Ρετρό τηλεoπτικό σήμα σε ρολόγια

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
409
Χε χε άρχισε το γλέντι. Επανέρχονται όλα παιδιά στην μόδα. Και κοιτάξτε!Κυκλοφορούν ρολόγια με το σήμα αυτό. Σας θυμίζει τίποτα; ;)

picture.php
 
Νομίζω ότι θα ακολουθήσει ο ήχος τουουουουουτ που σημαίνει απότομη διακοπή προγράμματος!
 
Υπάρχουν και σε ρολογια τοίχου
 
@ Αmstrad1981 και circleag

Παιδιά μου το φέρανε δώρο. Και που ρώτησα δεν μου λένε. (μετά τα βασανιστήρια ίσως κάτι μάθω...) :)
 
Kambia είπε:
Υπάρχουν και σε ρολογια τοίχου
Απο την εταιρεια NexTime. Tο εχω δει σε μαγαζι δωρων στην αρχη της Ερμου και σ' ενα αλλο με δωρα στο Μοναστηρακι. Εγω τελικα πηρα ενα αλλο ρετρο, με φοντο ενα βινυλιο!
 
το κλασικο χρωματικο ρολοι της ΕΡΤ με το κλασικο μπιιιιιιπ..!!http://www.youtube.com/watch?v=JESbYFPKwPk
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εξαιρετικό αρχειακό εύρημα όπως μας έχεις συνηθίσει, Μίστερ Ρετρομέμορις. Από πότε είναι το συγκεκριμένο; (αρχές 1980s μου μυρίζει...)
 
roloi ert se kathimerina.jpg

Το ρολόι της ΕΡΤ που λέγαμε , όπως εμφανίζεται στις οθόνες σε κατάστημα τηλεοράσεως του 1983. Από τη σειρά του Δαλιανίδη "Τα Καθημερινά".
 
Γατος ο stakovios!
 
Σε κάποιο κτήριο ζωγράφισαν graffity αυτό το σήμα. Αν βρω τη δημοσίευση θα την ανεβάσω για να το δείτε!
 
αυτο το σημα το εχω δει να κυκλοφορει σε t-shirt Ομως οσο κι αν εψαξα δεν το βρηκα καπου μαλλον πρεπει να παω σε καταστημα που σου τυπωνουν οτι θες
 
Η γνωστή κάρτα με το ρολόι που μεταδιδόταν πριν από τα δελτία ειδήσεων της ΕΡΤ-2. Μεταδόθηκε Τετάρτη 02 Απριλίου 1986.
 
Πίσω
Μπλουζα