Σκηνές που σας έχουν μείνει αξέχαστες

1. Ο θάνατος του Αντονυ.

Για τα περισσότερα κοριτσάκια στα 80ς το πρώτο τραυμα της ζωής τους!

2. Η σκηνη που η Αννι φευγει από το ορφανατροφείο

Μαθημα μεγάλο και σημαντικό για την αξια της συχώρεσης. Οι φιλες μπορεί να μας προδώσουν αλλά (οπως βλέπουμε μετά) να εξακολουθήσουν να μας αγαπούν!

3. Η σκηνη μες την βροχή όπου η Πάτυ πάει να πάρει τα πράγματα του νεκρού Στήαρ

Τα λογια ειναι περιττά... Μετά τον Αντονυ άλλη μια φοβερή απώλεια!

4. Η σκηνη που πιάνουν τον Τερυ με την Κάντυ στο κολλέγιο.

Αλλη μια δολοπλοκια της σατανικής Ελιζας που οδήγησε στο να φυγει ο Τέρυ.

5. Ολες οι σκηνές με την Σουζάνα με highlight το ατυχημα που σωζει τον Τερυ.

Λοιπον πρέπει να ειμαι η μονη που λάτρεψα την Σουζάνα και έπαθα εμμονη μαζί της (δηλώνω και την αγάπη μου στο σχετικό thread!)
 
Εμένα πάντως παιδιά μου έμεινε η σκηνή που ο Κλυν έκλεψε το σαπούνι από το μπάνιο.Αυτή η σκηνή μου μεινε σας λέω!
 
Ως παιδάκι θυμάμαι πάντως πως 2 σκηνές μου είχαν κάνει εντύπωση...το ξαφνικό φιλί στο στόμα του Τέρρυ προς την Κάντυ (στο 46ο επεισόδιο) ίσως επειδή πρώτη φορά έβλεπα τέτοιο φιλί σε καρτούν, και το πέσιμο το Άντονυ από το άλογο με τραγικό αποτέλεσμα τον θάνατό του (στο 24ο επεισόδιο). Στη συγκεκριμένη σκηνή μάλιστα μου έχει μείνει και το πώς πάγωνε η εικόνα και γινόταν ασπρόμαυρη ενισχύοντας το σοκ για όλους...φοβερός και ο λυγμός της Κάντυ φωνάζοντας το όνομα του Άντονυ στο κλείσιμο του επεισοδίου.

Το ίδιο πάγωμα της εικόνας υπήρχε αν δεν απατώμαι και στη σκηνή που βρήκαν την Κάντυ με τον Τέρρυ στον πύργο αν θυμάμαι του σχολείου στο ραντεβού-παγίδα που τους είχε στήσει η Ελίζα
 
Σιγουρα ο θανατος του Αντονυ,δε μπορουσα να το πιστεψω οτι δε θα τον ξαναεβλεπα...τοσο κλαμα για κινουμενο σχεδιο δεν εχω ξαναριξει

Αλλη σκηνη οταν χωριζουν η Αννυ με την Καντυ,το τι κλαμα εριξα κι εκει.. καθως και οταν αργοτερα η υιοθετημενη πια Αννυ κανει οτι δε γνωριζει την Καντυ
 
Η σκηνή που μου έχει μείνει αξέχαστη περισσότερο απ' όλες και πολύ ΠΟΛΥ τραυματική είναι η στιγμή του χωρισμού του Τέρρυ με την Καντυ, όταν ο Τέρρυ τρέχει κι αγκαλιάζει την Καντυ στις σκάλες και αυτή φεύγει!!! Πώς τον αφήνεις έτσι ρε Κάντυ... :cry:


Αλλη σκηνή είναι αυτή με τη γιορτή των λουλουδιών-γενικά ήταν ένα (ασυνήθιστα) ευχάριστο επεισόδιο.



Όταν ο Αλμπερτ πήγε τον μεθυσμένο Τέρρυ στο σχολείο.



Όταν η Καντυ στην έρημο μοιράζεται το νερό της με τον Κλιντ και το τριαντάφυλλο.



Όταν η Καντυ εδωσε στον Τέρρυ τη φυσαρμόνικα για να μην καπνίζει(ήταν και ο διάλογος αξέχαστος).



Και φυσικά το φιλι!
:heartcloud:
 
Πίσω
Μπλουζα