Σκυλάδικα!

Tη Ροη (απο το λαιμο και κατω :biglaugh:) την προλαβα εγω :D
 
supersonic είπε:
Καλησπέρα και καλώς ήρθες στη παρέα μας.Αν εννοείς το τραγούδι του Τερλέγκα λέγεται 'Κάτι γεννιέται' και υπάρχει στο δίσκο ΜΙΑ ΒΡΑΔΙΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ(1989) και στο δίσκο ΠΡΟΒΑ ΤΖΕΝΕΡΑΛΕ (1992).

Ευχαριστώ παρα πολύ supersonic!! Εισαι φοβερός και το τραγούδι φοβερότερο!! :) καλός σας βρήκα!!
 
ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ! ΑΦΟΡΑ ΟΛΟΥΣ :

Γράψτε ένα οποιοδήποτε σχόλιο για το παρόν thread (έστω ένα απλό "efxaristo")

και κερδίστε ένα μπουκάλι για τέσσερα άτομα, στο κέντρο που τραγουδάει ο Βασίλης Τερλέγκας.
 
Πόσα πρέπει να κερδίσω εγώ; :D :D:D:D
 
δεν κανει τιποτα :biglaugh::biglaugh::biglaugh: ( ωραια ερχομαι για τρελλη τρελοτερλεγκοβραδια:biglaugh:) βαζω ασπρη καλτσα, σκαρπινη με κορδονι, τζινακι ξεβαμενο κοντο ως τον αστραγαλο, μπλουζακι δυχτακι μαυρο και μπουφαν τρελοφουσκοτο γκρι χρωμα:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Όποιος θέλει να πάρει μια καλή ιδέα, πως ήταν η φάση με τα γνήσια

σκυλάδικα μαγαζιά της επαρχίας, κατά τη δεκαετία του 80', ας αναζητήσει

το βιβλίο "Αυτή η νύχτα μένει" του Νάσου Αλεξανδρή.

Ο τύπος τα έφαγε με το κουταλάκι και οι περιγραφές του είναι πολύ γλαφυρές.

Το διαβάζω τώρα και είμαι ... έτοιμος να παραγγείλω σαμπάνια !

Μόνο που είναι παν-σπάνιο βιβλίο. Ο φίλος που μου το βρήκε (τον ευχαριστώ θερμά),

γύρισε 20 βιβλιοποωλέια κεντρικά, και το βρήκε μόνο σε ένα !

Πάντως αξίζει το ψάξιμο.
 
Φίλε exetlaios μήπως μπορείς να μας πεις και τον εκδότη για να γίνει η αναζήτηση ποιό εύκολα? :)

Το Σάββατο πηγαίνοντας για την Samanth Fox εντόπισα στο ΦΑΝΤΑΣΙΑ να τραγουδάει ο Αχιλλέας Τσιγάρας και μπήκε στα υπόψιν κατευθείαν.:biglaugh:
 
Kabouridis είπε:
Φίλε exetlaios μήπως μπορείς να μας πεις και τον εκδότη για να γίνει η αναζήτηση ποιό εύκολα? :)
Το Σάββατο πηγαίνοντας για την Samanth Fox εντόπισα στο ΦΑΝΤΑΣΙΑ να τραγουδάει ο Αχιλλέας Τσιγάρας και μπήκε στα υπόψιν κατευθείαν.:biglaugh:

Εκδόσεις ΠΕΡΙΠΛΟΥΣ.

Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ που είναι και ποιός άλλος τραγουδάει εκεί ;

Η Αχιλλέας Τσιγάρας είχε πει και το φοβερό "Μου'στελνε ο αγέρας το άρωμά σου" !
 
Πατήσια πρέπει να είναι εκεί είναι αχαρνών νομίζω αν θυμάμαι καλά.

Δυστυχώς δεν πρόσεξα άλλου γαιτί άνοιξε το φανάρι κι επρεπε να φυγω και τον μόνο που πρόλαβα να δω ηταν τον Αχιλλέα Τσιγάρα
 
καλησπερα παιδια.η ΝΕΦΕΛΗ ειναι το αποκουμπι τησ παρεας οταν εχοθμε κεφια.εχοθμε παει και κατι γκομενες πολυ κλασσατες και εχουν παθει σοκ!(αλλα τους αρεσε)!επειδη σημερα μπηκα για πρωτη φορα και ειδα πολλα απ τα γραφομενα σας θα απαντησω σε μερικα που ξερω!ο Βασιλης Ξιφαρας ειχε παθει εγκεφαλικο και γι αυτο ειναι σχεδον παραλυτος απ την μια πλευρα.τραγουδαγε υποβασταζομενος!εχοθν χαθει τα ιχνη του.(ξερει κανεις κατι?)παιδια να πατε ΤΕΝ ΤΕΝ,Βασιλης Στακτεας και Αυγερινος!πολυ δυνατο προγραμμα!(πηγα μ εναν κολλητο που μολις ειχε χωρισει και πηγε να κλαψει!συγγνωμη αν σας κουρασα!επεισης ο Γιαννησ Πηνιωτηε πεθανε περσι το καλοκαιρι περιπου!κριμα!
 
ΜΗΝΥΜΑ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥ

Χαιρετώ τις μεγάλες "μορφές" exetlaios, :) Kabouridis:) και τα υπόλοιπα μέλη. Τούτο το topic έπρεπε να λέγεται ΣΚΥΛΟπαίδεια, η ελέυθερη

(σκυλο)εγκυκλοπαίδεια! Πάντα άξιοι και πάντα τέτοια.
 
Καλώς ήλθες και ΑΞΙΟΣ, ΑΞΙΟΣ!!!!!!!

E ναι είμαστε εδώ αρκετοί τρόφιμοι του κυνοκομείου, με λύσα τρέλα και κορδέλα αλλά και αξεπέραστο νταλκά, σε σημείο που αν όλα πάνε καλά στη ζωή μας κάτι μας λείπει ρε παιδί μου!

Άξιε, να μην χάνεσαι έχουμε να πούμε πολλά!
 
pooky είπε:
Άξιε, να μην χάνεσαι έχουμε να πούμε πολλά!
ΒΕΒΑΙΩΣ!

Ιδού μερικοί "ζωγράφοι" της πίστας..

morfaiup1.jpg
 
Πω πω Τάσος Κρυστάλης!!!!!!!

Που τον θυμήθηκες ρε συ............ Ο ΛΕ-ΠΑ με ΜΑ-ΛΙΑ!!!!!!!!!
 
Aksie, ανταποδίδω τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς σου !

Καλωσήρθες στην παρέα μας και ελπίζομαι να μοιραστείς

πολλές ρετρο-σκυλο-εμπειρίες μαζί μας !
 
???

Κοψοφλέβικη δισκογραφική εταιρία.

cronosnh3.jpg





Θα ήθελα σας παρακαλώ να με πληροφορήσετε (αν γνωρίζετε) από ποιο "άσμα" προέρχεται το μουσικό της σήμα (επισκεπτόμενος κάποιος το site της εν λόγω εταιρίας): http://cronosmusic.gr/
 
aksios είπε:
[centerΘα ήθελα σας παρακαλώ να με πληροφορήσετε (αν γνωρίζετε) από ποιο "άσμα" προέρχεται το μουσικό της σήμα (επισκεπτόμενος κάποιος το site της εν λόγω εταιρίας): http://cronosmusic.gr/
To γράφει πάνω δεξιά, στη σελίδα :

playing track: "Moments of loneliness" - Savas Angin
 
Πίσω
Μπλουζα