Σε ποια ταινία;

3. Γαμπρός από το Λονδίνο.
9. Έλα στο θείο.
 
Σωστος, Μιχαηλ! Εχουμε ακομα 5,6,7 και τη μιση 10.
 
5. Χαμένα όνειρα.
7. 5.000 ψέμματα.
 
Σωστες και οι δυο! Μονο η 6 και η μιση 10 μας απομενουν για να κλεισουμε.
 
Nαι, σωστα και πιστευα πως ηταν το πιο ευκολο! Εδω βρηκατε αλλα κι αλλα.
Μενει ακομα η 6 και για να βοηθησω, ειναι ταινια του 1972, εγχρωμη, δραματικη και κουλτουριαρικη.
 
Nαι, σωστα και πιστευα πως ηταν το πιο ευκολο! Εδω βρηκατε αλλα κι αλλα.
Μενει ακομα η 6 και για να βοηθησω, ειναι ταινια του 1972, εγχρωμη, δραματικη και κουλτουριαρικη.
το 6 μήπως είναι το Ναι μεν αλλά;
 
Ετσι μπραβο και κλεισαμε για σημερα!
 
Δεν είναι δυνατόν!..Πάλι άργησα?..Πάλι "κλειστές πόρτες" βρήκα?..Δεν πειράζει!..Την επόμενη φορά.
(πρόταση: να θεσμοθετήσουμε "ώρα έναρξης των κουίζ", έτσι ώστε να είμαστε έτοιμοι όπως οι δρομείς στο στίβο! Μεσημέρι,ή απόγευμα,ή βράδυ!..3 την ημέρα! Και πιο πολλά αν γίνεται Ανά μία ώρα π.χ.
Τέλος πάντων,πάω να "θάψω" στο "Βαθμολογήστε τους ηθοποιούς"..Πρέπει να ΄χει μπει καινούρια εξάδα έτσι φευγαλέα που κοίταξα..)
 
Ας βάλω ένα κι εγώ στα γρήγορα.
Σε ποια ταινία λοιπόν.....

1. Ο Περικλής Χριστοφορίδης φοράει ποδιά;
2. Ο Νίκος Φέρμας έχει συνεργείο αυτοκινήτων; (2 ταινίες).
3. Ο Κώστας Βουτσάς παρατάει την αρραβωνιαστικιά του;
4. Ο Νίκος Ρίζος αγοράζει Καντάφι;
5. Ο Αλέκος Τζανετάκος διστάζει να συμμετέχει σε μια φασαρία;
6. Η Σμάρω Στεφανίδου φοράει μάσκα;
7. Η Ντίνα Τριάντη κουβαλάει ένα καλάθι με αυγά;
8. Ο Διονύσης Παπαγιαννόπουλος παίζε τάβλι;
9. Ο Ανδρέας Φιλιππίδης θεωρεί γελοίο ένα κιμονό;
10. Ο Χρήστος Τσαγανέας είναι απατημενος σύζυγος;
 
6. Γάμος αλά Ελληνικά;
 
1. Ο φίλος μου ο Λευτεράκης.
2. Ο θησαυρός του μακαρίτη. Ο Φανούρης και το σόι του.
3. Νύχτα γάμου.
6. Ο πύργος των ιπποτών.
7. Ο κος πτέραρχος.
8. Ο Ηλίας του 16ου.
9. Ο αισιόδοξος.
 
1. Η κυρία του κυρίου
3. Γαμπρός από το Λονδίνο
7. Ο Πτεραρχος
9. Ο αισιοδοξος

Ορίστε!..Από τη βιασύνη μου,ούτε τόνους δεν έβαλα!..Και έγραψα λάθος τον τίτλο του 7.

8. Ο κ. Γιώργης εκπαιδεύεται.
 
Τα πιο πολλά βρέθηκαν. Λοιπόν:
@miki-mik7
Σωστά τα 2,7,8,9

@Fulci
Σωστά το 1 και απο εσένα επίσης το 7 και το 9 (υποθέτω γράφατε μαζί :) )
Ο Βουτσάς δε θυμάμαι να εγκαταλείπει την αρραβωνιαστικιά του στη Νύχτα Γάμου να πω την αλήθεια. Στο γαμπρός απ το Λονδίνο βέβαια την παρατάει αλλά νομίζω είναι αλληλοπαράτημα. τέλος πάντων άλλη ταινία είχα στο μυαλό μου.
Μας λείπουν τα: 3,4,5,6,10
 
Τα πιο πολλά βρέθηκαν. Λοιπόν:
@miki-mik7
Σωστά τα 2,7,8,9

@Fulci
Σωστά το 1 και απο εσένα επίσης το 7 και το 9 (υποθέτω γράφατε μαζί :) )
Ο Βουτσάς δε θυμάμαι να εγκαταλείπει την αρραβωνιαστικιά του στη Νύχτα Γάμου να πω την αλήθεια. Στο γαμπρός απ το Λονδίνο βέβαια την παρατάει αλλά νομίζω είναι αλληλοπαράτημα. τέλος πάντων άλλη ταινία είχα στο μυαλό μου.
Μας λείπουν τα: 3,4,5,6,10
Ναι,μαζί γράφαμε..Εμένα "κουνήθηκε" η σελίδα όμως,γι αυτό άρχισα να γράφω γρήγορα και χωρίς τόνους..Δηλαδή, ήταν πιο γρήγορη η ανάρτηση από miki-mik7..
 
Για τον Βουτσά: παρατάει "τελεσίδικα" την αρραβωνιαστικιά του ή προσωρινά?..Νομίζω πως είναι στο " Το Θύμα" .
 
Στη "Νύχτα Γάμου" χωρίζει τη Μαίρη Χαλκιά. Έχω την εντύπωση ότι ήταν αρραβωνιασμένοι, αλλά δεν με κάλεσαν στο γλέντι για να είμαι σίγουρος... :)
 
3. Ο Θοδωρος και το δικανο. Παραταει την Αντιγονη Κουκουλη μετα τον....ρουν των γεγονοτων. :)
5. Ιλιγγος. Οταν πηγαινουν Λασκαρη και Βουρνας στο παρτυ του Τζανετακου κι ο Τζανετακος διωχνει ολους τους προσκεκλημενους του.
6. Γαμος αλα ελληνικα
10. Εγκλημα στο Κολωνακι. Του τα φοραει η Κοντου με τον Νικολινακο. :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
3. Ο Θοδωρος και το δικανο. Παραταει την Αντιγονη Κουκουλη μετα τον....ρουν των γεγονοτων. :)
5. Ιλιγγος. Οταν πηγαινουν Λασκαρη και Βουρνας στο παρτυ του Τζανετακου κι ο Τζανετακος διωχνει ολους τους προσκεκλημενους του.
6. Γαμος αλα ελληνικα
10. Εγκλημα στο Κολωνακι. Του τα φοραει η Κοντου με τον Νικολινακο. :)
Bambi, και εγώ για το "Ο Θόδωρος και το δίκαννο σκέφτηκα",γι αυτό ρώτησα εάν ήταν "προσωρινός" ή "τελεσίδικος" ο χωρισμός.
Ερώτημα:πρόλαβε ο Βουτσάς να την αρραβωνιαστεί ή τη κοπάνησε πριν τον αρραβώνα αλλά μετά τον..ρουν των γεγονότων? (νομίζω είναι καταπληκτική η στιχομυθία μεταξύ Φωτόπουλου και Κουκούλη όταν η τελευταία εξιστορεί τα γεγονότα.Από τις κορυφαίες στιγμές γέλιου στο ελληνικό σινεμά,μαζί με Γκιωνάκη-Σταυρίδη από τα "Κίτρινα γάντια").
 
Πίσω
Μπλουζα