,δεν ηταν μεγαλης αντοχης.Αν ειδικα η χρηση ηταν συχνη,τα ελασματα εσπαγαν γρηγορα
 
Τα μπρελόκ-παπούτσια και τα μπρελόκ που όταν τα έχανες, σφύριζες και σφύριζαν κι αυτά!
 
Αυτό το τελευταίο ακούγεται πολύ πρακτικό, απορώ γιατί τα σταματήσανε.
 
shock είπε:
Αυτό το τελευταίο ακούγεται πολύ πρακτικό, απορώ γιατί τα σταματήσανε.
Γιατί αν μια γυναίκα έβλεπε έναν άντρα να σφυρίζει,

δεν μπορούσε να καταλάβει αν έχασε το μπρελόκ του

ή ... αν της κάνει καμάκι ! :biglaugh:
 
LOL Κωνσταντίνε. Από την άλλη όμως με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια :D
 
exetlaios είπε:
Γιατί αν μια γυναίκα έβλεπε έναν άντρα να σφυρίζει, δεν μπορούσε να καταλάβει αν έχασε το μπρελόκ του

ή ... αν της κάνει καμάκι ! :biglaugh:
Σωστά,μπορεί να έψαχνε τα κλειδιά της καρδιάς της...(πως τα λέω η άτιμη :D )
 
παιδια που το θυμηθηκατε αυτο απιστευτο!
 
Θυμάμαι εκείνα τα μπρελόκ σχήματος σφαίρας όπλου που έκρυβαν στυλό μέσα, επίσης εκείνα με την υδρόγειο σφαίρα καθώς και κάτι περίεργα χρυσόψαρα που αποτελούνταν από ευλύγιστα μεταλλικά αρθρώματα και είχαν κόκκινα μάτια. Αυτά!!!! :)
 
Μπρελόκ ελατήρια και μπρελόκ παπούτσια κανείς;
 
candy είπε:
Από τα πιο ρετρό μπρελόκ που θυμάμαι είναι αυτό που είχε πολλά κουμπάκια και έβγαζε διάφορους διαστημικούς ήχους (όπως έκρηξη,λέιζερ κτλ),το μπρελόκ-πιστόλι που έβαζες καψούλια και έκανε πραγματικό μπαμ όπως τα πιστολάκια στα καρναβάλια (έχω ήδη ένα :D ),το μπρελόκ-φωτογραφική μηχανή (μινιατούρα),το μπρελόκ-άρωμα,αυτά που είχαν κάτι τσόχινα αρκουδάκια με φιογκάκια και μπαλονάκια,το μπρελόκ με τα τεράστια χρωματιστά σπιράλ καλώδια (τύπου τηλεφώνου), το μπρελόκ με τα κατσαβίδια μινιατούρες (πολύ πρακτικό για τις μικρές βίδες των γυαλιών και όχι μόνο), το μπρελόκ-κύβος του Rubick (καλά δεν τελειώνουμε ούτε αύριο).Αυτό που μου έχει μείνει απωθημένο πάντως, ήταν ένα που είχε κυκλοφορήσει τότε με ρακέτα μινιατούρα και που θυμάμαι τις συμμαθήτριες μου να παίζουν τένις με τα χαλίκια στο προαύλιο (πώρωση).:rolleyes:
απίστευτη! πού τα θυμήθηκες όλα αυτα;; μόνο το τελευταίο με την ρακέτα δε μου θυμίζει κάτι!
 
Eγώ θυμάμαι ένα mprelok νεκροκεφαλή που μόλις ακούμπαγες πίσω 2 σιδερένιες υποδοχές άναβαν κόκκινα τα ματια και έβγαζε και ένα "φρικουλιαρικο" ήχο... μεγάλος χαμός με αυτά.. :biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα