Ρετρό XXX VHS-Labels

Ενδιαφέροντα τα όσα ακούγονται.

Τη δεκαετία του 80 ήμουν πολύ μικρος, την 1η(ελληνική)τσόντα την είδα το 1994 παρέα με ένα φίλο και σας πληροφορώ πως δεν γέλασα!

Είμαι απο τους ανθρώπους που στο θέαμα μίας τσόντας διεγείρονται, παρά γελάνε.

Anyway ,απο περιση άρχισα ξανα να βλέπω ελληνική τσόντα. Νομίζω οτι εμπεριέχει ένα ρεαλισμό που δεν βρισκεις στο ξένο πορνο.

Αυτο το ''φισικο'' δυσκολα το βρισκεις σύμερα. Ειναι κατι που εμενα μου αρέσει.

Οχι σαν τα....καραφλα βουνά! Δεν λέω, φισικά και γέλασα με μερικές ! Ομως γιατί ντουμπάρουνε τις φονές των ηθοποιών?Ειναι άσχημο να ακους να μιλαει για παραδειγμα ο Νοτης Πιτσιλος (και ενω ξερεις τι φονή του)με εντελός ασχετη φονη!

Κάτι τελευτεο, εάν γνωρίζει κανείς ,επεζε ο Herbie Hoffer στο παλαμάρι του βαρκάρη?

Είναι πορνοσταρ ή όχι?
 
Κύριοι! Ξαναδιαβάστε τον τίτλο του θρεντ!
 
Pooky είπε:
(Αν οι φράσεις - τίτλοι ενοχλούν παρακαλώ να σβηστεί το post αμέσως. )
Δεν υπάρχει καμμία επέκταση για τη βάση ώστε περιεχόμενο να εμφανίζεται μόνο σε ενήλικες χρήστες;

Λίγο άχρηστο, μια που όλοι (το 99,9%?) εδώ μέσα πατήσαμε τα 18 δεκαετίες πριν, αλλά θα βοηθήσει λίγο να ξεπεραστεί η (κατά τη γνώμη μου) υποκρισιούλα και ο πουριτανισμός που υπάρχει εδώ...
 
Φιλτατε Θεμη, ενα απο τα πραγματα για τα οποια δεν μπορει να κατηγορησει καποιος τη παρεα εδω μεσα ειναι υποκρισια!!

Επισης μπερδευεις τη σοβαροτητα και τη μεθοδικοτητα με τον πουριτανισμο.

Αν μας χτυπησει καποια στιγμη κεραυνος ή καταναλωσουμε ληγμενα και θελησουμε να το κανουμε Λαϊκη θα ζητησουμε συμβουλες.

Ας επιστρεψουμε στο θεμα.
 
Aααα μάλιστα, δεν γνώριζα ότι πρέπει να ζητήσετε συμβουλές για να τις δώσουμε... μάλιστα. Θα το βουλώσω από δω και στο εξής. Επίσης, για μένα λογοκρισία (που έχει υπάρξει πολλές φορές στο παρελθόν) μεταξύ ενηλίκων και για θέματα που ανοιχτά συζητάμε in real life, είναι υποκρισία (ή φόβος για κάτι ακαθόριστο).

Κάτι μου λέει πως θα σβηστεί κι αυτό...
 
Yeap!

Τα reality αλλωστε ειναι χρονια εκτος μοδας και δεν ενδιαφερουν.

Υπαρχει μερος στο φορουμ να παραπονεθεις οπως και τα PMs στους διαχειριστες που παντα απαντουν.
 
#1: άσχετο...

#2: πού ακριβώς μπέρδεψες την πρόταση με παράπονο;
 
video80 είπε:
Κάτι τελευτεο, εάν γνωρίζει κανείς ,επεζε ο Herbie Hoffer στο παλαμάρι του βαρκάρη?

Είναι πορνοσταρ ή όχι?
O Herbie Hoffer ειχε παιξει σε πολλες τσοντες. Ομως ειχε παιξει και σε πολλες βιντεοταινιες της εποχης (δεν μπορω να καταλαβω γιατι το επελεγαν, ουτε ελληνικα δεν ηξερε) οπως " Ο μπατσος της πλατειας ψυρρη " και " Παπαδιστικη Κομπανια 1- 3 )
 
ρε παιδια ψαχνο το Χάρρυ Κλυνν και πάσης Ελλάδος 1988 υπαρχει περιπτοσει να το βρουμε οποιος ξερει ασ μου στειλει μαιλ
 
Ωραίο θέμα ανοίξατε ρε παιδιά σουπερ! ;) Κρίμα που για τέτοιο θέμα δεν μπορούμε να κάνουμε και πιο ανοιχτή συζήτηση..
 
Ξεχάσατε τις "PRIVATE". Μακράν οι καλύτερες στην εποχή τους, με εντυπωσιακά γυρίσματα σε κάτι Άγιους Δομίνικους κλπ.

Σκηνοθέτης συνήθως ο Pierre Goodman, που είχε και την ιδιαιτερότητα να περνάει από casting τις πρωταγωνίστριες, το οποίο το κατέγραφε και το κυκλοφορούσε στην υποενότητα "Private Castings".

Η εταιρία ανέδειξε σειρά γνωστών πρωταγωνιστριών...

Οι ταινίες που γυρίστηκαν σε τροπικά μέρη κυκλοφόρησαν αργότερα επίσης σε υποενότητα "PRIVATE TROPICAL".

Επίσης υπήρχαν "ιστορικές" ταινίες (εννοώ βασισμένες σε ιστορικά γεγονότα, στυλ "Κλεοπάτρα", "Ρασπούτιν" κλπ.).

Τέλος, η ιταλική πρόταση ήταν οι ταινίες "SALIERI", και η γαλλική οι "MARC DORCEL" (από τα ονόματα των σκηνοθετών), μακριά νυχτωμένες όμως...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ένας άλλος Ιταλός σκηνοθέτης, που "διέπρεξε" στο είδος (κυρίως αρχές 90's) ήταν ο JOE D'AMΑTO (περισσότερο γνωστός για τις παλαιότερες ταινλιες τρόμου του).
 
Παλιές αισθησιακές ταινίες

Για τους φίλους του "είδους" ;) θυμάστε ονόματα παλιών (δεκαετίας 80-90) αισθησιακών ταινιών (soft ή hard τσόντες);

π.χ. παραγωγές τις Private, ή ταινίες του Rocco Siffredi, κτλ..
 
Θυμάμαι, πιτσιρικάς 13 ετών, που πηγαίναμε με τον ξάδελφο μου, στο videoclub της δάφνης (δαφνιώτης είμαι), και ανεβαίναμε στο πατάρι που διατηρούσε τα σκληρά πορνό, μαζί με τα διαστημικά, (τώρα μην με ρωτήσετε, τη δουλειά είχαν ταινίες, σαν το ALIEN, THE FLY, μαζί με αυτά). Τέλος πάντων, κοιτούσαμε τα εξώφυλλα, και μας ανέβαινε το αίμα στο κεφάλι. ΑΑΑΑΑ αα!!, μην παει ο νους σας στο πονηρο - κυριολεκτικά το λέω!!! Μέχρι που μας πήρε χαμπάρι από κάτω, ο πάγκος με το ταμείο ήταν ακριβώς από κάτω!! Ανέβηκε επάνω, και έγινε της κακομοίρας!!
 
Περί του Herbert Hofer (για τρίτη φορά): Καταρχάς, ο H.H. ήξερε ελληνικά, και μάλιστα καλά, απλώς είχε έντονη αυστριακή προφορά, γι' αυτό και τον ντούμπλαραν, αν και σε μερικές ταινίες μιλάει με την "κανονική" του, μάλλον απογοητευτική φωνή. Ναι, όντως έχει παίξει σε αρκετές τσόντες, με πιο γνωστές τους "Ανώμαλους Έρωτες στη Σαντορίνη", τα "Ὀργια στην Κέρκυρα" και τα "Μοντέλα της Ηδονής". Ο λόγος που τον επέλεγαν, ήταν το ευγενικό του παρουσιαστικό (συνήθως είχε ρόλους πλούσιου κτηματία ή εφοπλιστή) και μάλλον τα...άλλα του προσόντα. Αν κρίνω μάλιστα από την κύρια ερωτική σκηνή των "Οργίων", η συμπρωταγωνίστριά του Jacqueline Marcan (ή Marquant) το κατευχαριστιόταν. Το πιο ωραίο ήταν ότι ο άνθρωπος αυτός, είχε και "κανονικό επάγγελμα" (ήταν αρχιτέκτονας-διακοσμητής) και όταν ζούσε στην Ιταλία, έβγαζε αρκετά λεφτά, ώστε να μην μπορεί να επικαλεστεί την οικονομική στενότητα. Σήμερα ζει στη Αμερική, στη Φλόριντα, είναι "πριμιτίφ" ζωγράφος, ενώ πίνακές του βρίσκονται σε σπίτια διασήμων όπως ο Ρόμπερτ ντε Νίρο και η Τζέιν Σέιμουρ. Έχει ιδιαίτερη αδυναμία στις μαύρες γυναίκες, αφού και οι δύο γυναίκες που παντρεύτηκε, τόσο η Ράντι (Θεός σχωρέσ' την) όσο και η Ρουθ είναι σκουρόχρωμες. Αυτό βεβαίως που ίσως σοκάρει κάποιους είναι ότι τις ερωτικές ταινίες τις γύρισε ενώ ήταν παντρεμένος με την αείμνηση Ράντι, η οποία, όπως φαίνεται τον στήριζε σ' αυτή του τη δραστηριότητα. Αυτά από μένα
 
Πίσω
Μπλουζα