Ρουκ Ζουκ (1994 Mega)

RIO είπε:
Αυτό το παιχνίδι πολύ με άγχωνε, όταν το έβλεπα.... :D
Λογικό! Σε 40 δευτερόλεπτα που είχαν οι παίκτες, τι να φας, τι να μείνει...

Ειδικά εκεί που δυσκολεύονταν να βρουν τη λέξη, είτε γιατί τα στοιχεία που τους έδινε ο συμπαίκτης δεν ήταν αρκετά, είτε γιατί είχαν άγχος, σου ερχόταν να μπεις μέσα στην τηλεόραση και να τους φωνάξεις τη λέξη.

Γενικά αγχωτικό, αλλά σου κράταγε το ενδιαφέρον, ειδικά ο τελευταίος γύρος, που έπρεπε να βρουν τις 4 λέξεις που έδινε ο αρχηγός της ομάδας για το θέμα που του έδινε η Μηλιαρέση.
 
Και μένα με άγχωνε πολύ, αλλά είχε ενδιαφέρον. Θυμάμαι να το βλέπω τα μεσημέρια. Είναι περίεργο που, ενώ δεν θυμάμαι τίποτα από αυτά που γίνονταν στο παιχνίδι κι από τις ερωτήσεις, μου έχει κολλήσει μία στιγμή σ'ένα επεισόδιο που είχε παιχτεί όταν έκανε ζέστη γενικά και ξαφνικά η Μηλιαρέση είπε:"Παιδιά, υπάρχει ένας εδώ στο κοινό που φοράει μπουφάν!" Και γέλασαν όλοι.
 

Από το αρχείο του notisthom.Η Μαίρη Μηλιαρέση ως τραγουδίστρια,στο ένα και μοναδικό της LP, 2 χρόνια πριν τη γνωρίσουμε ως παρουσιάστρια του Ρουκ Ζουκ
 
Ασχετο: καλε Μπετυ , δε χρειαζεται να παραθετεις την πηγη κατω απο το λινκ. Ουτως η αλλως το λινκ ειναι η πηγη :D
 
εχεις δικιο, μπερδευτηκα με την καταχωρηση των εικονων που πρεπει να αναφερουμε την πηγη... :)
 
Τα ίδια όπως και με το Μεγάλο Παζάρι. Σιγά σιγά όλοι στρέφονται προς τα παλιά ή είναι ιδέα μου; Κάθε πέρσι και καλύτερα που λένε.
 
ωραιο παιχνιδι πιστευω και εγω,ειχε ενδιαφερον και η μηλιαρεση το παρουσιαζε επαρκως

οντως θα ξαναπροβληθει με αλλον παρουσιαστει και η μηλιαρεση ειναι στεναχωρεμενη καργα ,πιστευοντας οτι εχει ταυτιστει μαζι της

πραγματι ξαναπιανουν παιχνιδια της εποχης (παζαρι,τροχος της τυχης)

αλλα οχι μονο της ρετρο αφου εχουμε και το σουβαιβορ και αποτι ακουσα θα ξαναεχουμε και το μπαρ

το μονο αξιολογο ρηαλιτυ κατα την γνωμη μου,τα αλλα ειναι...ασε μην πω καλυτερα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
οταν ειχα γραφτει σε αυτο το φορουμ θυμαμαι οτι τα 80ς ηταν της μοδας. Τωρα φαινεται οτι ειναι τα 90ς :p

(γιουπι!)
 
Αν και είχα ξεκινήσει να το βλέπω μόνο επειδή τότε μου άρεσε η Μηλιαρέση (για τους μπασκετικούς υπήρχε και ολόκληρο σύνθημα τότε για χάρη της) :p

νομίζω ότι ήταν έτσι κι αλλιώς ωραίο παιχνίδι, παρεϊστικο που είχε αρκετή πλάκα και βλεπόταν ευχάριστα.
 

off topic

1@butch_cassidy[/USER]

για τους μπασκετικούς ποιο ηταν το σύνθημα για χαρη της Μαιρης Μηλιαρεση;

 
Τα παιχνίδια που είχαν και το στοιχείο του χρόνου, όπως αυτό, όπως η "Κούρσα με το χρόνο" του Καρρά, μου άρεσαν - φυσικά με τα δεδομένα της τότε εποχής...Ακόμα κι εκείνο το αγχωτικό με το Μπονάτσο, που έμπαιναν στο σπίτι με ένα από 20 κλειδιά, κι αρχίζαν να φτιάχνουν πρωϊνό κλπ.

Υπήρξαν και ανούσια τετοια όμως, όπως π.χ. το "Σούπερ μάρκετ".

Όσο για το σύνθημα για τη Μηλιαρέση, ποτέ δεν το εξήγησα... Τα είχε με κάποιον μπασκετμπολίστα τότε, και το φώναζαν;
 
Το σύνθημα είχε να κάνει με έναν γνωστό μπασκετμπολίστα με τον οποίο διατηρούσε δεσμό τότε.

Δε μπορώ να το μεταφέρω φυσικά στο φόρουμ για ευνόητους λόγους. Ας πούμε απλά ότι εκθείαζε κάποια από τα προσόντα της!
 
Νίκος Βαράλης λεγόταν ο παρουσιαστής με το μούσι στο τηλεπαιχνίδι "Πυξ Λαξ" που προβάλλονταν στο κανάλι TRT (που όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε προηγήθηκε κατά 2 χρόνια του Ρουκ Ζουκ)
 
Ήμουν φανατική του Μπονάτσου στις Κόντρες! Είχε γέλιο και η ώρα περνούσε ευχάριστα χάρη στην παρουσία του.

Πρόσφατα προσπάθησα να δω το remake με τον Σεφερλη: ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ σε κάθε επίπεδο!!! Νοστάλγησα τον Μπονάτσο και προσπαθησα απεγνωσμένα να βρω στο youtube παλιά βίντεο αλλά δυστυχώς υπάρχει μόνο ένα εορταστικό επεισόδιο καραρετρό.
 
Πίσω
Μπλουζα