Ρετρό "παιχνίδια μαιμούδες"

Καλά, ειδικά η τρίτη εικόνα είναι κορυφή.

Η κάπα κάτι απο μπάτμαν, η υφή λίγο απο σπάιντερμαν, το κυρίως θέμα σούπερμαν και το φωτάκι στο κέντρο, ο αρχηγός των κακών σπο τους κυρίαρχους του σύμπαντος...

4 σε 1....
 
πω πω !! Robert Cop και Spader man..........οκ απλά ένα μεγάλο ρισπέκτ στους εμπνευστές!
 
Ο κύριος Robert Cop έχει δική του σελίδα θαυμαστών στο facebook!
 
dr_slump είπε:
Ο κύριος Robert Cop έχει δική του σελίδα θαυμαστών στο facebook!
Σοβαρά μιλάς ?? Για κάτσε να δω! Καλά τι να πω ! Robert Cop χχαχαχαχαχαχ! Έκλαψα !
 
Dr Malcolm Betruger είπε:
Θυμάμαι το αντίστοιχο "Funstation" :biglaugh::biglaugh::biglaugh:
Θυμάμαι την παιχνιδομηχανή Funstation με τα άπειρα παιχνίδια την πουλούσαν στα πανηγύρια...!!! Επίσης θυμάμαι και παιχνιδομηχανή με πληκτρολόγιο που στο πάνω μέρος έμπαινε η κασέτα με τα άπειρα παιχνίδια και η συσκευασία είχε και joystick σαν πιστόλι...
 
Ένα από τα αγαπημένα μου παιχνίδια μικρή ήταν ο Φασουλέτος. Όταν ήμουν 13 περίπου σε ένα πανηγύρι είδα αυτό το κουκλάκι που μου τον θύμισε. Πρέπει να ήταν το 91 αν θυμάμαι καλά. Είναι για μένα ένας ρετρό μαιμού Φασουλέτος και τον έχω αγαπήσει όσο και τον ορίτζιναλ.

attachment.php
 
abbey, νομίζω ότι του κουκλάκι σου είναι διασταύρωση φασουλέτου και παταπούφας!!

Πάντως, όποιοι κι αν είναι οι γονείς....είναι μια γλύκα! #)
 
Εγώ είχα αγοράσει από τον πάλαι ποτέ ΦΟΥΡΑΚΗ στην Αχαρνών, μια απομίμηση του Thunder Megazord, από τη δεύτερη σεζόν των Mighty Morphin Power Rangers. Μάλιστα, ήταν και τα πέντε zords ξεχωριστά και ενώνονταν! Απίστευτα προσεγμένη δουλειά για απομίμηση, βέβαια από ευτελές σχετικά υλικό (πλαστικό που έσπαγε εύκολα)... Το zord του κόκκινου ranger, ο δράκος-πολεμιστής, είχε και τις δύο μεταμορφώσεις του. Τα άξιζε τα λεφτά της αυτή η απομίμηση!!!
 
Κάτι ηλεκτρονικά τύπου Τετρις όπως και το Watara της Supervision που το νόμιζα κλώνος του Game Boy.
 
Είναι SNES; Είναι NES;

OXI!!! Είναι το NASA Game Computer System (ότι κι αν σημαίνει αυτό)...

attachment.php


Και όχι από πάγκο σε πανηγύρι αλλά κανονική διαφήμιση σε περιοδικό της εποχής!
 
krem13 είπε:
το supervision δεν ήταν αντίγραφό,ήταν κανονικότατη handheld κονσόλα (από την Τα'ι'βάν) που όπως πολλές άλλες θέλησε να πάρει τα σκήπτρα από το gameboy,μάλιστα κυκλοφόρησε από διάφορες εταιρίες ανά τον κόσμο.
Η παιχνιδομηχανη supervision εξαφανιστηκε...λόγω ατυχήματος...επεσε με δυναμη στο πάτωμα...
 
johnny19818 είπε:
Κάτι ηλεκτρονικά τύπου Τετρις όπως και το Watara της Supervision που το νόμιζα κλώνος του Game Boy.
Αυτό;

ενα τετοιο παιχνιδι αγορασα σε πανηγυρι!!!

(εικόνα από Διαδικτυο)
 
BETTY BOOP είπε:
Αυτό;

ενα τετοιο παιχνιδι αγορασα σε πανηγυρι!!!

(εικόνα από Διαδικτυο)
Ναι αυτό εννοώ. 8 σε 1; Υπάρχουν και άλλα 1000 σε 1 που ουσιαστικά όλο Tetris είναι :p
 
johnny19818 είπε:
Ναι αυτό εννοώ. 8 σε 1; Υπάρχουν και άλλα 1000 σε 1 που ουσιαστικά όλο Tetris είναι :p
TETRIS ειναι αλλά μήπως υπάρχουν 1000 διαφορετικα επίπεδα;

εγώ πάντως που επαιζα με το παραπανω παιχνιδι δεν εβλεπα διαφορα...
 
BETTY BOOP είπε:
TETRIS ειναι αλλά μήπως υπάρχουν 1000 διαφορετικα επίπεδα;

εγώ πάντως που επαιζα με το παραπανω παιχνιδι δεν εβλεπα διαφορα...
Εγώ αυτό που θυμάμαι δεν ήταν 1000 επίπεδα αλλά πολλά διαφορετικά είδη Tetris. Δηλαδή τα σχήματα αλλάζανε και έπρεπε να προσαρμοστείς ανάλογα.
 
Πίσω
Μπλουζα