Στα Σύνορα της Φαντασίας (The Twilight Zone)

Mariette Hartley και Robert Lansing στο επεισοδιο The long morrow.
Ειναι ενα απο τα πιο συγκινητικα επεισοδια της σειρας. Καθε φορα που το βλεπω μου φερνει δακρυα στα ματια, ιδιως με την ακρως συναισθηματικα φορτισμενη τελευταια σκηνη αναμεσα στο πρωταγωνιστικο ζευγαρι. Δυο ανθρωποι που εκαναν μονο λαθος επιλογες και που εξ αιτιας αυτων των επιλογων δεν καταφεραν ποτε να ειναι μαζι.
Η ερμηνεια του Robert Lansing συγκλονιστικη.

1680103302082.jpeg
 
Nick of time. Aπο τα τρια πιο λατρεμενα μου επεισοδια και το εχω δει παμπολλες φορες.
Πρωταγωνιστει o σε ολα υπεροχος William Shatner σε συνδυασμο με την αγαπημενη μου Patricia Breslin που την εχω δε σε ενα σωρο ασπρομαυρα και την λατρευω. Κορυφαιες στιγμες της στο No time like the past, πλαϊ στον μοναδικο Dana Andrews, παλι απο την Ζωνη του Λυκοφωτος, και στα υπεροχα θριλερ του William Castle, Homicidal και I saw what you did.
 
Queen of the Nile. Eνα πολυαγαπημενο μου επεισοδιο. Η Ann Blyth στον ρολο μιας σταρ του Χολυγουντ που κρατα ενα θανασιμο μυστικο στο οποιο οφειλει την αιωνια νιοτη της.

1681368051330.jpeg
 
Αν η σειρά ήταν έγχρωμη το όργανον θα έβλεπε αμέσως ποιος ήταν ο πράσινος, αλλά με ασπρόμαυρους χαρακτήρες τι να κάνει ο δύστυχος?
 
Πίσω
Μπλουζα