Συνάντησεις RetroManiax 2006-2011 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
akmakas: Εγώ είμαι software collector-αλλά και πάλι μια συγκίνησις την ένοιωσα!

Personal favorite το Vectrex!
 
Ωχ φαντάζομαι!!!:animeek: Θα βάλω τα κλάματα μιας και εγώ κυρίως,κάνω συλλογή από παλιά Micros..:rolleyes:
 
Τελικά η μεγαλειώδης συνάντηση με τον geoanas έγινε μέσα σε ένα υπέροχο retro κλίμα...Από που να αρχίσω και που να τελειώσω.Πιστεύω πως ο geoanas κρατάει το στέμμα του πραγματικού συλλέκτη εδώ στην Θεσσαλονίκη και είμαστε πολύ τυχεροί εμείς οι retro lovers που τον έχουμε κοντά μας...Τουλάχιστον εγώ είμαι τουρίστας μπροστά του....Maddog είχες δίκιο.. :D Σαν χαρακτήρας κόσμημα..Θα μπορούσαμε να μιλάμε με τις ώρες αλλά δυστυχώς δεν είχαμε τον χρόνο, αλλά τελικά ποσό χρόνο θα θέλαμε?νομίσω απεριόριστο.. :D Όσο για την ανεκτίμητη συλλογή του....δεν έχω λόγια κλατάρισα πραγματικά!!!!Είμουν στον παράδεισο παρέα με μια άλλη εποχή παρέα με τα αγαπημένα μου home micros ζωντανά και χειροπιαστά..Επίσης μου έδωσε με το καλημέρα ένα απίστευτο δώρο..Ένα μικρό Compact flash ανταπτοράκι για επικοινωνία με την 1200 μου....Χίλια ευχαριστώ φίλε μου!!!

Κλείνω με μια υπόσχεση..Το meeting της Θεσσαλονίκης θα είναι απίστευτο!!! :thumbup:
 
Χαρά μου akmaka !! Πάντα θέλω να κάνω τους φίλους μου χαρούμενους !

Όσο για τον Maddog ....θα τα πούμε by voice ! Many thanks Bill ! :thumbup:

Aaaa μην ξεχάσω...το DVD με τα PIXELs ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΟ !! Μπράβο σε όλους τους spammers ...eeeee...scanners ήθελα να πω !!!:biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Geoanas ζηλεύω!!!!! Κρίμα πριν από 10 μέρες που ήρθα Θεσσαλονίκη να μην ήσουν εκεί έχω ακούσει τόσα για τη συλλογή σου και τρελλαίνομαι!!!!!

Φυσικά, αν δεν έχεις αντίρρηση λέω να πάρω το γιατρό και ένα τρενάκι και να σου κάνουμε μια επίσκεψη στο εγγύς μέλλον, μια και θα ήθελα να σε γνωρίσω και εγώ από κοντά.

Εύχομαι τα καλύτερα για το νεότερο μέλλος της οικογένειάς σου, που πρόκειται να ενταχτεί σε λίγο καιρό και εύχομαι να το εκπαιδεύσεις κατάλληλα ώστε να μην έχεις κάποια απώλεια από την συλλογή σου.

P.S. Το πακέτο εντάξει;
 
Pooky........Σε βλέπω να στήνεις τσαντίρι έξω από το διαμέρισμα του!! :D
 
Όπως έχω ήδη πει, αν υπάρχει παρέα για το τρένο, εγώ ψήνομαι για ένα Σ/Κ :)
 
Έλα και θα γίνει Ό χαμός...... :D
 
Ο ΧΑΜΟΣ !!! :biglaugh: :biglaugh: :diablotin:

ΥΓ. Το πακέτο τέλειο, ο akmakas το άφησε ανέπαφο !!!:biglaugh:
 
Γιατρέ πότε είσαι διαθέσιμος;

Από την πλευρά μου μιλάμε και το κανονίζουμε!!!!!!!!!!!
 
Geoanas τώρα είδα το site με την ρετρό συλλογή σου. Έχω μείνει με το στόμα ανοικτό! Δεν μου λες, υπάρχει κάτι που ΔΕΝ έχεις; :)

Άσχετο. Akmaka φίλε μου υποκλίνομαι στον τίτλο σου Human Retro Database!
 
Το Human Retro Database παει στον geoanas φίλε μου...Άλλοι έχουν το όνομα,και άλλοι έχουν την χάρη....Πιστεύω πως είναι από τους ελάχιστους που έχουν τόσο ψαγμένη συλλογή και αγάπη για το αντικείμενο!Ελπίζω να μας τιμήσει στο meeting μιας και οι υποχρεώσεις του είναι πολλές!
 
Λοιπόν κύριοι! (και κυρίες επίσης...)

Μετά από τις σχετικές διαβουλεύσεις με τους pooky(1), akmakas και geoanas είμαι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσω τα εξής:

Το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου ο pooky και εγώ θα βρισκόμαστε στην Θεσσαλονίκη. Επί της υποδοχής (κόκκινα χαλιά κλπ κρίνονται προαιρετικά αλλά θα πάρουν +1...) οι akmakas και geoanas.

Επιθυμούμε το τετραμελές meeting μας να διευρυνθεί με όποιον άλλο φίλο από την Θεσσαλονίκη ή γενικότερα την Βόρεια Ελλάδα θέλει και είναι διαθέσιμος για το συγκεκριμένο Σάββατο. Εννοείται φυσικά επίσης ότι αν κάποιος ακόμα "Νότιος" επιθυμεί να ακολουθήσει είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτος!

Αυτή την στιγμή δεν υπάρχει καθορισμένο πρόγραμμα ή ώρα συνάντησης (την διοργάνωση θα αναλάβουν οι "οικοδεσπότες" geoanas και akmakas) αλλά δημοσιοποιούμε την ημερομηνία για να μπορέσει όποιος άλλος ενδιαφέρεται να το πει και να κανονίσει εγκαίρως να έχει ελεύθερο εκείνο το Σάββατο.

Θα υπάρξει έγκαιρη ενημέρωση για ώρες/μέρος κλπ εφόσον εκδηλώσουν και άλλοι ενδιαφέρον.

Αν μας αγνοήσετε, θα πάμε οι τέσσερις μας και εσείς θα χάσετε! :tease:
 
Yes!!!!!!!!!!!!!!!!!! :thumbup: Θα στηθεί τρικούβερτο γλέντι....

Χρόνος ακόμα υπάρχει για να δούμε και ποιοι άλλοι είναι μέσα!!! :D
 
Kai egw mesa kyries kai kyrioi.Isxyei gia tis 28 Fevrouariou?
 
Εχμ..Ανέστη ο maddog είπε για 24....Εσύ μπορείς?
 
24 φυσικά, καθότι Σάββατο... ;)

Είπαμε, καλές οι μούρες σας αλλά δεν μπορώ να παρατήσω και την δουλειά για εσάς τους 2 (akmakas και geoanas) :D
 
Α!....Σε παρακαλώ έχουμε τις ποιο ωραίες μάπες και μούρες στον κόσμο. :D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα