Συνάντηση Σάββατο 19 Νοεμβρίου (Βέροια)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Kambia

Retired Admin
Joined
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
13.665
Αντιδράσεις
1.379
Καιρός να συναντηθούμε. Τι λέτε? Πέρασε ένας μήνας και από την προηγούμενη συνάντησή μας.

Λοιπόν έχουμε και λέμε. Η ημερομηνία είναι στάνταρ 19 Νοεμβρίου, ημέρα Σάββατο. Μένει να αποφασίσουμε τον τόπο της συνάντησής μας. Είχε πέσει η ιδέα στην προηγούμενη συνάντηση οτι η επόμενη που θα πραγματοποιηθεί να γίνει στη Βέροια. Να πάρουμε χαλλλλαρά το πρωινό τραινάκι (αναχώρηση στις 10:56) και από κει και πέρα αναλαμβάνει ο Τσαλκ :D Αυτό βέβαια θα γίνει αν βολεύει και μπορουν οι περισσότεροι. Αν οχι μένουμε στα γνωστά μας στέκια.

Λοιπόν περιμένω "χεράκια" και ακούω γνώμες. Βέροια ή στα γνωστά λημέρια?

EDIT

Βεροια - Θεσσαλονίκη (4 - 0)

Edit #2

Ωρα συνάντησης στις 10:30 μπροστά στα εκδοτήρια του OΣΕ μέσα στον Σιδ. Σταθμό το Σάββατο 19 του μήνα. Αναχωρούμε για Βέροια στις 10:56
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βέροια κατά 99% θα έρθω (επιτέλους) για πρώτη φορά και εγώ!
 
Μέσα για Βέροια! :)

(Btw, είναι η 1η φορά που μεταξύ συναντήσεων επισκεπτόμουν το φόρουμ και δεν περίμενα να με δηλώσει η γραμματέας μου! :p )
 
11 πμ ξεκιναει τρενο για Βεροια?

Λογικα ισως.. προλαβαινω να ειμαι στο Πλατυ (οπως ερχομαι απο Τρικαλα), και να επιβιβαστω απο κει
 
Ναι! Προλαβαίνεις! Να είσαι εκεί! :flower:
 
Άντε άντε με το καλό να πραγματοποιηθεί συνάντηση στην Βέροια και θα στρώσω και τα κόκκινα χαλιά για να σας υποδεχτώ.

Για τους εκτός Θεσσαλονίκης (και όχι μόνο) να αναφέρω ότι υπάρχει δρομολόγιο του ΟΣΕ το οποίο ξεκινά στις 10,56 από την Θεσσαλονίκη στις 11.25 είναι στο Πλατύ και φτάνει στην Βέροια στις 11.55.

Άλλη λύση για τους εκτός Θεσσαλονίκης είναι το ΚΤΕΛ.
 
Συγνώμη, αλλά μπορείτε να φανταστείτε το ταλαίπωρο μέσο μεταφοράς που θα επιλέξουμε να μας πάει ως τη Βέροια?! :p Νομίζω ότι θα ζήσουμε καταστάσεις απείρου κάλλους! :)
 
Μια εβδομάδα καιρό έμεινε μέχρι τη συνάντηση. Μέχρι στιγμής όλα δείχνουν οτι θα μπορέσω να έρθω. Δε βλέπω όμως πολλές συμμετοχές!

Τσαλκ πρέπει να κάνουμε τίποτα κράτηση πιο νωρίς για το τραίνο?
 
Όχι όχι το εισιτήριο βγαίνει επί τόπου (και επιστροαφής αν θέλετε μιας και έχει καλύτερη τιμή). Λίγο πιό νωρίς να είστε στον σταθμό μπας και έχει κίνηση στα εκδοτήρια.
 
Η δικιά μου συμμετοχή επίσης ισχύει! Εκτός σοβαρού απροόπτου της τελευταίας στιγμής, θα παρευρεθώ κανονικά και με το νόμο! :)
 
Ωραιότατα. Τότε κλείνει η ώρα συνάντησης στις 10:30 μπροστά στα εκδοτήρια το Σάββατο 19 του μήνα. Αναχωρούμε για Βέροια στις 10:56
 
Αν έρθω τελικά και γω έχει λεωφορείο 13.15 και όχι πιο νωρίς... :( Πόση ώρα θέλω Άλκη να φτάσω? 1 και κάτι σίγουρα ε?
 
tonytony είπε:
Αν έρθω τελικά και γω έχει λεωφορείο 13.15 και όχι πιο νωρίς... :( Πόση ώρα θέλω Άλκη να φτάσω? 1 και κάτι σίγουρα ε?
Αχ, γιατί βρε Tony? :(

Καλές 3 θα είσαι εκεί λογικά...

Δεν έχει νωρίτερα από τις 13:15 λεωφορείο ή δε μπορείς εσύ λόγω υποχρεώσεων?
 
Όχι δεν έχει πιο νωρίς από τη 13.15!
 
D@redevil είπε:
Αμάν, ξέχασα ότι μένεις στις Σέρρες!.... Θυμόμουν Θεσσαλονίκη....
Δε μένω Σέρρες Λάρισα μένω...Άλκη με "γείωσες" ή μου φαίνεται??? :p
 
tonytony είπε:
Δε μένω Σέρρες Λάρισα μένω...Άλκη με "γείωσες" ή μου φαίνεται??? :p
Με το συμπάθειο! Είναι και μια ώρα δύσκολη! :)

Ο Άλκης δε "γειώνει" ποτέ! Επεξεργάζεται τα δεδομένα! :D
 
Και γιατί δεν κάνεις ότι και η Λορένα? Να κατέβεις με το τραίνο μέχρι το Πλατύ? Ίσως να συνεννοηθείτε να ρθείτε και παρέα. Από Τρίκαλα θα ξεκινήσει εκείνη.

Υγ. Ο Τσαλκ είναι off line :)
 
Πλακίτσα κάνω με τον Άλκη βρε... :flower: Καλά θα δω πως μπορεί να γίνει... :xm:
 
Λοιπόν Αντώνη. Παίρνεις το τραίνο που ξεκινάει γύρω στις 8 και κάτι από την Λάρισα (ρώτησε για το ακριβώς) στο οποίο θα είναι μέσα και η Λορένα και θα κατεβείτε στο Πλατύ όπου φτάνει στις 11 (περίπου). Στην συνέχεια θα πάρετε το τραίνο από Θεσσαλονίκη προς Βέροια το οποίο θα εείναι στο Πλατύ στις 11,25 (στο οποίο θα είναι και οι υπόλοιποι) και θα φτάσετε στην Βέροια στις 12 περίπου. Αυτά. Όσο για την επιστροφή υπάρχουν 2 λύσεις ή κάνεις ακριβώς το ανάποδο ή φεύγεις με το λεωφορείο για την Αθήνα που κάνει στάση στην Λάρισα.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα