Σημασία στη λεπτομέρεια...New Edition!

3. Ορατότης μηδέν. Αν γνωρίζετε και το όνομα του ηθοποιού, θα με υποχρεώσετε.
6. Κίτρινα γάντια.
 
Μόνο το 3 απαντήσατε σωστά
 
2. Νόμος 4000
4. Στεφανία

?
 
Α, αυτή την φορά είναι δυσκολάκια.

1. Το ξύλο βγήκε από τον παράδεισο.
6. Ο αδελφός μου ο λόρδος.
 
1. Ο φίλος μου ο Λευτεράκης
2. Ποτέ την Κυριακή
 
Το 1 είναι το Ξύλο μπράβο @TZELASO τα άλλα λάθος. Μας μένουν 2 4 5 6
 
να δώσω βοήθειες να περπατήσει το θέμα για τις 2 4 5 6
όλες ταινίες της Φίνος Φιλμ (το 5 συμπαραγωγή)
στο 2 στον τίτλο υπάρχει ένα γυναικείο όνομα
στο 4 και το 5 ο τίτλος είναι μια λέξη
στο 6 αυτός που αλλάζει το λάστιχο είναι σύζυγος μιας μεγάλης σταρ του κινηματογράφου
 
2. Oλγα αγαπη μου
6. Το παρελθον μιας γυναικας
 
@tonytony

στο 4 ο τίτλος είναι μια λέξη οποτε σκεφτηκα την ταινια αυτη...

:(
 
ας το πάρει το ποτάμι λοιπόν , οι ταινίες που ψάχναμε είναι "Πανικός" και "Παπαφλέσσας"
 
Α, ενταξει. Τον εχω δει σε ταινιες του Καραγιαννη κυριως. Με Βουγιουκλακη και Ζετα Αποστολου.
 
ας το πάρει το ποτάμι λοιπόν , οι ταινίες που ψάχναμε είναι "Πανικός" και "Παπαφλέσσας"
Ποιος είναι ο "Πανικός"?..Μη μου πεις πως ήταν εκείνο με μια απαγωγή ενός παιδιού?..Αν είναι αυτό,εγώ δεν θα μπορούσα να βρω την απάντηση,γιατί την ταινία την έχω δει μόνο μία φορά στη ζωή μου.Και αυτή,όταν ήμουν πιτσιρικάς!
Είναι στο top 4 ταινιών που με έχουν φοβίσει όταν ήμουν μικρός.
Η 1η ήταν το "Τα σημάδια του Δράκουλα" (για προφανείς λόγους.Δεν κοιμήθηκα εκείνο το βράδυ.Ούτε τους δικούς μου άφησα να κοιμηθούν).
Η 2η ήταν η "Τενεκεδούπολη". Εντάξει,κουκλοθέατρο ήταν,σειρά στη tv, σε ένα επεισόδιο πήγε αυτός ο χαζός ο Βουτηρένιος σε ένα ξέφωτο (υποτίθεται) που είχε ντάλα ήλιο και φώναζε "Βοήθεια,λιώνω,λιώνω,με λιώνει ο ήλιος"..Έκλεισα την τηλεόραση.Δεν ξαναείδα "Τενεκεδούπολη".
Η 3η ήταν η "Οι καλικαντζαροδουλειές"..Αυτή τη φορά με μαριονέτες!..Ήμουν 11,5.. Η σκηνή που φωνάζει μια καλικάντζαρος "το ταψί,το ταψί..φέρτε το ταψί", και το ταψί ήταν για να χορέψουν κάποιον άνθρωπο που δεν ήθελε ο δόλιος να χορέψει,με στιγμάτισε.Από τότε δεν μου άρεσε ο χορός. Είτε σε γλέντια,είτε σε μαγαζιά,είτε σε γάμους, "καρέκλα" ο Fulci.
Και η 4η ήταν ο "Πανικός"..Αρπαγή παιδιού?..Όχι, tonytony..Την είδα μία φορά και όχι ξανά.Μέχρι και το παραθυράκι της τουαλέτας κλείδωνα που ήταν 20cm-30cm.Δεν υπήρχε περίπτωση να ρισκάρω να αφήσω να μπει ούτε..γεράκι να μ'αρπάξει!Γιατί μόνο γεράκι χωρούσε από το παραθυράκι.Και επειδή είναι αρπακτικό,για να ΄χω το κεφάλι μου ήσυχο,κλείδωνα το παραθυράκι.
 
Πίσω
Μπλουζα