Συλλεκτικές κονσόλες...

Αντε, δουλεια δεν ειχαμε, καθοντουσαν τα αμοιρα Gameboy και GameGear σε μια γωνιτσα παραγκωνισμενα απο το XBOX και τα Ataria, και ειπα να τα βγαλω καμια φωτο να μην νιωθουν παραμελημενα!

Gameboy-1.jpg


Gamegear.jpg


Μην πει κανενας οτι τα εχω σαν τους Χιώτες (δυο, δυο!)!!

Ειπαμε, το να κρατας backup ειναι καλο. Απλα το εχω μεταφερει επισημα σε επιπεδο συστηματων! Αν γινει κατι, τουλαχιστον ειμαι καλυμμενος.

..
 
!!!!!Πολύ πράμα!!!!! Ωραία κομμάτια φίλε phil_vr
 
Thanks Akmaka.. το GameGear το αποδεκατισα κυριολεκτικα, καθως πριν απο καιρο αποφασισα να σπασω την συλλογη του απο καμια 40αρια που ειχα, και οταν εμεινα με αυτα και θελησα να δωσω και τα συστηματα, αλαξα γνωμη παλι! Τουλαχιστον εμεινε κατι..

Και εννοειται οτι κατι τετοιο (φωτογραφηση) δεν τολμω να το κανω με τα cartridge απο τα Atari! Θα πιασουν ολο το πατωμα και αντε μετα να βγαλεις σωστη φωτο απο ολα!

Και αλλη μια σπασμενη συλλογη ειναι αυτη απο το Genesis 2. Ειχα δεν ειχα με 12 παιχνιδια εμεινα..

Genesis.jpg


Και πρεπει να ξεθαψω και την Master System καποια στιγμη ειδικα για τα Rastan και Wonderboy2!

MasterSystem.jpg


..
 
Το πιο παραπονεμενο και ελαχιστα φωτογραφημενο μηχανημα μου. Σειρα του να παρει και αυτο λιγη δοξα!

Odyssey 2 by Magnavox κυριοι:

Κυριως κονσολα με τα hardwired joysticks (υπαρχει και εκδοση με detachable 9pin - οχι συμβατα με Atari)

O2Complete.jpg


Κομψες και ομορφες γραμμες

O2Sideway.jpg


Το οπλο του Odyssey 2 προς τον ανταγωνισμο του - το membrane πληκτρολογιο του!

O2Keyboard.jpg


Απο τα πιο απλα (ενα κεντρικο σπειροειδες ελατηριο ολο κι ολο) και φανταστικα joysticks. Αθανατα κυριολεκτικα.

O2Joystick.jpg


Ολα στην σωστη θεση. Τιποτα περιττο, τιποτα κραυγαλεο.

O2Console.jpg


Το εξωτερικο κουτι, πηγε εκστρατεια με τον HALO και γυρισε ετσι!

O2BoxTop.jpg


Αντιθετα το εσωτερικο περιβλημα, εμεινε αθικτο απο τον χρονο. Μπροστινο μερος.

O2BoxFront.jpg


Αριστερη πλευρα.

O2BoxLeft.jpg


Δεξια πλευρα.

O2BoxRight.jpg


Εννοειται οτι ειναι το καμαρι της συλλογης μου, εφοσον ειναι η μοναδικη κονσολα που ειναι εντελως καινουρια και σε εργοστασιακη κατασταση. Το δευτερο Odyssey2 ειναι για καθε μερα και αποτελει το beater console!

..
 
Πίσω
Μπλουζα