Συλλεκτικές κονσόλες...

Αριστη συλογη, απο τις πολυ καλες Ελληνικες που εχω δει.
 
pitsunami είπε:
:biglaugh: Μπα μαρεσει να κολυμπαω στο hardware!! :biglaugh:Στοχος μου ειναι βασικα να παρω τα παντα σε boxed,πραγμα πολυ δυσκολο εως αδυνατο...δεν βιαζομαι παντως. Οσο για μουσειο, δεν νομιζω πως επαρκουν αυτα για μουσειο... :)
pitsunami αν ενωσουμε και τα δικα μου ( ετοιμαζω φωτο απο την συλλογη μου............ virtual boy - neo geo-pc engine- και πολλα αλλα σπανια πουλια) χαλαρα κανουμε τρελλλλο μουσειο:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Αναρωτιεμαι ποιος θα προσφερθει να φιλοξενησει το μουσειο? :biglaugh:

Δυστηχως εχουν βγει τοσα μηχανηματα και games που δεν μαζευονται με τιποτα απο εναν κοινο θνητο.:mad:

Τεσπα δεν πραπονιεμαι ,ηδη εχω ξεπερασει τον στοχο μου!

Φιλε jaguar-man αυτα τα μηχανηματακια ειναι στο δευτερο σκελος της συλλογης ,μαζι με arcade pcbs,msxs,κτλ. Θα ειναι ενδιαφερουσες οι φωτο σου παντως! :)
 
Ασε πολυ δυσκολο φιλε να μαζευτουν ολες οι κονσολες, οτι μπορω κανω :) , καθε μερα αγοραζω και κατι ,σημερα ηρθε το wario land για virtual boy και το bomberman(panic bomber) επισης για το virtual boy απλα ΤΕΛΕΙΑ.
 
Αυτο το κυνηγι ειναι που γουσταρω και η χαρα του να παραλαμβανω κατι καινουριο ρετρο!! keep up collecting! :biglaugh:
 
Το Flashboy το πήρες χαμπάρι ?

Σε λίγες μέρες το παραλαμβάνω ;-)
 
Sega MasterSystem II.. :cool:

p1081796bn7.jpg


Είχα μείνει λίγο πίσω στο θέμα Sega... :D και νομίζω οτι είναι ώρα για SONIC... :D
 
Μερικα μελη της οικογενειας Atari.. παρεα με joystick, games και τροφοδοτικα.



Atari VCS - Heavy Sixer

Atari CX2600 - Vader

Telegames Video Arcade - Heavy Sixer (Sears)

Telegames Video Arcade - Light Sixer (Sears)

Λειπουν απο την φωτογραφια τα 4-switch Atari και Sears, το Sears Video Arcade II, καθως και τα 2600Junior σε rainbow και short rainbow (μαυρη) εκδοση..

Ολη η οικογενεια Atari μαζεμενη σε φωτο, προσεχως μολις βρεθει χρονος..

..
 
Ωραια "μαζωξη" εχεις κανει Phil!!

Τα Sears εχουν διαφορες απο τα κανονικα Atari?
 
Wally είπε:
Ωραια "μαζωξη" εχεις κανει Phil!!Τα Sears εχουν διαφορες απο τα κανονικα Atari?
Thanks Wally.. τα εβγαλα προσφατα καθως αλαζω τα κουτια τους και την αποθηκευση τους και ειπα να βγαλω μια φωτο..

Περα απο τις κοσμητικες αλαγες, τα ιδια απολυτως ειναι μεσα. Τα labels γραφουν "Made by Atari, for Sears Roebucks"..

Και η διαφορα ειναι οτι τα Sears (Heavy, Light) ειναι φτιαγμενα στο Sunnyvale καθως προοριζονταν μονο για αμερικανικη αγορα (μονο το Video Arcade II ειναι λιγο sunnyvale και taiwan).

Απο εμφανιση, χτυπαει στο ματι το ασημενιο panel (που το προτιμω κιολας) και η πιο σκούρα αποχρωση του ξυλου (που και παλι χτυπαει ομορφα σε συνδυασμο με το ασημενιο χρωμα).

Εξισου διαφορετικα ειναι και τα labels στα Sears cartridge. Τα περισσοτερα ειναι text, αλλα μερικα labels ειναι αποκλειστικα sears (Submarine Commander).
 
phil vr...έχεις ωραία και διάσημα μηχανάκια συγχαρητήρια φίλε!
 
akmakas είπε:
phil vr...έχεις ωραία και διάσημα μηχανάκια συγχαρητήρια φίλε!
Thanks Almaka..

Τα Atari VCS ειναι για εμενα οτι ειναι τα Spectrum για τον Gtsamour! Και βαλε!
 
[spam begins]

...όπως και το 360 για τον Wally,

η Microsoft για τον Vageli,

το τσιγάρο για τον Telamona,

το σουρωτήρι για τα πληκτρολόγια του Rygar,

το πληκτρολόγιο αγκώνων για την Candy,

ο ύπνος για τη MamaMyrto,

οι αναβαθμίσεις για τον Pooky,

το Saturn για τον Keeper7k,

το 800XL για τον DINO,

και ο ζουρλομανδύας για μένα :loco:

...

[/spam ends]
 
:) :) :) :) :) :) :) :)

Επιτελους!!!! Ενα πανεμορφο 3DO ROBO βρηκε τον δρομο για την αγκαλια μου!!!!:biglaugh:

 
teflon είπε:
[spam begins]...όπως και το 360 για τον Wally,

η Microsoft για τον Vageli,

το τσιγάρο για τον Telamona,

το σουρωτήρι για τα πληκτρολόγια του Rygar,

το πληκτρολόγιο αγκώνων για την Candy,

ο ύπνος για τη MamaMyrto,

οι αναβαθμίσεις για τον Pooky,

το Saturn για τον Keeper7k,

το 800XL για τον DINO,

και ο ζουρλομανδύας για μένα :loco:

...

[/spam ends]
:biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
A ρε pitsunami, μας γλύκανες αρχικά και μετά σταμάτησες τις πωλήσεις..... τι έγινε :D :D ΘΕΛΩ ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΗ PC ENGINE
 
gtsamour είπε:
A ρε pitsunami, μας γλύκανες αρχικά και μετά σταμάτησες τις πωλήσεις..... τι έγινε :D :D
:biglaugh: υπομονη κανα μηνα ακομα! Αυτο ηταν στον δρομο απο τελη οκτωβρη!!:mad: Τι να κανω ομως που το exress ειναι τριπλασια τιμη!
 
Μα στην πλάτη καμήλας έρχoνται ?? :D :D
 
Πίσω
Μπλουζα