Σκυλάδικα!

pasx79 είπε:
Υπαρχουν ακομη Σκυλαδικα που εχουν μεινει ιδια ουτε καν ανακαινηση!!!Μπαινεις μεσα και νομιζεςι οτι γυριζεις στην δεκαετια 80 !!
'Ελα ρε,αυτό ακούγεται ενδιαφέρον...!!!
 
Θυμηθηκα και φοβερη ατακα απο Καμπου.

Ενας σαρακοφαγωμενος τυπας σηκωνεται κατα τις 2:30 απο το τραπεζι για νανι.

Στο ατακα σταματαει η ορχηστρα και με echo τον "εκτελει":

"Ρε κατσε κατω.ΤΩΡΑ ξεκιναν τα καουμπόικα!" :)
 
Pooky είπε:
Αυτό είναι!
Ο σκύλος σε όλο του το μεγαλείο.

Αν υπάρχει και σκυλάδικο με τη φίρμα "Έναστρον" στη Σαλονίκη θα ήθελα να μου πεις, αν ξέρεις φυσικά.
Οχι δυστηχως δεν γνωριζω να υπαρχει τετοιο μαγαζι με αυτο το ονομα!!

Αν γνωριζεις καμια αλλη πληροφορια ισως μπορςσω να το μαθω και να το επισκευτω φυσικα!!! :cool:
 
pasx79 είπε:
Παιδια γεια σας και απο εμενα διαβασα ολες τις προηγουμενες σελιδες και ετσι ειπα να γραψω κι εγω,θα τα λεμε συχνα απο εδω και περα ειμαι λατρεις του σκυλαδικου 80s και οχι μονο.εγω θα σας λεω τα νεα τις θεσσαλονικης!!!

χθες ημουν Μαριανθη κεφαλα και Ηλια Πασχαλη τελειο προγραμμα!!
Καλωσήρθες αρχηγέ !

Η Μαριάνθη Κεφάλα, δεν είναι αυτή που τραγούδαγε

παλιά ένα ντουέτο με Βασίλη Καρρά :

"Η αγάπη είναι αλήθεια, είναι η μόνη βοήθεια,


τις καρδιές που ενώνει, να μη νοιώθουμε μόνοι" ;
 
exetlaios είπε:
Καλωσήρθες αρχηγέ !
Η Μαριάνθη Κεφάλα, δεν είναι αυτή που τραγούδαγε

παλιά ένα ντουέτο με Βασίλη Καρρά :

"Η αγάπη είναι αλήθεια, είναι η μόνη βοήθεια,


τις καρδιές που ενώνει, να μη νοιώθουμε μόνοι" ;

Οχι η Αμαλια ηταν αυτη στο τραγουδι τι μου συμβαινει.
 
Ειναι καποια τραγουδιστρια η οποια ειχε βγαλει κανα δυο τρεις δισκους γυρω στο 1975 με 1982 οχι τιποτα ιδιαιτερο!!!Εχει τραγουδησει ομως σε πολλα ντουετα με καρα κοντολοαζο και ισως και με αλους!!

Ειναι κανεις fun του Σακη Τζελεπη???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
pasx79 είπε:
Οχι δυστηχως δεν γνωριζω να υπαρχει τετοιο μαγαζι με αυτο το ονομα!!Αν γνωριζεις καμια αλλη πληροφορια ισως μπορςσω να το μαθω και να το επισκευτω φυσικα!!! :cool:

A ρε κρίμα!!!!

"Έναστρο" ονομάζεται το σκυλάδικο που είχαμε παλιά σαν οικογένεια στην ευρύτερη περιοχή της Καλαμάτας. Επίσης υπάρχει αξιόλογο "Έναστρον" στην περιοχή του Πύργου, πολύ κοντά στη Ζαχάρω από όπου κατάγεται η γυναίκα μου.

Πάντα θα ήθελα το ιερό αυτό όνομα να έχει βρει και μιά θέση στη Σαλονίκη, για να ολοκληρωθεί το τρίο. Οι μεγαλύτερες καψούρες μου ήταν από την Καλαμάτα, τη Ζαχάρω και τη Σαλονίκη, πρέπει κάποτε να κλείσει ο κύκλος, συναγωνιστή και συντρόφιμε της πανσιόν μικρών ζώων.......... :D
 
Pooky είπε:
A ρε κρίμα!!!!
"Έναστρο" ονομάζεται το σκυλάδικο που είχαμε παλιά σαν οικογένεια στην ευρύτερη περιοχή της Καλαμάτας. Επίσης υπάρχει αξιόλογο "Έναστρον" στην περιοχή του Πύργου, πολύ κοντά στη Ζαχάρω από όπου κατάγεται η γυναίκα μου.

Πάντα θα ήθελα το ιερό αυτό όνομα να έχει βρει και μιά θέση στη Σαλονίκη, για να ολοκληρωθεί το τρίο. Οι μεγαλύτερες καψούρες μου ήταν από την Καλαμάτα, τη Ζαχάρω και τη Σαλονίκη, πρέπει κάποτε να κλείσει ο κύκλος, συναγωνιστή και συντρόφιμε της πανσιόν μικρών ζώων.......... :D
φιλε και συντροφε!!!Ρωτησα εναν γνωστο μου τελικα μαλον υπαρχει μαγαζι Εναστρον!!!!Θα μαθω λεπτομαιριες και θα σου πω.....
 
Μου έφτιαξες τη νύχτα!!!!!!!!

Μα είπα κι εγώ είναι δυνατόν; Και αν όντως λείπει πρέπει να συγκληθεί άμμεσα το κυνοβούλιο και οι αρχιμπόγες πρέπει να αποφασίσουν την άμεση ίδρυση ενός μαγαζιού με αυτό το όνομα.

Σε ευχαριστώ για το ενδιφέρον και περιμένω νέα σου με αγωνία!!!!!!!!
 
Τι κανει η Αγελη που χαθηκατε?
 
pasx79 είπε:
Τι κανει η Αγελη που χαθηκατε?

Δηλώνουμε αγωνιστικό παρόν.

Προσωπικώς, προσπαθώ να οργανώσω έξοδο σε Γιάννη Κόλλια,

αλλά λόγω φθινοπωρινής βαρεμάρας, συναντώ δυσκολίες

από τους υπόλοιπους συν-σκυλάδες.
 
Εγω εχω κανει αρκετες επισκεψεις στην Μαριανθη Κεφαλα Γιαννη φλωρινιωτη Μακη καλαιτζη οπως και Αννετα Μαρμαρινου.Ενω χθες ειμουν σε ενα σουπερ σκυλομπαρο που συχναζω απο περσι.
 
exetlaios είπε:
Δηλώνουμε αγωνιστικό παρόν.
Προσωπικώς, προσπαθώ να οργανώσω έξοδο σε Γιάννη Κόλλια,

αλλά λόγω φθινοπωρινής βαρεμάρας, συναντώ δυσκολίες

από τους υπόλοιπους συν-σκυλάδες.
Δεν πήρα πρόσκληση, ούτε τηλέφωνο!!! :D
 
Εγω παντως αν θελω να παω καπου και δεν εχω παρεα πηγαινω και μονος καμια φορα και συνηθως βρισκω εκει παρεα!!!
 
pasx79 είπε:
Εγω παντως αν θελω να παω καπου και δεν εχω παρεα πηγαινω και μονος καμια φορα και συνηθως βρισκω εκει παρεα!!!
Respect !

Όταν οργανώσω κάτι καλό, θα σε ενημερώσω να μας τιμήσεις με την παρουσία σου !
 
Χαιρετώ τους αξιότιμους συνγαβγίζοντες και συνκαψούρηδες!!

Ευτυχώς υπάρχουν ακόμα λάτρεις του λαικού τραγουδιού....
 
AL-Pav είπε:
Χαιρετώ τους αξιότιμους συνγαβγίζοντες και συνκαψούρηδες!!Ευτυχώς υπάρχουν ακόμα λάτρεις του λαικού τραγουδιού....
Η ποιότητα στη μουσική, μας χαρακτήριζε ανέκαθεν ! :thanx2:
 
Kαλώς ήλθατε όλοι οι νέοι εν χριστώ σκυλάδες.Αλήθεια ξέρουμε αν τραγουδάει κάπου ο Κρυστάλλης?

Μου έχει λεείψει το "λόγια παρήγορα" σε live εκδοση :bow:
 
Kabouridis είπε:
Kαλώς ήλθατε όλοι οι νέοι εν χριστώ σκυλάδες.Αλήθεια ξέρουμε αν τραγουδάει κάπου ο Κρυστάλλης?Μου έχει λεείψει το "λόγια παρήγορα" σε live εκδοση :bow:
Τάσος Κρυστάλλης !

Μέγιστη μορφή.

Ελπίζω και εγώ, να τραγουδάει κα΄που, ώστε να πάω να τον δω.

Αγαπημένο τραγούδι του, το "Μπορώ να σου κάνω παιχνίδια και τρέλες" !
 
Πίσω
Μπλουζα