Σπάνιες Ελληνικές ταινίες και τηλεόραση

1.η αγνη του λιμανιου εχει καποιο λογο η φινος και ισχυριζεται οτι δεν υπαρχει η κοπια

2,στην ταινια μικαελα,ο ηθοποιος ειναι ο κωστας κινης; η γκινης που γραφει το περιοδικο
 
1.η αγνη του λιμανιου εχει καποιο λογο η φινος και ισχυριζεται οτι δεν υπαρχει η κοπια

2,στην ταινια μικαελα,ο ηθοποιος ειναι ο κωστας κινης; η γκινης που γραφει το περιοδικο
"Η Αγνή του λιμανιού" , "Νεκρή πολιτεία" , "Χαμένοι άγγελοι" , "Ο γρουσούζης" , αυτές τις ταινίες δε μπορεί να αξιοποιήσει η Φίνος Φιλμ...ο λόγος...

2023-12-05_12-32-54.jpg
 
δεν ειναι αγνωστοι οι λογοι που δεν ηθελε την μελινα ,ειναι γνωστοτατοι πιστευω
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αλλη μια ταινία που αγνοούσα την ύπαρξη της και την είδα πρόσφατα σε πεντακάθαρη κόπια είναι " Το πλοίο της χαράς". Περίπου κωμωδία, με πάρα πολύ γνωστούς πρωταγωνιστές, του '66 και με σκηνοθέτη το Λασκο είναι απορίας άξιο που δεν είναι καθόλου γνωστή. Δε θα ξαφνιαστω αν δεν την έχει παίξει ποτέ η τηλεόραση
 
Δεν ξερω ποιο περιοδικο ειναι, αλλα δεν ηταν στα καλα τους εκει. Δινουν κανονικα ολη την ιστορια μεχρι τελους σε καθε ταινια και μαλιστα ακομα και στον Εφιαλτη. Ενα θριλερ με ανατρεπτικο φιναλε το καινε κανονικα και με τον νομο.
 
5 Ιανουαρίου 1983 , άλλη μια σπάνια ταινία που όπως είπαμε και πιο πάνω δε μπορεί να ξαναπαιχτεί...

05.jpg
 
18 Αυγούστου 1983 , μια από τις σπάνιες προβολές της ταινίας , η οποία μου θυμίζει τη φίλη @Bambinella , ξέρει αυτή...:)


18 (2).jpg
 
18 Αυγούστου 1983 , μια από τις σπάνιες προβολές της ταινίας , η οποία μου θυμίζει τη φίλη @Bambinella , ξέρει αυτή...

Xαχα! Μαλλον λες για το μουσικο κομματι του Stelvio Cipriani στους τιτλους εναρξης, που σε ελεγα οτι μου αρεσει...:)
 
Xαχα! Μαλλον λες για το μουσικο κομματι του Stelvio Cipriani στους τιτλους εναρξης, που σε ελεγα οτι μου αρεσει...:)
ήταν η αφορμή να γνωριστούμε από κοντά μια και μοναδική φορά!
 
Πίσω
Μπλουζα