Συγγένειες και καταγωγές Ελλήνων καλλιτεχνών;

bambinella 100 είπε:
O Bασιλης Πλατακης υπηρξε συζυγος της Γωγως Ατζολετακη.Η Ναταλια Τσαλικη ειναι αδελφη της συνθετριας Ηδυλλης Τσαλικη, και συζυγος του Γιαννη Μπεζου. Κορη τους ειναι η ηθοποιος Ηρω Μπεζου.

Η Αθηνα Τσιλυρα ειναι συζυγος του Σπυρου Παπαδοπουλου.

Η Εφη Θεοχαρη ειναι συζυγος του Σωτηρη Τζεβελεκου.

Ο Γιαννακης Καλατζοπουλος - το παιδι θαυμα των παλιων ταινιων - ειναι αδελφος της Μιρκας Καλατζοπουλου.

Ο Ανδρεας Φιλιππιδης ηταν συζυγος της Λιλης Παπαγιαννη.

Η Μπετυ Αρβανιτη υπηρξε συζυγος του Φαιδωνα Γεωργιτση.

Ο Ντινος Αυγουστιδης υπηρξε συζυγος της Μαριας Τζομπανακη. Γιος τους ειναι ο ηθοποιος Ορφεας Αυγουστιδης.

Η Μπεσυ Μαλφα ειναι συζυγος του Γερασιμου Σκιαδαρεση.

Η Ληδα Πρωτοψαλτη ειναι κορη της Μαριας Αλκαιου.

Και βεβαια επεται συνεχεια.........

Τελικα οταν λεμε οτι ολοι οι καλλιτεχνες ανηκουν στην ιδια οικογενεια, μαλλον κυριολεκτουμε!
Να σε ρωτησω επειδη η ηθοποιος Βαλερια Κουρουπη εχει πει οτι ειναι ανηψια της Ναταλιας Τσαλικη γιατι ειναι κορη της αδερφης της ξερεις αν ειναι κορη της Ηδυλλης Τσαλικη? Επισης να προσθεσω οτι πεθερα της Βαλεριας Κουρουπη ειναι η τραγουδιστρια Ελενη Βιταλη και πεθερα της Κατερινας Στανιση ηταν η Ριτα Σακελλαριου.
 
Ioli, δεν ειχα καν ακουσει οτι η Βαλερια Κουρουπη ειχε πει πως ειναι ανηψια της Ναταλιας Τσαλικη, αρα δυστυχως δεν μπορω να απαντησω σ' αυτο που με ρωτας.

Ισως καποιο αλλο μελος μπορει...
 
Αληθεύει οτι οι Αυλωνίτης και Βασιλειάδου, υπήρξαν για κάποιο διάστημα ανδρόγυνο;
 
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πρωτη φορα το ακουω!

Αν συνεβαινε αυτο, δε θα ειχε μαθευτει ευρυτερα?

Εσυ RIO, που ακουσες κατι τετοιο? (εαν θυμασαι).
 
Σε συζήτηση που είχα κάποτε με κάτι γνωστούς, κάποιοι επέμεναν πως ήταν ανδρόγυνο. Επειδή δεν το είχα ξανακούσει εως τότε, μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση...
 
bambinella 100 είπε:
Ioli, δεν ειχα καν ακουσει οτι η Βαλερια Κουρουπη ειχε πει πως ειναι ανηψια της Ναταλιας Τσαλικη, αρα δυστυχως δεν μπορω να απαντησω σ' αυτο που με ρωτας.Ισως καποιο αλλο μελος μπορει...
Ναι το ειχε πει η ιδια η Βαλερια Κουρουπη σε εκπομπη αφιερωμα για τον Γιαννη Μπεζο τι ειναι συγγενεις επειδη ειναι ανηψια της Ναταλιας Τσαλικη.Ειχε πει οτι η μητερα της και η Ναταλια ειναι αδερφες γιαυτο σε ρωτησα.
 
Aν ειναι ετσι, τοτε το Εκεινες κι Εγω ηταν σχεδον μια οικογενειακη υποθεση, αφου επαιζαν εκει θειος, ανηψια, και κορη του Μπεζου στο τελευταιο επεισοδιο!
 
bambinella 100 είπε:
Aν ειναι ετσι, τοτε το Εκεινες κι Εγω ηταν σχεδον μια οικογενειακη υποθεση, αφου επαιζαν εκει θειος, ανηψια, και κορη του Μπεζου στο τελευταιο επεισοδιο!
Νομίζω ότι και ο Τάσος Κωστης έχει κάποια συγγενεια ή με τον Γιάννη Μπέζο ή με την γυναίκα του.
 
tzias57 είπε:
Νομίζω ότι και ο Τάσος Κωστης έχει κάποια συγγενεια ή με τον Γιάννη Μπέζο ή με την γυναίκα του.
Αυτη η σειρα δεν επρεπε να λεγεται Εκεινες κι εγω, αλλα Εμεις κι Εμεις!
 
bambinella 100 είπε:
Αυτη η σειρα δεν επρεπε να λεγεται Εκεινες κι εγω, αλλα Εμεις κι Εμεις!
Ελα ντε πες το ψεμματα ή εμεις κι εμεις επρεπε να λεγεται ή οικογενειακη υποθεση.
 
Η ηθοποιός Σάννυ Χατζηαργύρη είναι εγγονή της ηθοποιού Ελένης Χατζηαργύρη.

Ο ηθοποιός Νίκος Πουρσανίδης είναι αδερφός του παλιού ποδοσφαιριστή του Ολυμπιακού και του Ηρακλή Ηλία Πουρσανίδη. Ο Ηλίας Πουρσανίδης είναι αδερφός του ηθοποιού Δημήτρη Αλεξανδρή.
 
Ο Γιαννης και ο Βασιλης Μαλουχος ειναι αδελφια.

Ο Νικος Καραγιωργης ειναι γιος του Κωστα Καραγιωργη.

Η Δημητρα Χατουπη ειναι συζυγος του σκηνοθετη Τασου Ψαρρα.
 
....εγω παλι ξερω καμποσους ηθοποιους που ειναι αδερφες.

αλλα μαλλον δε λεω κατι καινουριο..

:D

τσ τσ τσ...νεποτισμος και στη showbiz..
 
και ο σουπερ-παχουλος ΜΑΞ ΡΟΜΑΝ (έπαιξε σε πάμπολες ταινίες με τον Βέγγο και στις "Φουσκοθαλασσιές" τον παχουλό Αθηναίο φίλου του γαμπρού), λεγόταν Μηνάς Τσοχατζόπουλος και ήταν πρωτοξάδελφος του πρώην υπουργού 'Ακη Τσοχατζόπουλου!
 
Και εκτος απο τις ταινιες που ανεφερες, marba1065, επαιξε και στην ταινια Αυτο Το Κατι Αλλο, διπλα στη Φονσου, τον Παντζα, και τη Βιβετα Τσιουνη.

Αεικινητος παρα τα κιλα του!

Να υποθεσω απο το "ηταν ξαδελφος" οτι δεν ζει πια;
 
bambinella 100 είπε:
Να υποθεσω απο το "ηταν ξαδελφος" οτι δεν ζει πια;
Εφυγε μοναχούλης του στο νοσοκομείο Ερρίκος Ντυνάν το 2002 από καρδιά. Είχε γεννηθεί το 1939 και τη δεκαετία του 70 και 80 είχε σκηνοθετήσει και ήταν παραγωγός σε σοφτ πορνό ταινίες (Ελληνικές και μερικές ξένες)
 
Οι ηθοποιοι Βασω Μανωλιδου και Μαιρη Αρωνη ηταν πρωτες ξαδερφες.Η Ρενα Βλαχοπουλου ηταν η νονα της ηθοποιου Καλλιοπης Ευαγγελιδη.
 
Πω πω δε μπορω να τα αφομοιωσω όλα τα καινούργια αυτά σήμερα!!! Τι πληροφορίες και κακό!!

Ερώτηση:

-Στα αδέρφια Στρατηγών δεν ήταν και η Στέλλα??

Επίσης να προσθέσω κάτι που δεν είδα ( εκτός αν το πέρασα και δεν το πρόσεξα οπότε συγχωρείστε με ) ότι νονά του Τάκη Χορν ήταν η γνωστή Κυβέλη.
 
Λοιπον.....

Ας ξεχωρισουμε λιγο τα τεσσερα αδελφια Στρατηγου.

Ο Στεφανος, γνωστοτατος ηθοποιος και τον ξερουμε ολοι νομιζω.

Η Αλεκα, η γνωστη μας Μαρια απο το Λουνα - Παρκ.

Η Ρενα, η φιλεναδιτσα του Λογοθετιδη, η Λολοτα, στο Ουτε Γατα Ουτε ζημια.

Η Στελλα, στο ρολο της υπηρετριας του Χατζηχρηστου στην ταινια Ο Δημος απ' τα Τρικαλα.
 
Πίσω
Μπλουζα