Συνάντηση Σάββατο 1η Ιουνίου 2013 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πω πω.... :dribble:

Άκρως νοσταλγικά πράματα!

Μπράβο ρε παιδιά!
 
Ουφ, επιτέλους ελεύθερη υποχρεώσεων και ας πω κι εγώ λίγα (γκουχ!) λογάκια για τη συνάντηση! :)

Κλασσικά συνάντηση στο σημείο-πειρασμός, αλλά η έντονη απουσία του Αντρίκου, με απέτρεψε από τη λυσσασμένη επίθεση στα γνωστά τσουρέκια! :p

Μπορώ να πω ότι όλοι είμασταν εκεί, πλην μιας πολύ ευχάριστης έκπληξης, όταν χτύπησε το τηλέφωνό μου - ήταν ο ChrisTOS που έσκασε μύτη ξαφνικά! :)

Κατευθυνθήκαμε σ' ένα πανέμορφο μαγαζάκι στο παλιό χαμάμ (απλά, μη ρωτήσετε κι εσείς, αν υπάρχει και καινούριο!), όπου και κάτσαμε all together σ' ένα τραπεζάκι, σχεδόν μόνοι μας και αρχίσαμε το chit-chat! Αφιερωμένη σε τηλεόραση και σινεμά η κουβέντα, με τους Aretara, Τάσο Κριτσιώλη & Ford231 στα καλύτερά τους! :)

Μερικές φωτός για να πάρετε μια ιδέα:

Από αριστερά προς τα δεξιά (LTR): Τάσος Κριτσιώλης, Kambia, Ford231

(Ο Βασίλης ρητορεύει!)

attachment.php


LTR: Kambia, Ford231 (προφανώς παρακολουθούν τον αντίλογο - εγώ πάλευα με το φωτισμό, οπότε δεν έχω καταλάβει καν γιατί μιλάνε! :D )

attachment.php


LTR: Aretara, Τάσος Κριτσιώλης, Kambia

(Με αμείωτο ενδιαφέρον, παρακολουθούν το Ford - διακρίνεται το δάκτυλο! :p )

attachment.php


LTR: ChrisTOS & MariaDeGrecia: Το Μαράκι με την προσοχή στην κουβέντα και ο Χρήστος σκάει χαμόγελο! Nice! :)

attachment.php


LTR: Μισός ...Ford, ολόκληρος Spybill, ChrisTOS:

Την παράσταση κλέβει ο Σπυράκος, που επίσης σκάει ένα τεράστιο χαμόγελο! :)

attachment.php


LTR: Kambia & Ford:

Συνεχίζεται η κουβεντούλα!

attachment.php


LTR: Spybill, D@redevil, ChrisTOS:

Ευγενική χορηγία από τη βοηθό φωτογράφου, MariaDeGrecia! Mega thanks! :)

attachment.php


LTR: Ford231, Spybill, D@redevil, ChrisTOS:

Θυμάμαι ακριβώς τι λέει ο Βασίλης! :biglaugh: Όσο το σκέφτομαι, τόσο χασκογελάω over the keyboard! :biglaugh:

attachment.php


Άσχετοι με τη συνάντηση, αλλά κατά τίνα τρόπο "γκεστ σταρς" (δεν άντεξα να μην τα βγάλω - είναι τόσο χαριτωμένα! :flower: ):

attachment.php


attachment.php


Και φυσικά το λιτό, σεμνό & ταπεινό μας γεύμα (στο οποίο ο Βασίλης, κόντεψε να μας πνίξει! :biglaugh:):

LTR: Kambia, Ford, Τάσος Κριτσιώλης

attachment.php


LTR: Spybill & Aretara:

(η δάκτυλος είναι για να βγω κι εγώ στη φωτό! :) Αν και δεν είμαι πολύ φαν των φωτός, δε μπόρεσα να αρνηθώ, οπότε ακολουθεί η επόμενη version).....

attachment.php


LTR: Spybill, D@redevil, Aretara:

...(όπου φρόντισε πάλι ο Βασίλης (Ford231) ν' αρχίσει τις "ελπιδοφόρες" ατάκες, οπότε έχω λυθεί στα γέλια! :biglaugh:)

attachment.php


LTR: Ford231 & Τάσος Κριτσιώλης

attachment.php


Το "Δες τι απέμεινε" από το μαμ:

attachment.php


Και το "να δεις τι σου 'χω για μετά" του γλυκού:

attachment.php


Μου έλειψε η Βασούλα (Λορένα), ο Πασα-Tsalk, ήλπιζα μέχρι τελευταία στιγμή για τον Tonytony, περίμενα να δω το Rio & τον And1 (αλλά καταλαβαίνω ότι υπάρχουν κι άλλες υποχρεώσεις!) και στις μεγάλες απουσίες (που όμως είναι για καλό σκοπό!), από τον φίλο Optimus! :)

Αν και είπαμε καλό καλοκαίρι, κρατάω μια μικρή επιφύλαξη: ελπίζω ότι με κάποιο τρόπο δε θ' αφήσουμε παραπάνω από 3 μήνες μέχρι να τα ξαναπούμε, ε? :)

Τι λέτε κι εσείς?!
 
D@redevil είπε:
...Κατευθυνθήκαμε σ' ένα πανέμορφο μαγαζάκι στο παλιό χαμάμ...

Υπαρχει και καινουργιο?:what:

Sorry,αλλα δεν κρατηθηκα....:biglaugh:


Μπραβο ρε καρντασακια!!!! :thumbup:

Μας κανατε να ζηλεψουμε...:dribble:...(οχι την συναντηση,αλλα την μασαμπουκα...:biglaugh:)

Αντε...Να σας χαρουμε και στην επομενη!!!:wink:

Αντε να δω εμεις εδω ποτε θα το παρουμε αποφαση.... :xm:

Ακουει η διοικηση??? :shake:
 
mariadegrecia είπε:
αααα διαμαρτύρομαι! γιατί το υλικό δεν βγήκε στον καφέ και το έχασα? :p
Να σου πω Μαρία μου ότι έχεις άδικο; Ψέματα θα 'ναι...Απλώς, αν ήξερα ότι δε θα καθόσουνα στο λιτό, σεμνό και ταπεινό μας γεύμα (για επιδόρπιο δεν τολμώ καν να μιλήσω και η Daredevil ξέρει καλά το γιατί...), θα είχα κάνει την "επίδειξη" στο καφέ...Την επόμενη φορά θα φέρω ακριβώς τα ίδια πράγματα μόνο για σένα (ΟΚ τώρα ;) ...

Κατά τα άλλα, συμφωνώ με τους προλαλήσαντες...Με καλύψανε πλήρως και πλέον περιμένω τις βουτιές που υποσχέθηκε η kambia...
 
Μπράβο τέκνα μου! Άντε και στις παραλίες την επόμενη φορά! ;)
 
Μπράβο παιδιά! Ωραία παρέα και πολύ καλό υλικό!!! (Ειδικά το άλμπουμ με την Χάιντι μου θύμισε ωραία πράγματα...) :)
 
Να είστε καλά παιδιά και να ανταμώνετε συχνά. Λίγο οφφ τοπικ. Είχε βγει και ο Χριστός από την Ναζαρέτ σε χαρτάκια;; Αυτό ομολογώ ότι ούτε το είχα φανταστεί. Έχω διπλό τον Πέτρο, μου δίνεις τον Ιούδα; χαχαχαχα
 
Ωραια συναντηση και ωραιο υλικο... :2beers:

foutix είπε:
Να είστε καλά παιδιά και να ανταμώνετε συχνά. Λίγο οφφ τοπικ. Είχε βγει και ο Χριστός από την Ναζαρέτ σε χαρτάκια;; Αυτό ομολογώ ότι ούτε το είχα φανταστεί. Έχω διπλό τον Πέτρο, μου δίνεις τον Ιούδα; χαχαχαχα
χαχαχα, σωστος! :D :worship:

Αυτο ουτε γω το περιμενα....να το πω στη μανα μου που εχει τον Τζεφιρελι για ευαγγελιο...

Εχω διπλο το Γολγοθα, εχεις τη Γεσθημανη? :eek: Και ολα αυτα στα Ιταλικα, απ' οτι βλεπω...
 
foutix είπε:
Να είστε καλά παιδιά και να ανταμώνετε συχνά. Λίγο οφφ τοπικ. Είχε βγει και ο Χριστός από την Ναζαρέτ σε χαρτάκια;; Αυτό ομολογώ ότι ούτε το είχα φανταστεί. Έχω διπλό τον Πέτρο, μου δίνεις τον Ιούδα; χαχαχαχα
Χαχαχαχα καλό! :D

Όλα τα άλμπουμ είναι της Panini και ιταλικής προέλευσης. Περισσότερες πληροφορίες από τον Tάσο.
 
Η συνάντηση ως συνήθως ήταν πολύ ενδιαφέρουσα αν και δυστυχώς δεν μπορούσα να ακολουθήσω στο φαγήτο. Χάρηκα που σας είδα όλους.
 
Ναι Τάσο περιμένω, όποτε μπορέσεις φυσικά, ειδικό αφιέρωμα για την αυτή την συλλογή χαρτάκια,"Ιησούς από Ναζαρέτ". Είμαι πολύ περίεργος...
 
foutix είπε:
Ναι Τάσο περιμένω, όποτε μπορέσεις φυσικά, ειδικό αφιέρωμα για την αυτή την συλλογή χαρτάκια,"Ιησούς από Ναζαρέτ". Είμαι πολύ περίεργος...
Όταν αυτή η ταινία βγήκε στις αίθουσες το 1977, η PANINI άρπαξε την ευκαιρία και σε συνεργασία με την εταιρεία παραγωγής στο πρώτο τρίμηνο του '77 έβγαλε αυτό το άλμπουμ, το οποίο περιλαμβάνει 400 αυτοκόλλητα. Είναι χωρισμένο σε κεφάλαια (π.χ. η γέννηση, η βάπτιση, η είσοδος στα Ιεροσόλυμα κλπ) κι απ' όσο γνωρίζω, κυκλοφόρησε μόνο στην Ιταλία.

Πωλείται είτε πλήρως συμπληρωμένο (όπως το δικό μου) είτε όχι σε συγκεκριμένη ιστοσελίδα διαδικτυακών πωλήσεων, αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να την αναφέρω λόγω κανονισμών του forum. Πάντως, φαντάζομαι ότι άπαντες και άπασες καταλάβατε σε ποιαν αναφέρομαι...
 
Ευχαριστώ Τάσο. Δεν ενδιαφέρομαι να το αγοράσω απλά ήθελα να μάθω λεπτομέρειες για το εν λόγω προτζεκτ. Μου έκανε πραγματικά εντύπωση το γεγονός.
 
Ωραία παρέα βλέπω !!!! Πότε με το καλό μια νέα συνάντηση πριν τις διακοπές... έχετε μιλήσει για αυτό το θέμα καθόλου ;

Άντε να σας γνωρίσω θέλω... στο FB συμμετέχετε ή μόνο στο φόρουμ ;

Την καλημέρα μου !

Κωνσταντίνος :cool:
 
Κωσταντίνε είπαμε οτι θα κανονίσουμε μια συνάντηση καλοκαιρινή αλλά δεν είναι 100% σίγουρο. Θα μας γνωρίσεις πάντως καθώς κάνουμε συχνά συναντήσεις στη Θεσσαλονίκη.

Στο FB προσωπικά δε πολυσυμμετέχω αλλά παρακολουθώ τις δημοσιεύσεις της ομάδας
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα