Ρετρό μπρελόκ !

Τα υπερμεγέθη μπρελόκ "αθλητικά παπούτσια" !

Ακριβή αντίγραφα των κανονικών, αλλά σε μικρογραφία.
 
Αυτά τα παπουτσάκια- μπρελόκ τα θυμάται κανείς;

[edit] dead imageshack photo [edit]

Πρέπει να κυκλοφορούσαν το '88-'89... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ένα τέτοιο παπουτσάκι μπρελόκ ανακάλυψα πως είχα μέχρι πρόσφατα σε ένα συρτάρι αλλά το πέταξα.
 
Ναιιιιιιιιιι!!!!!Αυτά με τα φωσφορούχα κορδόνια και τα άλλα με τα σταράκια,τα βρήκα πρόσφατα.Εκείνα με τις πλαστικές γόβες τα θυμάστε;:rolleyes:
 
Ναι! Είχα κι εγώ ένα τέτοιο! πρόσφατα είδα μερικά παρόμοια κρεμασμένα σε περίπτερα!
 
Τα ρετρό μπρελοκάκια που έχω κρατήσει.. Αρκετά τα έχετε αναφέρει ήδη όπως του ροζ πάνθηρα που είχε το "τηλεφωνικό" λάστιχο αλλά το έχω πετάξει αυτό και κράτησα μόνο την άκρη. Κάτω δεξιά είναι η νεκροκεφαλή με τα φωτάκια και τον ήχο.

[edit] dead imageshack photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γαριδάκια Μποζο και μπρελόκ

Το καλύτερο και πως να το βρούμε ήταν αυτό που αν ήσουν τυχερός έβρισκες μέσα στα γαριδάκια ΜΠΟΖΟ. ήταν ένας μικρός φακός που πατούσες από πάνω το κουμπί που είχε την φωτογραφία του ΜΠΟΖΟ και άναβε το λαμπάκι μπροστά. Το σχήμα του ήταν σαν το αυτοκίνητο του αντίπαλου του Mr Bean ένα πράγμα (σαν τρίκυκλο δηλαδή)...όταν είχα βρει ένα μέσα σε γαριδάκια μόνο που δεν τρελάθηκα από την χαρά μου. Πάντως σαν τα μποζο τα γαριδάκια και σαν τα δωράκια που έδιναν δεν έχει πουθενά και ποτέ από τότε...πως τα σταμάτησαν αυτά...πρέπει να ήταν μέσα προς τέλη 70.
 
Πόσο πιο ρετρό;

[edit] dead photobucket photo [edit]

Βάζω και τον ασορτί αναπτύρα εδώ γιατί δεν νομίζω να έχουμε "ρετρό αναμνηστικά από τον Μαρινόπουλο"

[edit] dead photobucket photo [edit]

Και 2 φώτο απ΄την εποχή που βγήκε το Λόττο!

[edit] dead photobucket photo [edit]

 


[edit] dead photobucket photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
QueenofHearts είπε:
Πόσο πιο ρετρό;
[edit] dead photobucket photo [edit]

Βάζω και τον ασορτί αναπτύρα εδώ γιατί δεν νομίζω να έχουμε "ρετρό αναμνηστικά από τον Μαρινόπουλο"

[edit] dead photobucket photo [edit]
8) Θα τρελλαθώ! Έψαχνα μήνες στο internet βρω έστω και μια εικόνα του Πι - Μι! Μικρός είχα ψύχωση. Είχα τα πάντα: μπλούζες, σορτσάκια, τρόφιμα, χαρτομάντηλα και τώρα δεν έχει μείνει τίποτα στο σπίτι.

δωσ' το μου!! :cry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άρχισες τις ανασκαφές πάλι Lara; :D
 
Καλοκαίρι είναι, να μην βάλω κι εγώ το σέξυ σορτσάκι μου;
 
Και με τόσο πλούσιο μαλλί τώρα που έχουμε και ζέστες μια κοτσίδα την χρειάζεσαι βρε παιδάκι μου. :D
 
Κανένας δεν έγραψε όμως για τα "κλασικά" ορθογώνια μπρελόκ με τα χαραγμένα σήματα των ομάδων μπροστά και τη φωτογραφιούλα ενδεκάδας από πίσω!!! Θυμάμαι έκανα σαν τρελός όταν είχα βρεί τέτοιο μπρελόκ με φωτό από αφίσα του '86 που είχα χάσει. Τώρα υπάρχει το μπρελόκ, αλλά μάλλον όχι η φωτογραφιούλα... όσο για την αφίσα, έχω ψάξει στο Μοναστηράκι, αλλά μάταια. Και η πλάκα είναι ότι παλαιότερες έχω βρεί!

Κατά τ' άλλα, έχω περάσει τα κλειδιά μου και σε μπρελόκ Ντόναλντ (έκλαιγα όταν το έχασα) και αργότερα σε "κινούμενο" σκελετό (κι αυτόν πρέπει να τον έχω ακόμα).
 
[edit] dead imageshack photo [edit]

 


[edit] dead imageshack photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συγγνώμη δηλαδή, δεν ντρέπεσαι λίγο;

Να έχεις τα σύμβολα του Βασιλέως σε τέτοια κατάστση, με βρώμα και υγρά και δεν ξέρω γώ τί άλλο;
 
Θέμη, το συγκεκριμένο μπρελόκ πρέπει να μετράει πάνω από 30 χρόνια ζωής.

Με πολύ λύπη το αποχωρίστηκε, αυτός που μου το χάρισε.

Ο πανδαμάτωρ χρόνος, άφησε τα σημάδια του και στο μπρελόκ αυτό.

Πάντως για μπρελόκ που μετράει περισσότερα χρόνια ζωής από τον κάτοχό του,

θα έλεγα ότι είναι σε μάλλον καλή κατάσταση.
 
Ωραίο κομμάτι. Αυτό και αν είναι ρετρό (μαζί με το περιεχόμενό του βέβαια)
 
Στα μέσα του 80 ήταν της μόδας ένα μπρελόκ που ήταν σαν το καλώδιο του τηλεφώνου όμως ήταν διαφανές και χρωματιστό. Τι κρίμα που δεν έχω φωτο. Αλλά θα βρω!
 
krios είπε:
Στα μέσα του 80 ήταν της μόδας ένα μπρελόκ που ήταν σαν το καλώδιο του τηλεφώνου όμως ήταν διαφανές και χρωματιστό. Τι κρίμα που δεν έχω φωτο. Αλλά θα βρω!
Το θυμαμαι και πρεπει να το εχω κρατησει. Στην επομενη επιδρομη στο πατρικο μου θα το ψαξω
 
Πιστή στην υπόσχεσή μου

fetch


fetch


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα