Ρετρό φήμες (γενικά)

Starbuck είπε:
μα αφού σου λέει πως ζει στην Αντίπαρο.. :whothehell: (αυτό το κορίτσι δεν μπορώ να το παρακολουθήσω..)
Αφού λέει οτι είναι φήμες πως ζει στην Αντίπαρο... ----> Δε ζει! :diablotin:

Εκτός και αν ζει κάπου αλλού πχ Θιβέτ :)
 
Ρετρό φήμη: Ο Τέως είναι εξαδάκτυλος…

:acoustic:
 
exetlaios είπε:
Ναι, όσοι είχαν λατρέψει τους Metallica επί εποχής KILL EM ALL , τους βάζανε το BLACK ALBUM για να τους βασανίσουν ! :diablotin:
lol

και το black album καλο ηταν παντως..για heavy metal ομως
 
Juanita είπε:
Αφού λέει οτι είναι φήμες πως ζει στην Αντίπαρο... ----> Δε ζει! :diablotin:
χαχα :rofl: πες μου τώρα πως πραγματικά πιστεύεις πως ο Έλβις έχει πεθάνει; :rofl:
 
Starbuck είπε:
χαχα :rofl: πες μου τώρα πως πραγματικά πιστεύεις πως ο Έλβις έχει πεθάνει; :rofl:
Όχι βέβαια... Έπεσα από τα σύννεφα διαβάζοντας τις φήμες...
 
μια ρετρό φήμη ήταν οτι παντρεύτηκε ο κατσιφάρας A μην ξεχάσω και ο ST να έχει blitter
 
Later models of the Atari ST also included a blitter co-processor. One story goes that manufacturing delays caused it to be introduced into the ST line after the first ST's were delivered. Another is that the Atari ST's main competitor, the Amiga, was famous for its blitter, and so Atari introduced one. Although Atari planned an upgrade to allow dealers to install the blitter chip, this plan was later dropped. Atari STE and up (except the Atari TT) had a blitter chip.
Πηγή Wikipedia
 
Oτι η Βίσση και ο Καρβέλας έχουν και οι 2 AIDS (γύρω στο 87-88 είχε βγει αυτό).

Επίσης είχε ακουστεί και αυτό: ότι ο νάνος-ηθοποιός που φοραγε τη στολή του Ε.Τ. στη ταινία "Ε.Τ. Ο εξωγήινος" πέθανε από καρκίνο του δέρματος που του δημιούργησε η ίδια η στολή,λίγο καιρό μετά τα γυρίσματα.

Ξέρει κανείς αν αυτό αληθεύει παιδιά ?
 
Τότε μάλλον είμαι εντός θέματος αφού για φήμη πρόκειται..lol :)
 
Χμμμμμ ρετρο φημη .......

Μια που μας λεγανε πιτσιρικαδες οτι δεν κανει να μετραμε τα αστρα γιατι κατι κακο θα μας συμβει.

Αν μετραω τα αστρα τωρα που μεγαλωσα ......

Εννοειται και οχι.:nervous:
 
(Μιας και περί αρίθμησης ο λόγος).

Αν κάποιος αθίγγανος σου μετρήσει τα δόντια, θα σε δαγκώσει βρικόλακας.
 
AARDVARK είπε:
μας λεγανε πιτσιρικαδες οτι δεν κανει να μετραμε τα αστρα γιατι κατι κακο θα μας συμβει.

Το κακό αυτό ήταν, συνήθως, ότι θα γεμίζαμε σπυράκια…:comfort:

:D
 
Εγώ θυμάμαι που λέγανε ότι αν κοιτάς τα άστρα για πολλή ώρα, κοκκινίζουν τα μάτια σου. Δεν ξέρω εάν ίσχυε/ισχύει, δεν το δοκίμασα ποτέ.
 
Alucard είπε:
(Μιας και περί αρίθμησης ο λόγος).Αν κάποιος αθίγγανος σου μετρήσει τα δόντια, θα σε δαγκώσει βρικόλακας.
:nervous: :nervous: :nervous:

Αυτό είναι πραγματικά επικύνδυνο!!!

Από δώ και πέρα θα προσέχω ποιος μου μετράει τα δόντια!!!:biglaugh:
 
MamaMyrto είπε:
:nervous: :nervous: :nervous: Αυτό είναι πραγματικά επικύνδυνο!!!

Από δώ και πέρα θα προσέχω ποιος μου μετράει τα δόντια!!!:biglaugh:
κοίτα, συνήθως σου μετράνε τα δόντια για να καταλάβουν την ηλικία σου.. χρειάζεται όταν σε πουλάνε..
 
μας λεγανε πιτσιρικαδες οτι δεν κανει να μετραμε τα αστρα γιατι κατι κακο θα μας συμβει.

Το κακό αυτό ήταν, συνήθως, ότι θα γεμίζαμε σπυράκια…
Εμένα μου είχαν πει ότι βγάζεις "κριθαράκι" στο μάτι... (δεν ξέρω πώς λέγεται επιστημονικά :nervous:)

Μια φορά στο δημοτικό, ένας συμμαθητής μου εμφανίστηκε με κριθαράκι και του έκανα κήρυγμα ότι δεν πρέπει να μετράει τα αστέρια (Λες και δεν τον έφτανε ο πόνος του...:rolleyes: ) Εκείνος φυσικά με κοιτούσε αποσβολωμένος... :D
 
nessie είπε:
Εμένα μου είχαν πει ότι βγάζεις "κριθαράκι" στο μάτι... (δεν ξέρω πώς λέγεται επιστημονικά :nervous:)Μια φορά στο δημοτικό, ένας συμμαθητής μου εμφανίστηκε με κριθαράκι και του έκανα κήρυγμα ότι δεν πρέπει να μετράει τα αστέρια (Λες και δεν τον έφτανε ο πόνος του...:rolleyes: ) Εκείνος φυσικά με κοιτούσε αποσβολωμένος... :D
ε,τον άμοιρο τον συμμαθητή :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Μία retro φήμη που κυκλοφορούσε στα παιδικά μου χρόνια είχε να κάνει με τον τερματισμό του Double Dragon. Αν θυμάστε στο τέλος μπροστά από την είσοδο του κάστρου όπου κρεμόταν η κοπέλα υπήρχε ένας από τους κλασικούς φαλακρούς που μπορούσαν να πετάξουν τον ήρωα στον αέρα. Η βρώμα που κυκλοφορούσε λοιπόν ήταν πως αν δεν τον χτυπήσεις μπορούσες να τον φέρεις στην άκρη του μπαλκονιού (από όπου κοιτούσε ο μεγάλος κακός του παιχνιδιού) και να τον κάνεις να σε πετάξει εκεί πάνω και να πάρεις το όπλου που είναι κρεμασμένο στον τοίχο.....τόσα εικοσάρικα χάθηκαν τότε....τόσα χαμένα credits στο mame σήμερα....εγώ ακόμα προσπαθώ να πάρω το όπλο... :biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα