Σκυλάδικα!

[edit]This video has been removed by the user.


Sorry about that.[/edit]


όποιος ξέρει περισσότερα γι αυτό το έπος ας μας ενημερώσει...

ο τύπος έμοιαζε λίγο με wannabe Λεπα..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι 5κάρατο διαμάντι princess cut είναι αυτό το thread παναγία μου!Σε τι τριπάκι με βάλατε :cool:

Θυμάται κανείς την Παλόμα?

5205031128623.jpg
 
leykh είπε:
Τι 5κάρατο διαμάντι princess cut είναι αυτό το thread παναγία μου!Σε τι τριπάκι με βάλατε :cool:
Θυμάται κανείς την Παλόμα?

5205031128623.jpg
Xα χα ! Μια κοπέλα, είναι το τελευταίο πρόσωπο που θα περίμενα να θυμηθεί την Παλόμα !

Την είχα δει σε σκυλάδικο (πριν μπόλικα χρόνια) στη Θηβών.

Ο σερβιτόρος της έφερε το μικρόφωνο σε ασημένιο δίσκο και ξεσήκωσε τα πλήθη,

τόσο με το αποκαλυπτικο (για την ηλικία της) ντύσιμό της, όσο και με τη γνωστή ιαχή "Τ'αγόρια μου" ! :D
 
exetlaios είπε:
Xα χα ! Μια κοπέλα, είναι το τελευταίο πρόσωπο που θα περίμενα να θυμηθεί την Παλόμα !
Την είχα δει σε σκυλάδικο (πριν μπόλικα χρόνια) στη Θηβών.

Ο σερβιτόρος της έφερε το μικρόφωνο σε ασημένιο δίσκο και ξεσήκωσε τα πλήθη,

τόσο με το αποκαλυπτικο (για την ηλικία της) ντύσιμό της, όσο και με τη γνωστή ιαχή "Τ'αγόρια μου" ! :D
ξέρεις εγκυκλοπαίδεια μου την τύχη της? :D
 
Να σου ορκιστω, 1989

Και αγανακτω μες το ψεμα του κοσμου...

εσυ εισαι το φως μου

Και σ'ακολουθω

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναστασια είπε:
Leykh μου εγω την Παλομα καπου την εχω δει...Να ειχε ποτε αφισοκολλησει προς Αττικη μερια;
Αναστασάκι εγω θυμάμαι αφίσες της στο ποτάμι(Κηφισό) κάτω απ'την γέφυρα αλλά και στην λεωφόρο Καβάλας.Την θυμάμαι οτι τραγουδούσε στην Θηβών(Περιστερίτισσα γέννημα θρέμα είμαι)) αλλά μετά χάθηκαν τα ίχνη της!Θυμάμαι όμως πως σε όλες τις μαζώξεις, γάμους, βαφτίσεις,αρραβώνες δεν έλειπαν οι κασέτες της(ναι ναι κασέτες) :D

πάντως πρέπει να ήταν η πρώτη που έκανε σιλικόνη στα χείλη και face lift;) Θυμάμαι τα χείλη της πολύ φουσκωτά!!

τι να έχει απογίνει?ήταν και μεγάλη...
 
ΤΟ ΣΚΥΛΑΔΙΚΟ ΜΙΛΑΕΙ ΣΤΗ ΚΑΡΔΙΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΕΙΔΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΤΗΝ "ΚΑΨΟΥΡΑ" ΜΕ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΤΡΟΠΟ!!!!!!

ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ 1989

"ΤΑΧΥΔΡΟΜΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΓΡΑΜΜΑ..Κ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΕΤΡΗΑΣΩ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΔΡΑΜΑ!!!!

ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΤΗΣ ΛΕΩ Κ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΡΘΕΙΣ ΞΑΝΑ...Κ ΟΤΑΝ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΛΑΙΩ ΤΗΣ ΛΕΩ....ΑΠΟ ΧΑΡΑ!!!!!!!"

ΑΠΕΙΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ!!! ΕΧΩ 5000 ΒΙΝΥΛΙΑ ΟΛΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ...ΘΑ ΞΕΘΑΨΩ ΚΑΝΑ ΚΑΛΟ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ

ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΔΑ ΠΑΝΩ Κ ΑΚΗ ΠΑΠΑ!!!!! ΤΡΟΜΕΡΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ ΜΕ ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ!!! ΕΧΕΙ 3 ΔΙΣΚΟΥΣ ΒΙΝΥΛΙΟΥ!!! ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ!!! ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΣΚΟ ΕΚΡΗΞΗ Ο ΥΜΝΟΣ "ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΣΑΙ"...

"ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΛΗΣΤΕΙΑ ΜΙΑΣ ΨΥΧΗΣ..ΓΙΑ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ ΤΗ ΨΥΧΡΗ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΙΑΣ ΖΩΗΣ!!! ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΝΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ Ο ΦΟΝΙΑΣ ΜΟΥ!!!!ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΣΑΙ ΕΧΕΙΣ ΓΚΡΕΜΙΣΕΙ Κ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ!!!!"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ntoberman είπε:
ΤΟ ΣΚΥΛΑΔΙΚΟ ΜΙΛΑΕΙ ΣΤΗ ΚΑΡΔΙΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΕΙΔΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΤΗΝ "ΚΑΨΟΥΡΑ" ΜΕ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΤΡΟΠΟ!!!!!!
ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ 1989

"ΤΑΧΥΔΡΟΜΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΓΡΑΜΜΑ..Κ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΕΤΡΗΑΣΩ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΔΡΑΜΑ!!!!

ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΤΗΣ ΛΕΩ Κ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΡΘΕΙΣ ΞΑΝΑ...Κ ΟΤΑΝ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΛΑΙΩ ΤΗΣ ΛΕΩ....ΑΠΟ ΧΑΡΑ!!!!!!!"

ΑΠΕΙΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ!!! ΕΧΩ 5000 ΒΙΝΥΛΙΑ ΟΛΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ...ΘΑ ΞΕΘΑΨΩ ΚΑΝΑ ΚΑΛΟ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ
Καλωσήρθες φίλε ! :D

Με πολύ ενδιαφέρον περιμένουμε να μας καταθέσεις τις σκυλοαναμνήσεις σου.

Και κάνα σκανάρισμα (σπάνιων) εξώφυλλων, δε θα μας άφηνε αδιάφορους ...
 
Αρχές δεκαετίας 90', σε μια από τις πρώτες μου "σκυλο-εξόδους", "τίμησα" την Κατερίνα Στανίση.

Υ.Γ. Παρατηρήστε το διάπλατο χαμόγελο ευτυχίας και τη λεπτή (80's) γραβάτα.

picture.php
 
Από μικρός στα ..."βασανα" :p
 
exetlaios είπε:
Αρχές δεκαετίας 90', σε μια από τις πρώτες μου "σκυλο-εξόδους", "τίμησα" την Κατερίνα Στανίση.
....Ο Ντουσαν τα ξερε αυτα συντροφε,μια και αναφερεσαι στη συγκεκριμενη περιοδο;; ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΤΡΟΜΕΡΟ, ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΛΠΗΚΤΙΚΟ ΣΚΥΛΑΔΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ!!!! ΑΚΟΥΣΤΕ ΣΤΟΡΙ...

ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ Κ ΛΕΕΙ "ΕΜΠΡΟΣ"...Κ ΤΟΥ ΛΕΕΙ Η ΑΛΛΗ..."ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΣΕ ΕΝΟΧΛΩ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΠΗΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΕΔΩ..ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΙ..ΠΕΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ Κ ΞΕΧΑΣΕ ΜΕ..ΓΥΡΙΣΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΕΓΩ ΓΥΡΙΣΑ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ...ΓΕΙΑ ΣΟΥ"

Κ ΜΕΤΑ ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΑ Κ ΛΕΕΙ "ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΑΥΤΗ ΕΤΣΙ ΝΑ ΠΕΤΑΣ!!! ΕΛΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑΤΑ Κ ΣΤΟ ΠΟΝΟ ΞΑΝΑ ΜΗ ΜΕ ΓΥΡΝΑΣ!!! ΜΕ ΕΚΠΛΗΣΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ..ΜΟΙΑΖΟΥΝΕ ΣΑΝ ΤΗ ΦΩΤΙΑ ΚΑΘΕ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙΝ Κ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΜΗΔΕΝ..ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΤΩΡΑ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ!!!"

Κ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΤΡΟΜΕΡΟ...."ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΝΟΙΞΕ ΤΗ ΠΟΡΤΑ...ΕΙΝΑΙ Η ΕΡΩΜΕΝΗ ΜΟΥ..ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΤΕ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΕΙΤΕ...Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙΤΕ"!!!!!
 
ακούστε και αυτό για φουλ καψούρα σωτήρης βώπης καρδιά μου το βήμα κόψε:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πόλυ Πάνου

Μπήκε στη δισκογραφία με το Πήρα τη στράτα την κακιά (1952) του

Γρηγορη Μπιθικωτση

Συνέχισε με το Να πας να πεις της μάνας μου του Ζαμπέτα- Τσάντα (1956) και Τα αδέλφια δε χωρίζουνε, Τα λιμάνια, Το δαχτυλίδι, Άλλα μου λεν τα μάτια σου, Ένα σφάλμα έκανα, Εσένα δε σου άξιζε αγάπη, Ο κόσμος όλος με κατακρίνει και άλλα.

Εδω την ακουμε στο τραγουδι

Τα κοκκινα φαναρια

που μεταδοθηκε απο την ΕΡΤ το 198?

[edit]"Πόλυ Πάνου Τα κοκ..."


This video is no longer available because the YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement.



Sorry about that.[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η ΧΑΡΟΥΛΑ ΛΑΜΠΡΑΚΗ κατάγεται από τον Κακόβατο Ηλείας, και από ηλικία 5 χρονών ψέλνει και σιγοτραγουδάει. Το 1963 έρχεται στην Αθήνα και ενώ είναι στην όγδοη τάξη Γυμνασίου με σκοπό να δώσει για φιλόλογος, είναι η εποχή που την ακούει ο Μπάμπης Μπακάλης και κάνει το πρώτο της σιγόντο στον Βαγγέλη Περπινιάδη με το τραγούδι "ΔΕ ΣΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΚΑΜΙΑ", που τότε έγινε μεγάλη επιτυχία.

Το 1966 είναι η χρονιά που γνωρίζεται με τον μεγάλο "δάσκαλο" ΒΑΣΙΛΗ ΤΣΙΤΣΑΝΗ και δημιουργείται μια ειλικρινή φιλία και πολύ επιτυχημένη καλλιτεχνική συνεργασία, τόσο στο πάλκο όσο και στη δισκογραφία.

Εδω την βλεπουμε σε ((video clip)) απο την ΕΡΤ το 1986 στο τραγουδι

Συννεφιές συννεφιές

Στίχοι: Γιώργος Μητσάκης

Μουσική: Γιώργος Μητσάκης

[edit]"Χαρουλα Λαμπρακη Συννε..."


This video is no longer available because the YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement.



Sorry about that.[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΤΑΚΗΣ ΑΝΘΗΣ - "Άννα".

Ένα από τα πιο καλτ λαικά τραγούδια όλων των εποχών !

Ο Τάκαρος λέει "Άννα" στο ρεφρέν και τρέμει το μικρόφωνο !

Αφιερωμένο στα "αλάνια" Pooky και Maddog !

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ενας καψουρο-υμνος απο το Νικο Καμπολη, εναν τραγουδιστη που δεν γνωρισε την επιτυχια που του αξιζε. Διαβασα οτι πεθανε προσφατα.

Δυο κακογραμμενα λογια...

[video=youtube;a7Lys8P-ohM]http://www.youtube.com/watch?v=a7Lys8P-ohM
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και λίγος Ζαφείρης Μελάς σε ένα ποτ πουρί από ένα χορό του διοργάνωνε κάθε 3 και λίγο ο καρά-σκυλάδικος ραδιοφωνικός σταθμός της Θεσσαλονίκης εκεί γύρω στις αρχές των 90s Tα παιδιά της Καλαμαριας, που σε κάποια φάση έκαναν και τηλεοπτικό σταθμό όπου παίζαν το πρόγραμμα των χορών που έκαναν, αλλά και διάφορα άλλα videoclip.

O Zαφείρης Μελλάς εδώ ερμηνεύει το Ανύποπτα, τις Καρδιοπάθειες και τα μάτια τα μελένια.

[edit]"ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΜΕΛΛΑΣ LIVE (ΠΟΤ-Π..."


This video is no longer available because the YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement.



Sorry about that.[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα