Ρετρό ρεζιλίκια

Να προσθέσω κι ένα άλλο περιστατικό που το είχα ξεχάσει: Ήταν τότε που μόλις είχε βγει η Ποκαχόντας και είχε κάνει μεγάλη επιτυχία. Είχα πάει στο νηπιαγωγείο μία από εκείνες τις μέρες για να πάρω ένα ξαδερφάκι, μιας και δεν μπορούσαν οι γονείς του. Με το που ανοίγω την πόρτα του νηπιαγωγείου και μπαίνω μέσα, βλέπω τα παιδιά να με κοιτάνε πρώτα με έκπληξη, κι αμέσως μετά να με δείχνουν λέγοντας: " Η Ποκαχόντας, τρέξτε, ήρθε η Ποκαχόντας!" και άρχισαν να με πλησιάζουν αγριεμένα, θεωρώντας ότι είμαι η αγαπημένη τους ηρωίδα. Κι εγώ δεν ήμουν πολύ μεγάλη τότε, και μου είχε φανεί απίστευτα άβολη αυτή η κατάσταση και δεν ήξερα πως να ξεμπλέξω. Και πως εξηγείς σε νήπια ότι δεν είσαι η Ποκαχόντας...
 
perlastar είπε:
Να προσθέσω κι ένα άλλο περιστατικό που το είχα ξεχάσει: Ήταν τότε που μόλις είχε βγει η Ποκαχόντας και είχε κάνει μεγάλη επιτυχία. Είχα πάει στο νηπιαγωγείο μία από εκείνες τις μέρες για να πάρω ένα ξαδερφάκι, μιας και δεν μπορούσαν οι γονείς του. Με το που ανοίγω την πόρτα του νηπιαγωγείου και μπαίνω μέσα, βλέπω τα παιδιά να με κοιτάνε πρώτα με έκπληξη, κι αμέσως μετά να με δείχνουν λέγοντας: " Η Ποκαχόντας, τρέξτε, ήρθε η Ποκαχόντας!" και άρχισαν να με πλησιάζουν αγριεμένα, θεωρώντας ότι είμαι η αγαπημένη τους ηρωίδα. Κι εγώ δεν ήμουν πολύ μεγάλη τότε, και μου είχε φανεί απίστευτα άβολη αυτή η κατάσταση και δεν ήξερα πως να ξεμπλέξω. Και πως εξηγείς σε νήπια ότι δεν είσαι η Ποκαχόντας...

horror movie... " τα παρανοϊκά παιδιά " ... :D
 
Πανελλήνιο: Ο Ρωχάμης που ξεγλιστρούσε σαν χέλι από το νόμο...

Προσωπικό: Η (εκούσια) συμμετοχή μου σε "καλλιστεία"...
 
Μεταξύ πόσων διαγωνιζομένων? Αν ήταν πάνω από 2, τότε ήταν επιτυχία και δεν βλέπω γιατί ήταν ρεζιλίκι.
 
elephadas είπε:
Μεταξύ πόσων διαγωνιζομένων? Αν ήταν πάνω από 2, τότε ήταν επιτυχία και δεν βλέπω γιατί ήταν ρεζιλίκι.
Ήμασταν κάπου 6 με 7 άτομα... Ένα θα σου πω όμως - αλλά αρκετό για να βγάλεις κι εσύ τα συμπεράσματά σου:

Trash-TV!!! :xm:
 
Μερικές άβολες καταστάσεις:

-ήμουν στο σπίτι μας και καθόμουν στην πυλωτή, κάποια στιγμή σηκώθηκα για λίγο και όταν πήγα να ξανακαθίσω κάποιος, που κοιτούσε αλλού εκείνη τη στιγμή, τράβηξε την καρέκλα μου. Βρέθηκα καταγής...

-ήμουν σε ένα χωράφι και μάζευα λουλούδια, πιο πέρα ήταν κότες κι ενας κόκορας, σε μη περιφραγμένο χώρο. Για αστείο πέταξα ένα πετραδάκι στον κόκορα και αυτός με κυνήγησε για μερικά δευτερόλεπτα...νόμιζα ότι θα μου ορμήσει...θυμάμαι είχα φωνάξει ''βοήθεια''...μετά γέλασα με το πάθημά μου...

#)
 
Μιας και επανέφερες το θέμα Betty, να προσθέσω ένα ρεζιλίκι που θυμήθηκα (το έχω τιμήσει πολύ αυτό το θέμα #) ) Η μητέρα μου ήταν έγκυος στον αδερφό μου, και φιλικό ζευγάρι με ρωτάει: "Πώς νιώθει η μητέρα σου, είναι καλά;". Εγώ ήθελα να τους πω "Όχι πολύ καλά, έχει πολλές καούρες", όπως συνηθίζεται στην εγκυμοσύνη. Μπερδεύομαι λοιπόν και τους λέω: "Όχι πολύ καλά, έχει πολλές καψούρες." Εκείνοι έσκασαν στα γέλια κι εγώ πάλι έψαχνα μέρος να κρυφτώ...
 
perlastar είπε:
Μιας και επανέφερες το θέμα Betty, να προσθέσω ένα ρεζιλίκι που θυμήθηκα (το έχω τιμήσει πολύ αυτό το θέμα #) ) Η μητέρα μου ήταν έγκυος στον αδερφό μου, και φιλικό ζευγάρι με ρωτάει: "Πώς νιώθει η μητέρα σου, είναι καλά;". Εγώ ήθελα να τους πω "Όχι πολύ καλά, έχει πολλές καούρες", όπως συνηθίζεται στην εγκυμοσύνη. Μπερδεύομαι λοιπόν και τους λέω: "Όχι πολύ καλά, έχει πολλές καψούρες." Εκείνοι έσκασαν στα γέλια κι εγώ πάλι έψαχνα μέρος να κρυφτώ...
:D :D:D.......
 
Juanita είπε:
Xmmm... ένα απόγευμα ενώ καθόμουν με την Κριός στο πεζουλάκι και σχολιάζαμε (ή τραγουδούσαμε... :p δε θυμάμαι ακριβώς... ) πέρασε ένας γείτονας και μου έκανε παρατήρηση για κάτι... Ποιός θυμάται τώρα;;; Μόνο η Κριός... :cool: Η απάντησή μου ήταν μέσα στην ευγένεια: :biglaugh: "Το μάτι σου το αλλήθωρο..." με την Κριό να παρακαλάει να ανοίξει η γη να με καταπιεί και αυτόν να έχει αλλάξει 53 1/2 χρώματα...

Λίγο αργότερα, η Κριός αναρωτιόταν τί με είχε πιάσει και τον είχα προσβάλει τον άνθρωπο αφού όντως είχε πρόβλημα με τα μάτια του... :burn:

Δε φταίω βρε παιδιά... πάντα διακριτική ήμουν (για ντροπαλή δε νομίζω...)... ποτέ δεν είχα δει πως είχε τέτοιο πρόβλημα... :precry2:
Η Κριός ποια είναι ?Για να μαθαίνουμε και εμείς όχι τίποτε άλλο,γιατί σαν όνομα πέρα από το γνωστό ζώδιο,μου θυμίζει ψωμί μπριός στο άκουσμα.
 
D@redevil είπε:
Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση :) Πρώτη φορά βλέπω το συγκεκριμένο μέλος.Με παραξένεψε το Κριός,όπως λέμε ο Μάκης ο Σουγιάς και ο Μπάμπης ο Νταλικιέρης :p ,εννοώ οτι θα έπρεπε όλοι να την ξέρουνε,εξ ου και η ερώτηση :)
 
Θυμήθηκα που έπαιζα μικρός στην πλατεία του χωριού μου και έφαγα την μπάλα, στο χειρότερο σημείο για έναν άντρα. :icon_cry: Να είσαι στο έδαφος διπλωμένος και να σε κοιτάνε ένα μάτσο κόσμος, δεν είναι και η καλύτερη στιγμή... :xm:
 
Θυμήθηκα κι εγω ακομα ενα πολυ αστείο περιστατικό που ηθελα να γράψω απο καιρο.. Καπου στη πρώτη γυμνασίου θυμαμαι οτι λιγο μετα το σχόλασμα περίμενα μαζι με τη κόρη της νονάς μου (που ηταν καθηγήτρια εκει) στο γραφείο των καθηγητών για να φύγουμε ολοι μαζι παρεα.. Οση ωρα περιμέναμε να κατεβει απο τη τάξη η νονα μου (να σημειωσω οτι δεν ηταν κανεις αλλος μεσα) σε καποια φαση σχολιάσαμε το κύριο που ειχε το κυλικείο ο οποίος οταν μιλούσε εκανε κατι εκφράσεις/γκριμάτσες στο προσωπο που θυμιζαν το Νίκο Παπαναστασίου στη ταινία "Λαλάκης ο εισαγόμενος".. Εκεινη λοιπον τη στιγμη μπαινει αποτομα ο εν λογο κύριος και μας ρωτάει με ενα χαζοχαρούμενο ύφος αν ειχαμε δει μια σφουγγαρίστρα που ειχε αφήσει διπλα απο το γραφείο.. Νταξει, στη προσπάθεια να βγάλω εστω και μια λέξη ειχα σκασει απο τα γέλια μπροστα στον ανθρωπο και οσος προσπαθειες κατέβαλα για να σταματησω δε μπορουσα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια φορά ήθελα να πιω νερό και άνοιξα το ψυγείο να πάρω ένα μπουκαλάκι. Έβαλα σε ένα ποτήρι νερό από το μπουκαλάκι...αλλά το νερό ήταν τσικουδιά/ρακή και δεν είχαν βάλει ετικέτα στο μπουκαλάκι! Το κατάλαβα όταν πήγα να πιω...ήπια ήδη μια γουλιά!!!
 
BETTY BOOP είπε:
Μια φορά ήθελα να πιω νερό και άνοιξα το ψυγείο να πάρω ένα μπουκαλάκι. Έβαλα σε ένα ποτήρι νερό από το μπουκαλάκι...αλλά το νερό ήταν τσικουδιά/ρακή και δεν είχαν βάλει ετικέτα στο μπουκαλάκι! Το κατάλαβα όταν πήγα να πιω...ήπια ήδη μια γουλιά!!!
Την έχω πατήσει κι εγώ με ρακή. Και μάλιστα ήμουν τόσο διψασμένος που κατέβασα μια γερή γουλιά και τα είδα όλα. Βέβαια ήμουν μόνος και κανείς δεν πήρε μυρωδιά.
 
BETTY BOOP είπε:
Μια φορά ήθελα να πιω νερό και άνοιξα το ψυγείο να πάρω ένα μπουκαλάκι. Έβαλα σε ένα ποτήρι νερό από το μπουκαλάκι...αλλά το νερό ήταν τσικουδιά/ρακή και δεν είχαν βάλει ετικέτα στο μπουκαλάκι! Το κατάλαβα όταν πήγα να πιω...ήπια ήδη μια γουλιά!!!

johnny19818 είπε:
Την έχω πατήσει κι εγώ με ρακή. Και μάλιστα ήμουν τόσο διψασμένος που κατέβασα μια γερή γουλιά και τα είδα όλα. Βέβαια ήμουν μόνος και κανείς δεν πήρε μυρωδιά.

εγώ όμως ήμουν με παρέα σε φιλικό σπίτι... #)
 
Με βότκα την είχα πατήσει. Ήταν μέσα σε ποτήρι με πορτοκαλάδα. και είχε κόσμο... :D
 
Πίσω
Μπλουζα