Ρετρό παιδικό ρολόι Μίκυ Μάους

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
409
Πείτε μου αν το θυμάστε,

ήταν πλαστικό και μέσα είχε φωτογραφία του μίκυ μάους

picture.php
 
Επίσης ήταν πολύ της μόδας τα ρολόγια που είχαν αναφορά στα πολιτικά κόμματα. Μάλιστα το σήμα του κόμματος αναβόσβηνε, ανά δευτερόλεπτο.

Με Μίκυ δεν τα είχα δει ποτέ. Ποτέ δεν μου άρεσε ο τύπος έτσι και αλλιώς.........
 
Ναι το θυμαμαι ηταν το πρωτο μου ρολοϊ το φοραγα στο δημοτικο η νηπιο,τα χερια του Μικυ ηταν δεικτες,εννοειται οτι δεν ηξερα να λεω την ωρα.

Πιστευω να λεμε το ιδιο γιατι στην φωτο θελει ματι αετισιο για να το δεις.

Καπου το πετυχα προσφατα στην TV σε καποια ταινια καποιος ηθοποιος το φοραγε μεγαλος σε ηλικια. :D

Ψαχνω να βρω καλη φωτο,βοηθατε,το θυμαμαι σαν να το εχω μπροστα μου. :(
 
Aardvark είπε:
Ναι το θυμαμαι ηταν το πρωτο μου ρολοϊ το φοραγα στο δημοτικο η νηπιο,τα χερια του Μικυ ηταν δεικτες,εννοειται οτι δεν ηξερα να λεω την ωρα.Πιστευω να λεμε το ιδιο γιατι στην φωτο θελει ματι αετισιο για να το δεις.

Καπου το πετυχα προσφατα στην TV σε καποια ταινια καποιος ηθοποιος το φοραγε μεγαλος σε ηλικια. :D

Ψαχνω να βρω καλη φωτο,βοηθατε,το θυμαμαι σαν να το εχω μπροστα μου. :(
Θα το σκανάρω, είναι κακή η ποιότητα γιατί το φωτογράφισα με το κινητό από φωτογραφία. Σύντομα θα το ανεβάσω και θα είσαι χαρούμενος :D
 
Πρεπει να ειχα ενα με τον μικυ... Η θα το ειχε η αδερφη μου...! Εγω θυμαμε ενα μ λουρακι με αμαξια...! Το αγαπημενο μου ρολοΐ, εκτος απο το Seiko 5.... (ασχετο) :p
 
@ aardvark

Τελικά μπούρδες, δεν έχει μέσα τον Μίκυ αλλά ένα βλαμένο που τρέχει μέσα στην τρελή χαρά. Δεν είναι αυτό που ψάχνεις αλλά ένα πλαστικό ρολόι πιο παλιάς δεκαετίας...Συγνώμη aardvark άμα πετύχω κάτι θα το ανεβάσω και θα στο αφιερώσω.

picture.php
 
"Βλαμενο που τρεχει"....

Κορυφαιο.
icon10.gif


.

.

.

.

Περιμενω καποια στιγμη τον Μικυ με τα χερια δεικτες,μου το εταξες. :)
 
Θα το ψάξω στο υπόσχομαι. Αν δεν το βρω θα βάψω μαύρα τα χέρια μου, θα βάλω κίτρινα γάντια, μια κεφάλα μίκυ θα κάνω μια φωτογράφιση μπροστά σε ένα ρολόι κι ένα μοντάζ... Ευτυχώς το επάγγελμά μου επιτρέπει τις ''αληθοφάνειες''!
 
Aardvark είπε:
Ναι το θυμαμαι ηταν το πρωτο μου ρολοϊ το φοραγα στο δημοτικο η νηπιο,τα χερια του Μικυ ηταν δεικτες,εννοειται οτι δεν ηξερα να λεω την ωρα.Πιστευω να λεμε το ιδιο γιατι στην φωτο θελει ματι αετισιο για να το δεις.

Καπου το πετυχα προσφατα στην TV σε καποια ταινια καποιος ηθοποιος το φοραγε μεγαλος σε ηλικια. :D

Ψαχνω να βρω καλη φωτο,βοηθατε,το θυμαμαι σαν να το εχω μπροστα μου. :(
το είχα και γω!!! κόκκινο λουράκι και τα ματάκια του Μίκι με το τικ τακ πήγαιναν πέρα δώθε!!

Αν θυμάμαι καλά μου το χε φέρει ο αδελφός της μάνας μου "απ έξω"

:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To πρώτο μου ρολόι ήταν στην πρώτη δημοτικού, ηλεκτρονικό καντράν με μια εικόνα με στρουμφάκια γύρω από την ένδειξη της ώρας. Στρουμφορολόι δηλαδή.

Λίγο αργότερα ήρθε και το ρολόι με κομπιουτεράκι. Ποιός το θυμάται αυτό; Έχει κανένας περισσότερες πληροφορίες γι' αυτά τα ρολόγια;
 
Aardvark είπε:
Ευχαριστώ, αλλά πολύ φοβάμαι πως το δικό μου δεν ήταν Casio, ούτε κατά φαντασία δηλαδή. Μήπως υπάρχει και σελίδα με απομιμήσεις, ρολόγια ηλεκτρονικά "από τα καλάθια"; (δε θα μου έκανε εντύπωση αν υπάρχουν συλλέκτες ΚΑΙ για ρολόγια/κομπιουτεράκια από τα καλάθια)
 
@ Αardvark

αφιερωμένο εξαιρετικά
picture.php
 
Θεα θεα ,αυτο ειναι...... :bow:

Μεχρι και το κοκκινο λουρακι ειναι ιδιο.

Για πες μερικες πληροφοριες ,ειναι δικο σου,το εχεις χρονια,ετος κατασκευης πανω κατω. :xm:
 
Aardvark είπε:
Θεα θεα ,αυτο ειναι...... :bow: Μεχρι και το κοκκινο λουρακι ειναι ιδιο.

Για πες μερικες πληροφοριες ,ειναι δικο σου,το εχεις χρονια,ετος κατασκευης πανω κατω. :xm:
όχι απλά σου βρήκα φωτογραφία. όπως προανέφερα εγώ είχα ένα ρολόι που θυμόμουν ότι είχε έναν μίκυ αλλά τελικά είχε το βλαμένο που τρέχει :(
 
Θυμαστε εκεινο το ρολοι π ειχε και καραμελες μεσα??!! Ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΟ.!! πρεπει να τ εχω ακομα.... :p
 
kostas είπε:
To πρώτο μου ρολόι ήταν στην πρώτη δημοτικού, ηλεκτρονικό καντράν με μια εικόνα με στρουμφάκια γύρω από την ένδειξη της ώρας. Στρουμφορολόι δηλαδή.
Λίγο αργότερα ήρθε και το ρολόι με κομπιουτεράκι. Ποιός το θυμάται αυτό; Έχει κανένας περισσότερες πληροφορίες γι' αυτά τα ρολόγια;

μηπως εννοείς αυτό ?



Uploaded with ImageShack.us

(απο την συλλογη μου)
 
Πίσω
Μπλουζα