Σκηνές από ταινίες που όταν τις είδαμε με τους γονείς μας κοκκινίσαμε από ντροπή.

Eιλικρινά δεν το προτείνω. Δεν είναι φανταστικού τρόμου αλλά ψυχολογικού ρεαλιστικού τρόμου. Ταινία για λίγους, είνα κρίμα να διαταράσσεις το μυαλό σου με αυτή την άκρως ψυχωτική ταινία. Υπάρχουν τόσες άλλες ταινίες που τουλάχιστον δεν θα αφήνουν τόσο αρνητικά συναισθήματα στον θεατή.
Άστα διάβασα υπόθεση και αρρωστησα α πα πα πα ούτε καν
 
Φαντάσου το είδα πριν μερικά χρόνια σινεμά (επαναπροβολή προφανώς) με παρέα γνωστό μέλος του GRM. Μου έκανε τρομερή εντύπωση που δίπλα μας καθόταν μια γυναίκα κάποιας ηλικίας με την κόρη της που το πολύ να ήταν 18 ετών και παρακολούθασαν ατάραχες.

Σχετικά με το thread, θυμάμαι ελάχιστα παλιά κάπου στα μέσα του 1980 είχαμε πάει με τους γονείς μου σινεμά στην Χαλκίδα να δούμε μια ταινία. Δεν θυμάμαι καν τον τίτλο της ταινίας ή το σενάριο αλλά θυμάμαι πως είχε μια σκηνή που οι πρωταγωνιστές άντρας και γυναίκα έκαναν έρωτα σε μια σκηνή. Εντάξει δεν ήταν πορνό αλλά ήταν αρκετά αποκαλυπτική σε επίμαχα σημεία. Προσωπικά, λόγο του μικρού της ηλικίας μου ένιωσα λίγο άβολα, οι γονείς μου δεν είχαν κανένα πρόβλημα. Πάντως δεν μου άφησε ψυχολογικά.
 
Φαντάσου το είδα πριν μερικά χρόνια σινεμά (επαναπροβολή προφανώς) με παρέα γνωστό μέλος του GRM. Μου έκανε τρομερή εντύπωση που δίπλα μας καθόταν μια γυναίκα κάποιας ηλικίας με την κόρη της που το πολύ να ήταν 18 ετών και παρακολούθασαν ατάραχες.

Σχετικά με το thread, θυμάμαι ελάχιστα παλιά κάπου στα μέσα του 1980 είχαμε πάει με τους γονείς μου σινεμά στην Χαλκίδα να δούμε μια ταινία. Δεν θυμάμαι καν τον τίτλο της ταινίας ή το σενάριο αλλά θυμάμαι πως είχε μια σκηνή που οι πρωταγωνιστές άντρας και γυναίκα έκαναν έρωτα σε μια σκηνή. Εντάξει δεν ήταν πορνό αλλά ήταν αρκετά αποκαλυπτική σε επίμαχα σημεία. Προσωπικά, λόγο του μικρού της ηλικίας μου ένιωσα λίγο άβολα, οι γονείς μου δεν είχαν κανένα πρόβλημα. Πάντως δεν μου άφησε ψυχολογικά.
εγω θα ηθελα να εχω τετοια σκηνη σαν ηθοποιος
 
Φαντάσου το είδα πριν μερικά χρόνια σινεμά (επαναπροβολή προφανώς) με παρέα γνωστό μέλος του GRM. Μου έκανε τρομερή εντύπωση που δίπλα μας καθόταν μια γυναίκα κάποιας ηλικίας με την κόρη της που το πολύ να ήταν 18 ετών και παρακολούθασαν ατάραχες.

Σχετικά με το thread, θυμάμαι ελάχιστα παλιά κάπου στα μέσα του 1980 είχαμε πάει με τους γονείς μου σινεμά στην Χαλκίδα να δούμε μια ταινία. Δεν θυμάμαι καν τον τίτλο της ταινίας ή το σενάριο αλλά θυμάμαι πως είχε μια σκηνή που οι πρωταγωνιστές άντρας και γυναίκα έκαναν έρωτα σε μια σκηνή. Εντάξει δεν ήταν πορνό αλλά ήταν αρκετά αποκαλυπτική σε επίμαχα σημεία. Προσωπικά, λόγο του μικρού της ηλικίας μου ένιωσα λίγο άβολα, οι γονείς μου δεν είχαν κανένα πρόβλημα. Πάντως δεν μου άφησε ψυχολογικά.
Σε αυτήν την ηλικία και θα ήθελα κάμποσα ηρεμιστικά να το δω, όχι παιδί μου να αρρωστήσω , άλλο η Αμερικανία θριλερ με μικρά παιδιά όπως το the others , the omen , amytiville, έκτη αίσθηση καμία σχέση. Τα παιδιά το βλέπουν ως ένα διασκεδαστικο κομμάτι και είναι η κλασσική Αμερικανια, δηλ. Σε φανταστικό επίπεδο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα