Σημασία στη λεπτομέρεια!...

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας tonytony
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
10.για ενα ταγαρι δολλαρια ; δεν την ειδα ποτε την ταινια..γραφω αυτο που βλεπω

ΥΓ: τωρα ειδα οτι απαντηθηκε πιο πριν
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι, και τώρα που κάπως πρόλαβα τι κατάλαβα? Καμιά δεν βρίσκω. Το μποά στη (2) με κάνει να σκέφτομαι πάλι Καραγιάννη ή Λάσκαρη ή ακόμη και Σαπουντζάκη, αλλά μπορεί να είναι ένα σωρό άλλες, δεν μου θυμίζει τίποτε. Τουλάχιστον στο προηγούμενο γκρουπ γνώρισα τις κορμάρες της Καραγιάννη και της Λάσκαρη (όχι τις ταινίες όμως, κι εγώ "Κάτι να καίει" σκέφτηκα). Αντίθετα μπέρδεψα τις κορμάρες του Βουτσά και του Ηλιόπουλου, κοιτώντας τις από μέσα... μάντεψα άφραγκο Ωνάση.
 
4. Κοριτσια για φιλημα
 
bambinella 100 είπε:
4. Κοριτσια για φιλημα
Μπράβο πολύ σωστά και η 4η! Τι σαίνια είστε εσείς;;; Όλες σωστές!Πρέπει να βάζω πιο δύσκολες εικόνες... :wait2:
 
Άντε να βάλω τις περιγραφές :D (για να πω ότι κάτι είπα :P )

3. "Η Μίκα κάτι μαγειρεύει" λέει ο Παπαγιαννόπουλος κι αμέσως μετά η Καρέζη με την υπηρέτρια μαγειρεύουν στους ήχους κινεζοφέρνουσας μουσικής

4. Κορίτσια για φίλημα, ξεκινάει η σκηνή του φινάλε με το χορευτικό

5. Ο Κωνσταντάρας στρώνει λουλούδια για να πατήσει η Κορίνα, το "εντελβάις", ο "μίσχος"

6. Ο Βουτσάς με την παρέα του πουλάνε τσολιαδάκια κι άλλα αναμνηστικά στην Ακρόπολη και πετυχαίνουν τον Ελληνοαμερικάνο Τσιτσόπουλο στην αρχή της ταινίας

Την 1 και την 8 τις περιέγραψε η Κατερίνα. Τις λοιπές δεν θα τις έβρισκα :)
 
Και να πούμε πως στην 2 είναι η Μαίρη Χρονοπούλου. Καλό είναι σε κάθε απάντηση να υπάρχει και μια πολύ μικρή περιγραφή! :)
 
Δεν προλαβαινω να παιξω σ'αυτο το τεστ και οσα ηξερα ειπωθηκαν ηδη.. :precry: :precry:

Μα με τι ταχυτητα απαντατε βρε παιδια.. :)
 
Οδεύω από το κακό στο χειρότερο!!!! :D Στην αρχή δεν προλάβαινα έναν διαγωνισμό, τώρα τα κατάφερα και έχασα τρεις!!!!!! :P
 
Η επόμενη δεκάδα...

 


1.



70.jpg


2.


69.jpg


3.


68.jpg


4.


67.jpg


5.


66.jpg


6.


65.jpg


7.


64.jpg


8.


63.jpg


9.


62.jpg


10.


61.jpg
 
1. Oλγα αγαπη μου

3. Για ποιον χτυπα η κουδουνα

6. Μια Ιταλιδα απ' την Κυψελη

7. Εφιαλτης (ε, καλα!)

8. Γοργονες και μαγκες

10. Πολυ αργα για δακρυα
 
bambinella 100 είπε:
1. Oλγα αγαπη μου3. Για ποιον χτυπα η κουδουνα

6. Μια Ιταλιδα απ' την Κυψελη

7. Εφιαλτης (ε, καλα!)

8. Γοργονες και μαγκες

10. Πολυ αργα για δακρυα
Όλες σωστές αν και χωρίς μια μικρή περιγραφή...Οπότε μας μένουν οι 2 , 4 , 5 και 9
 
Ελα βρε, που θες και περιγραφη! :)

Για να τις λεμε σωστα, παει να πει οτι θυμομαστε απο ποια σκηνη ειναι. Να μας καθυστερεις θελεις; :D
 
bambinella 100 είπε:
Ελα βρε, που θες και περιγραφη! :) Για να τις λεμε σωστα, παει να πει οτι θυμομαστε απο ποια σκηνη ειναι. Να μας καθυστερεις θελεις; :D
:biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Μερικα σχολια μπορω να σου κανω, αλλου τυπου ομως και μονο γι' αυτες που δε βρηκα. (Ειμαι πρωτοτυπη, ναι) :)

Η 4 ειναι απο ταινια με Τρουμπα. Παιζουν πολλες: Καθαρμα, Ποτε την Κυριακη, Κοκκινα φαναρια, Πρασινα φαναρια :D .....και παει λεγοντας.

Η 5 ειναι 80ιλα, που δεν ειναι και το καλυτερο μου. Φαινεται απο το φαρδυ πουκαμισακι του ακουρευτου νεαρου κι απο το λουλουδι στο μαλλι της πιτσιρικας.
 
bambinella 100 είπε:
Μερικα σχολια μπορω να σου κανω, αλλου τυπου ομως και μονο γι' αυτες που δε βρηκα. (Ειμαι πρωτοτυπη, ναι) :) Η 4 ειναι απο ταινια με Τρουμπα. Παιζουν πολλες: Καθαρμα, Ποτε την Κυριακη, Κοκκινα φαναρια, Πρασινα φαναρια :D .....και παει λεγοντας.

Η 5 ειναι 80ιλα, που δεν ειναι και το καλυτερο μου. Φαινεται απο το φαρδυ πουκαμισακι του ακουρευτου νεαρου κι απο το λουλουδι στο μαλλι της πιτσιρικας.
Χαχαχαχα είσαι μέσα.... ;)
 
9.η αρχοντισσα και ο αλητης ;
 
στη 2. μηπως ειναι "το νυφοπαζαρο" ;
 
katerinak είπε:
στη 2. μηπως ειναι "το νυφοπαζαρο" ;
Όχι αλλά είναι μιούζικαλ όπως πολύ σωστά πήγε το μυαλό σου...Η σκιά της κυρίας δε σας λέει κάτι;;;
 
Πίσω
Μπλουζα