Ρετρό XXX VHS-Labels

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.041
1) CABALLERO Home Video

2) DOBERMAN Home Video

3) V.T.O. (Video Teressa Orlofski)
 
Αφιερωμένο εξαιρετικά στον exetlaios!

013728ln6.jpg
 
Είχατε δεν είχατε, με καταφέρατε να κοιτάξω για πρώτη φορά το forum για τις ταινίες...εγώ ένας κλασσικός σινε-εχθρ! (το αντίθετο του σινεφιλ...) :diablotin:
 
Μα πως μπορείς Κ.Σινε εχθρ να αγνοείς τούτο το αριστούργημα?

Τσκ τσκ που βαδίζομεν!
 
Πω πω γυαλούμπα ο τυπάς!!!!!!

Ούτε ο Μπουγάς δεν φοράει τέτοιο μοντελάκι.

Αλλά και οι καλτσούλες!!!! Ολόκληρη κουλτούρα!!!!!

Έχεις δίκιο Άκμακα. Που βαδίζομεν; Αυτό το αριστούργημα έπρεπε να έχει σαρώσει τα Όσκαρ. Ειδικά αυτό για τα κουστούμια..... και τη φωτοφραφία.........
 
σκυψε ευλογημενη και ολα τα συναφη!!!!!!!!!!!!

γκουσγκουνης και ταλλα ερχονται!!!!!!!!!!!!! ;) ;)
 
ρε παιδιά πώς θά κατεβάσω τίς ταινείες;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ πάντος βλέποντας αυτές τις ταινίες συγκινούμε. Μέσα δεκαετίας του 80 η τσόντα είταν πολύ πιο αυθόρμητη απο οτι σήμερα.Σήμερα (σχεδόν) όλα είναι προσποιοιτά!

Μόνη μου ένσταση το οτι ντουμλαρόντουσαν οι φονές των ηθοποιών!
 
exetlaios είπε:
Έχω ένα μικρό πρόβλημα με τα ονόματα, οπότε δεν είμαι 100% βέβαιος, αλλά η CABALLERO ήταν label της Taboo, η οποία υπάρχει ακόμα.

Το φοβερό βέβαια ήταν οι ευφάνταστοι Ελληνικοί τίτλοι των ταινιών, οι οποίοι καμία σχέση δεν είχαν με τους πρωτότυπους. Σε μερικά είχαν δώσει ρέστα. Μιλάμε για απίστευτο γέλιο!
 
H σπηλια του Τραβελι κτλ....
 
Οι τίτλοι, αποδώσεις - παραφράσεις γνωστών κινηματογραφικών επιτυχιών και όχι μόνο, είναι πάντως όλα τα λεφτά.

Για παράδειγμα:

Ιντεραράπικαν, μεγάλη και σίγουρη.

Το γέλιο που έριχνα όποτε πήγαινα παλιά στα video club κοιτώντας τους τίτλους απίστευτο.

(Αν οι φράσεις - τίτλοι ενοχλούν παρακαλώ να σβηστεί το post αμέσως. )
 
Ναι υπάρχουν πολλές τέτοιες, οι οποίες έχουν τρελό γέλιο, αλλά δυστυχώς οι κανονισμοί του forum δεν μου επιτρέπουν να τις γράψω! :sealed:

Μια που έχει πολλή πλάκα και δεν περιέχει "κακές λέξεις" είναι το: "Μου'κανες το δαχτυλίδι βραχιόλι". :D
 
Leon είπε:
Το φοβερό βέβαια ήταν οι ευφάνταστοι Ελληνικοί τίτλοι των ταινιών, οι οποίοι καμία σχέση δεν είχαν με τους πρωτότυπους. Σε μερικά είχαν δώσει ρέστα. Μιλάμε για απίστευτο γέλιο!
Έτσι και είχαν κουφό τίτλο, το δράμα ήταν όταν επέλεγες ταινία

και πήγαινες στο ταμείο.

Μια φορά είχα διαλέξει το "Η ΤΣΙΤΣΙΟΛΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΓΟΥΡΙ ΤΟΥ ΤΖΟΝ ΧΟΛΜΣ".

Μόλις πήγα στην ταμία και διάβασε τον τίτλο, λύθηκε στα γέλια !

Από τότε, έκανα κάνα τρίμηνο να ξαναπατήσω στο βίντεο-κλαμπ. :eek:
 
Φοβερή ταινία Κων/νε! ;) ;)
 
Μας βλεπω ολους σινεφιλ... :)
 
Στην εφηβεια οταν ελειπαν οι γονεις, νοικιαζαμε αυστηρα ελληνικες τσοντες, περναμε σουβλακια /μπυρες και πεθαιναμε στο γελιο με τις απιστευτες ατακες. Ηταν πιο καλες και απο κωμωδιες
 
joe είπε:
Στην εφηβεια οταν ελειπαν οι γονεις, νοικιαζαμε αυστηρα ελληνικες τσοντες, περναμε σουβλακια /μπυρες και πεθαιναμε στο γελιο με τις απιστευτες ατακες. Ηταν πιο καλες και απο κωμωδιες
Εμείς οργανώνουμε ακόμα "σινεφίλ βραδιές",

με διάφορα ποιοτικά αριστουργήματα του ελληνικού κινηματογράφου.

Απλώς, όταν είμασταν μικρότεροι, περιμέναμε πότε θε φύγουν οι γονείς μας,

τώρα περιμένουμε πότε θα φύγουν οι γυναίκες μας ! :D
 
Μια ζωή στο τρέξιμο ρε σεις!!!!!!

Ναι, οι Ελληνικές ΧΧΧ ταινίες ήταν μακράν οι καλύτερες κωμωδίες που πέρασαν ποτέ.

(Κλασσική η φράση με το φαροφύλακα!!!!!!!!!!!!!! )
 
Πίσω
Μπλουζα