Σημασία στη λεπτομέρεια!...

Όλγα αγαπη μου...τοτε ειδαλλως παραιτουμαι και περιμενω την Καθριν!
 
tonytony είπε:
Σωστή είσαι! Αλλά μη μου τις πάρεις μία μία! Αν είναι αυτή που νομίζεις αυτή είναι! ;)
δεν εχω στο μυαλο μου καποια συγκεκριμενη ταινια,στην τυχη το ειπα για τη Ζωη και το πετυχα..

για να μην τις αραδιαζω μια μια τις ταινιες,ας απαντησει καποιος που να ξερει σιγουρα :)
 
katerinak είπε:
δεν εχω στο μυαλο μου καποια συγκεκριμενη ταινια,στην τυχη το ειπα για τη Ζωη και το πετυχα..για να μην τις αραδιαζω μια μια τις ταινιες,ας απαντησει καποιος που να ξερει σιγουρα :)
Καθριν αν δεν ξερεις και συ, πάμε χαμένοι...

δεν ειναι εδω και η Μπαμπι!!
 
αριαδνη είπε:
Όλγα αγαπη μου...τοτε ειδαλλως παραιτουμαι και περιμενω την Καθριν!
Πολύ σωστά!!! Μπράβο Αριάδνη! Ο Γεωργίτσης μεθοκοπάει , η Λάσκαρη τον περιμένει παραμονή πρωτοχρονιάς και στο τέλος τον εγκαταλείπει αφήνοντάς του γράμμα στο χριστουγεννιάτικο δέντρο! :)
 
το πετυχες Αριαδνη!!!!!!!!!!!!! :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
 
tonytony είπε:
Πολύ σωστά!!! Μπράβο Αριάδνη! Ο Γεωργίτσης μεθοκοπάει , η Λάσκαρη τον περιμένει παραμονή πρωτοχρονιάς και στο τέλος τον εγκαταλείπει αφήνοντάς του γράμμα στο χριστουγεννιάτικο δέντρο! :)
ελεγα ή οτι ειναι αυτό ή ''αγαπη για πάντα'' με τον Φερτη!!! οπότε πέτυχα και ενα, εστω και με βοηθεια μεγάλη!!! σαν να κάνεις ποδήλατο με βοηθητικές ρόδες ένα πράγμα :D
 
Πάμε για άλλη μια δεκάδα ταινιών;

 


1.



160.jpg


2.


159.jpg


3.


158.jpg


4.


157.jpg


5.


156.jpg


6.


155.jpg


7.


154.jpg


8.


153.jpg


9.


152.jpg


10.


151.jpg
 
1.πεθαινω καθε ξημερωμα(Νορα-Γαλανος)

2.η παριζιανα

3.αγαπησα μια πολυθρονα;

4.Παπαφλεσσας

5.ο παπατρεχας

6.υπολοχαγος Νατασσα σε ασπρομαυρο πλανο;

7.η Ρενα ειναι οφσάιντ

9.η χαρτοπαιχτρα

10.το πιο λαμπρο μπουζουκι
 
katerinak είπε:
1.πεθαινω καθε ξημερωμα(Νορα-Γαλανος)2.η παριζιανα

3.αγαπησα μια πολυθρονα;

4.Παπαφλεσσας

5.ο παπατρεχας

6.υπολοχαγος Νατασσα σε ασπρομαυρο πλανο;

7.η Ρενα ειναι οφσάιντ

9.η χαρτοπαιχτρα

10.το πιο λαμπρο μπουζουκι
Όλα σωστά Κατερίνα εκτός από το 3 , το 6 και το 9. Ψάχνουμε λοιπόν τις 3 , 6 , 8 και 9.
 
3. Το παρελθον μιας γυναικας

6. Εν ονοματι του νομου

8. Ουτε γατα ουτε ζημια

9. Οταν λειπει η γατα
 
Το 6 είναι από την ταινία με την απαγωγή του άρρωστου μικρού. "Πανικός" είπαμε; Στο τέλος, το κρησφύγετο των απαγωγέων. Καλοί απαγωγείς κι αυτοί! Κρησφύγετο η Βίλα Καζούλη; :p Δεν πηγαίνανε στο Μέγαρο Μαξίμου καλύτερα; :cool:

Το 8 πρέπει να είναι αυτό με τον Λογοθετίδη, τη Λιβυκού και την συνάντηση στον σταθμό με τον Φωτόπουλο σταθμάρχη. Όχι κολλήσει το μυαλό μου με τον τίτλο.
 
bambinella 100 είπε:
3. Το παρελθον μιας γυναικας6. Εν ονοματι του νομου

8. Ουτε γατα ουτε ζημια

9. Οταν λειπει η γατα
Όλα σωστά εκτός από την 6η που μόνο αυτή μας έμεινε... :)

retrofan είπε:
Το 6 είναι από την ταινία με την απαγωγή του άρρωστου μικρού. "Πανικός" είπαμε; Στο τέλος, το κρησφύγετο των απαγωγέων. Καλοί απαγωγείς κι αυτοί! Κρησφύγετο η Βίλα Καζούλη; :p Δεν πηγαίνανε στο Μέγαρο Μαξίμου καλύτερα; :cool:
Το 8 πρέπει να είναι αυτό με τον Λογοθετίδη, τη Λιβυκού και την συνάντηση στον σταθμό με τον Φωτόπουλο σταθμάρχη. Όχι κολλήσει το μυαλό μου με τον τίτλο.
Μπράβο retrofan τη βρήκες! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επόμενη δεκάδα...

 


1.



170.jpg


2.


169.jpg


3.


168.jpg


4.


167.jpg


5.


166.jpg


6.


165.jpg


7.


164.jpg


8.


163.jpg


9.


162.jpg


10.


161.jpg
 
1.μοντερνα σταχτοπουτα

2.Στεφανια

3.η κορη μου η σοσιαλιστρια

5.σαντα τσικιτα

6.σ αγαπω

7.επαναστατης ποπολαρος;

8.πονηρο θηλυκο κατεργαρα γυναικα
 
1. Μοντέρνα Σταχτομπούτα. Τα γοβάκια στο τέλος.

2. Στεφανία. Ο βιασμός από τον Καλογήρου.

3. Η κόρη μου η σοσιαλίστρια. Ο Κωνσταντάρας υψώνει λευκή σημαία στον πετροπόλεμο των εργατών και της κόρης του.

5. Σάντα Τσικίτα. Ο Λογοθετίδης τρώει, η Λιβυκού χορεύει.

6. Τελευταία πτήση. Νομίζω. Η Πάρνηθα στο τέλος.

7. Επαναστάτης Ποπολάρος. Πετροβολούν το σπίτι του κόντε Δημάρα και ο Ζέπος επεμβαίνει και τον σώζει.
 
στη 10 μηπως ειναι "ζητειται τιμιος" ;

9.πολυ αργα για δακρυα;
 
Όλα σωστά τα παραπάνω , μας έμεινε το 4 και το 10. Το 6 είναι το "Σ' αγαπώ".
 
Πίσω
Μπλουζα