Στρουμφ scenetta της Panini

Lord_Makro είσαι θεός, respect!!! Φοβερά τα σταντ, είχα μερικά και βέβαια είχα σχεδόν συμπληρωμένο το φοβερό άλμπουμ της Panini με τα Στρουμφάκια (μόνο 3 αυτοκόλλητα ρημαδιασμένα μου έλειπαν) το οποίο άλμπουμ το κράτησα μέχρι τα 17 μου ώσπου το χάρισα σε ένα κοριτσάκι... μεγάλη βλακεία...
 
theforce είπε:
Ποιο άλμπουμ είχες; Είχαν κυκλοφορήσει 2:
Αυτό κυκλοφόρησε το 1982:

[PANINI] Τα Στρουμφ (1982)

Κι αυτό κυκλοφόρησε το 1985:

[PANINI] Η Μεγάλη Παρέλαση των Στρουμφ (1985)


Προφανώς του 1985 αλλά νομίζω με διαφορετικό εξώφυλλο...

VAGBITH είπε:
Προφανώς του 1985 αλλά νομίζω με διαφορετικό εξώφυλλο...


Συγνώμμη, διορθώνω!!!! Είχα σίγουρα το άλλο του 1982 (αλλά αποκλείεται να το συμπλήρωνα το 1982-μήπως κυκλοφόρησε σε επανάληψη γύρω στο 1985?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κι εγώ το άλμπουμ του 1982 έχω. Όμως, κι εγώ επίσης δε νομίζω να το είχα ξεκινήσει το 1982. Μάλλον 1-2 χρόνια αργότερα.
 
Το'ξερα πως εδώ θα βρω τι είναι αυτή η μικρή στρουμφίτα που έχω!

Smurfs scenetta Queenofhearts.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Περί στρουμφακίων…κάτι απομεινάρια από κάποιο παλιό άλμπουμ και δείγμα από κολλητήρια σε παλιό τετράδιοIMG_4975.jpegIMG_4946.jpegIMG_4975.jpegIMG_4946.jpeg
 
Και πρόσφατα ανακάλυψα πως είχα φυλαγμένα και τα εξής γνήσια 80ς Peyo αυτοκολλητάκια (με υφή βίνυλ και στεγνή κόλλα) και θεώρησα ότι αξίζει να τα μοιραστώ μαζί σας :)IMG_2538.jpeg
 
Λοιποοοοον... ποιός θυμάται αυτή τη σειρά;

Ηταν σε φακελάκια αν θυμάμαι καλά μέσα στα οποία υπήρχαν διάφανα σταντ με τα στρουμφάκια, καθώς και κάρτες με τοπία και αυτοκόλλητα με τα οποία μπορούσες να κάνεις διάφορες συνθέσεις!!!

Υπήρχαν 32 συνολικά κάρτες με σκηνικά και πολλά αυτοκόλλητα με Στρουμφάκια και διάφορα άλλα (π.χ. λουλούδια) τα οποία κολλούσαμε όπως θέλαμε και δημιουργούσαμε τις δικές μας κάρτες!

Τα δε σταντ ήταν τουλάχιστον 40 (αυτό είναι το μεγαλύτερο νούμερο που έχω).

Και φυσικά υπήρχαν και οι πιο μεγάλες κάρτες στις οποίες κολλούσαμε τα άλλα αυτοκόλλητα, αυτά που τα έτριβες με κάτι σαν πλαστικό μολύβι.

Για δείτε μερικές φωτογραφίες και ένα σκαναρισμένο δείγμα που σας ετοίμασα... :cool:

Προβολή συνημμένου 173528

Προβολή συνημμένου 173525

Προβολή συνημμένου 173526

Προβολή συνημμένου 173527
Μια φορά κ έναν καιρό είχα μαζέψει σχεδόν ολες τις διαφάνειες, αλλά εξαφανίστηκαν και δεν θυμάμαι καν πως, που και γιατι..:(
 
Πίσω
Μπλουζα