Σκούρο Interface

Mercenary

RetroWannaBe
Joined
18 Mαϊ 2018
Μηνύματα
43
Αντιδράσεις
40
Θα ήθελα να προτείνω να υπάρξει και επιλογή με μαύρο/σκούρο Interface για το φόρουμ ώστε να είναι λίγο πιο ξεκούραστο για τα μάτια. Ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γεια σου φιλε μου.Δεν ξερω αν μπορει να γινει αυτο που λες αν και καλη φαση θα ηταν και πολυ χρησιμο αλλα εχω να σε προτεινω κατι σε περιπτωση που δεν το γνωριζεις.Πατα στο παρακατω Link που θα βαλω και κατεβασε το f.lux ενα προγραμματακι που υπαρχει και στα smartphones και σε android και σε ios.To συγκεκριμενο κανονιζει την οθονη αναλογα με το αν ειναι μερα η νυχτα σε σημειο που να μην κουραζει τα ματια και μπορεις και χειροκινητα να το βαλεις πχ οπου θες αν δεν σε ικανοποιει το αυτοματο.Εμενα με εχει σωσει παντως κυριως της βραδυνες ωρες που με ενδιαφερει πιο πολυ.

https://justgetflux.com/
 
Ωραία εφαρμογή.  :thumbup:

Βασικά έχω δει σε άλλα forum την δυνατότητα να επιλέξεις διαφορετικό interface γι' αυτό και το πρότεινα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ένα σκούρο θέμα καθώς και άλλα χρώματα δεν θα ήταν άσχημη προσθήκη στην σελίδα!
 
Ένα σκούρο θέμα καθώς και άλλα χρώματα δεν θα ήταν άσχημη προσθήκη στην σελίδα!

Εγώ εγκατέστησα το Dark Reader που μετατρέπει αυτόματα όλες τις ιστοσελίδες σε dark mode και με έχει βοηθήσει πολύ.
 
Είναι στα υπόψιν.
 
To σκούρο theme είναι γεγονός για όσους τους κουράζουν τα πολύ φωτεινά χρώματα.

Μπορείτε να το επιλέξετε κάτω αριστερά (αριστερά από την επιλογή γλώσσας) πατώντας "Retromaniax Dark".

Θα δεχθεί κάποιες βελτιώσεις / τροποποιήσεις τις ερχόμενες ημέρες.
 
Ευχαριστουμε. Σε προσωπικο επιπεδο, εχω συνδυασει τοσο εντονα στο μυαλο μου το λευκο / μπορδοροδοκοκκινο με το Ρετρομανιαξ, που εβαλα για λιγο το σκουρο και νομισα πως βρισκομουν σε αλλο φορουμ.
Οποτε για μενα, τα πραγματα μενουν οπως ηταν τοσα χρονια.
 
Ευχαριστούμε πολύ για την επιλογή. Για εμάς που έχουμε ασπρόμαυρο avatar το dark mode το κάνει να φαίνεται λίγο πιο αχνό, αν και έχει να κάνει και με το contrast της κάθε φωτογραφίας. Προσωπικά εδώ και κανα δυο χρόνια χρησιμοποιώ μια εφαρμογή που μου προσαρμόζει το φωτισμό της οθόνης ανάλογα με την ώρα που δουλεύω (καθ' ότι κουκουβάγια) οπότε και το default mode μια χαρά μου κάνει.
 
Ευχαριστουμε. Σε προσωπικο επιπεδο, εχω συνδυασει τοσο εντονα στο μυαλο μου το λευκο / μπορδοροδοκοκκινο με το Ρετρομανιαξ, που εβαλα για λιγο το σκουρο και νομισα πως βρισκομουν σε αλλο φορουμ.
Οποτε για μενα, τα πραγματα μενουν οπως ηταν τοσα χρονια.
Eίσαι γνήσια retromaniac, Bambi!
 
Είμαι μέλος σε ένα φόρουμ με αυτοκίνητα και το είναι κατάμαυρο με άσπρα γράμματα. Δεν μπορώ να διαβάσω ούτε λέξη, χαίρομαι που το GRM είναι λευκό.
 
Εννοείται ότι καθένας επιλέγει το χρώμα και το theme που του ταιριάζει. Απλώς προστέθηκε άλλη μια επιλογή για όσους προτιμούν σκούρες αποχρώσεις. Για εμένα π.χ. που έχω φωτοφοβία, το λευκό background μετά από λίγη ώρα είναι πραγματικά ανυπόφορο. Δεν υπάρχει συσκευή μου που να μην διαθέτει dark theme.

Παρεμπιπτόντως τo αυθεντικό forum (GRM) ήταν γαλάζιο και μπλε το οποίο επίσης προτιμούσα πολύ περισσότερο. Περί ορέξεως...

Μελλοντικά θα προστεθεί και ένα μπλε theme πιο κοντινό στο παλιό. Πάντα ως έξτρα επιλογή.
 
Παρεμπιπτόντως τo αυθεντικό forum (GRM) ήταν γαλάζιο και μπλε το οποίο επίσης προτιμούσα πολύ περισσότερο. Περί ορέξεως...

Μελλοντικά θα προστεθεί και ένα μπλε theme πιο κοντινό στο παλιό. Πάντα ως έξτρα επιλογή.

Blast from the past! ;)
 
Συμφωνώ, ωραίο θα ήταν και το μπλε φόντο. Παρόλο που κάποιος, κάποτε έλεγε " μπλε δεν ξαναμπαίνει ". Ας πιει ξυδάκι...:diablotin::diablotin::diablotin:
 
Παρεμπιπτόντως τo αυθεντικό forum (GRM) ήταν γαλάζιο και μπλε το οποίο επίσης προτιμούσα πολύ περισσότερο. Περί ορέξεως...

Μελλοντικά θα προστεθεί και ένα μπλε theme πιο κοντινό στο παλιό. Πάντα ως έξτρα επιλογή.
Respect, σαν το αρχικό καλό GRM.
 
Μελλοντικά θα προστεθεί και ένα μπλε theme πιο κοντινό στο παλιό. Πάντα ως έξτρα επιλογή.
Το μπλε ακούγεται ωραίο. Ηρεμεί τα μάτια, χαλαρώνει και το μυαλό (ενίοτε ρίχνει και την πίεση, λένε οι επιστήμονες, όχι ότι το έχουμε ανάγκη, νέοι είμαστε ακόμη). :)
 
Μια χαρά είναι το σκούρο theme..Δεν κουράζει καθόλου με τα γκρί γράμματα.
Εγώ τα χρησιμοποιώ και τα 2.
 
Mπλε και την Ελληνική σημαία στο logo όπως ήταν κάποτε.
 
Πίσω
Μπλουζα