Ρετρό τρόφιμα - φαγώσιμα [εκτός από γλυκά]

attachment.php


Αυτό το προϊόν έχω να το δω πολλά πολλά χρόνια...

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
krios τι ακριβως διαφημιζε η Σεβαθ;
 
Ήταν εταιρεία τροφίμων που έκλεισε.[edit] dead link [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
katerinak είπε:
krios τι ακριβως διαφημιζε η Σεβαθ;
Παλιό άρθρο αλλά θα σε κατατοπίσει (κοίτα κάπου στη μέση)

Η ”Συνεταιριστική Εταιρεία Βιομηχανικής Αναπτύξεως Θράκης” (ΣΕΒΑΘ ABE) που όπως φανερώνει και ο διακριτικός της τίτλος συστάθηκε το 1975 με πρωτοβουλία συνεταιριστικών οργανώσεων και εταιρειών διανύει, σύμφωνα με απόψεις επιτελικών της στελεχών, την καλύτερη εποχή επιχειρηματικής της δράσης και διεκδικεί, όπως υπογραμμίζουν οι ίδιοι, σημαντική θέση στα τεκταινόμενα της ελληνικής αλλά και της διεθνούς αγοράς. Η εταιρεία έχει αναπτύξει έντονη εξαγωγική δράση σε ευρωπαϊκές χώρες (Ιταλία, Αγγλία, Δανία, Γερμανία, Ολλανδία κ.ά.) σε αγορές της Νοτιανατολικής Ευρώπης (Πολωνία, Ουγγαρία, Βουλγαρία κ.ά) αλλά και σε ασιατικά και κράτη της Λατινικής Αμερικής (Μπαχρέιν, Ντουμπάι, Βραζιλία). Χαρακτηριστικό είναι ότι τα δύο περίπου τρίτα της παραγωγής τοματοειδών προϊόντων διοχετεύονται προς τις ξένες αγορές.
Η εταιρεία δραστηριοποιείται στον τομέα της κονσερβοποιίας αλλά και των κατεψυγμένων λαχανικών και ”χρησιμοποιεί” για τη δημιουργία των προϊόντων ΣΕΒΑΘ τις παραγωγές των περιοχών Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης. Η βορειοελλαδίτικη επιχείρηση που κατέχει αξιόλογο μερίδιο στην εγχώρια παραγωγή προϊόντων τομάτας, έχει διεισδύσει και αναπτυχθεί σε όλους τους τομείς μεταποίησης κηπευτικών και διαθέτει τρεις καθετοποιημένες μονάδες παραγωγής: α) προϊόντων τομάτας, β) προϊόντων πατάτας και γ) κατεψυγμένων και κονσερβοποιημένων λαχανικών και τουρσιών. Επιπλέον, κατέχει μια μονάδα γραφικών τεχνών- κατασκευής έντυπου υλικού και κουτιών τόσο για δικά της προϊόντα όσο και για άλλων εταιρειών- πελατών (κόστος επένδυσης: 700 εκατ. δρχ.)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σας ευχαριστω πολυ και τις δυο για τις πληροφοριες σας :)
 
Καλά έκανες και ρώτησες katerinak. Βασικά αυτό ήταν το λογότυπο της εταιρείας. :)
 
38886_119240001456494_117219001658594_104128_2384516_n.jpg

37987_119239291456565_117219001658594_104108_2524871_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Dimitrissss είπε:
Μια και μοναδική φορά που έφαγα μακαρόνια της ΑΒΕΖ ήταν στη θητεία μου το 2007. Και τέλη Δεκέμβρη του ίδιου έτους μπήκαν οι τίτλοι τέλους. :(
 
krios είπε:
Αυτό το προϊόν έχω να το δω πολλά πολλά χρόνια...
attachment.php
To θυμάμαι γιατί το έφερνε συχνά-πυκνά η μάνα μου. Μάλιστα, θυμάμαι και τα τοματάκια ΣΤΡΥΜΩΝ, που μάλλον είχαν αυτό το σήμα από έξω:

 
...





korona special.jpg

zwan.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάρα πολύ όμορφες διαφημίσεις! Ευχαριστούμε πολύ!

Νομίζω ότι της Korona την πρόλαβα κιόλας! #)

Kάτι ψιλο-άσχετο: Είδα ότι ανέβασες τις φωτός σε Flickr! Γιατί δεν τις ανεβάζεις εδώ, στο φόρουμ, να μην γίνει κάτι και τις ψάχνουμε?

Υπάρχει αναλυτικός οδηγός εδώ! Σαφώς και ότι χρειαστείς, είμαστε εδώ να βοηθήσουμε! ;)
 
D@redevil είπε:
Πάρα πολύ όμορφες διαφημίσεις! Ευχαριστούμε πολύ!...
Δε κάνει τίποτα! :)

Θα το κοιτάξω για τη δημιουργία του άλμπουμ. Σ' ευχαριστώ!
 
Και τα μακαρόνια να είναι...

376955_395508007164966_1037449635_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από περιοδικό "ΕΚΕΙΝΗ" 1982

attachment.php


Ημερολόγιο αλάτι Κάλας , 1994

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
2 ρετρό λάδια





Oli.jpg

Altis.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα