Συνάντηση Σάββατο 27 Σεπτεμβρίου 2014 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μια χαρα περασαμε παιδια!!Χαρηκα πολυ για την γνωρημια!! :)
 
Εφτασα στις 11:20 (παντα παω νωριτερα στα ραντεβου). Περιμενα μεχρι τις 11:45, πηρα τα φυλλαδια που μοιραζαν,εσπασε η μυτη μου απο την μυρωδια του ζαχαροπλαστειου,πηρα και την Free Sunday αλλα δεν ειδα κανενα να φθανει :( .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία περάσαμε για ακόμη μια φορά, αλλά σήμερα είχαμε ένα λόγο παραπάνω αφού μας έκανε την τιμή να παραστεί έπειτα από ΑΚΡΙΒΩΣ δύο χρόνια (κι ας λέει ότι θέλει ο ίδιος...) η Αυτού Μεγαλειότης Άλκης ο Βεροιεύς (sic). Και φυσικά δεν ήλθε μόνος του, αλλά "παρέα" με κάτι ωραία βιντεάκια που ρουφήξαμε ωσάν τη σοκολάτα ή τον καφέ μας.

Από εκεί και πέρα, ακολούθησε άλλη μια λιτή -κυριολεκτικά- μασαμπούκα, αρκετή πλάκα και διαλυθήκαμε ησύχως, δίνοντας την υπόσχεση ότι την επόμενη φορά θα περάσουμε καλύτερα.

Η πλάκα ήταν ότι ο ένας έπαιρνε τον άλλο για να τον ενημερώσει ότι θα καθυστερήσει, αλλά στο τέλος αποδείχτηκε ότι όλοι καθυστερημένοι (όσον αφορά την ώρα προσέλευσης) ήταν...

Οι φωτογραφίες ελπίζω ν' "ανέβουν" μέχρι την Πρωτοχρονιά του 2015 (!!!!) και ειδικά ΜΙΑ που ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να κάνει το γύρο του forum, για να μάθουν όλοι τι πάει να πει δημοσιογραφία εν έτει 2014 (Dare τ' ακούς ή να βάλω τις φωνές????). Αυτά και εις το επανιδείν-επαναπίνειν-επανατρώγειν.
 
Καλά ήταν αν και ρίξαμε γερό περπάτημα :supergrin: . Είχε αρκετά άτομα και είδαμε ενδιαφέρον ( κυρίως αθλητικό) υλικό .
 
@ Johnny19819: Πώς, παιδί μου, κατάφερες και μας έχασες? :xm: 11:47 ήμουν εκεί και ήδη περίμεναν Kambia, Aretara, Τάσος, Maria De Grecia & Rio! Περιμέναμε και ακόμα ένα 20 σίγουρα να έρθουν ο Spybil & 2 playmobil dudes (εξαιρετικά παιδιά! :) ) - ο Γιώργος και ο Αντώνης (αν δεν απατώμαι!)....

Τεσπα, σε επόμενη συνάντηση, θα σου πμ το τηλέφωνό μου, ώστε να μιλήσουμε αν προκύψει κάτι τέτοιο! :xm:

Ας πω κι εγώ συνοπτικά: Μαζευτήκαμε οι γνωστοί-άγνωστοι! Δυστυχώς, δεν ήταν στην παρέα μας ο Αντρίκος, οπότε για μια φορά στα χρονικά, δεν κρεπάλιασα στο γνωστό μαγαζί με τα luring τσουρέκια! :)

Άργησα, άργησες, άργησε, αργήσαμε, αργήσατε, άργησαν όλοι (ή σχεδόν όλοι!).... Ουδώλως βέβαια μας πτόησε κάτι τέτοιο, οπότε αφού καλωσορίσαμε στην παρέα μας και 2 νέα παιδιά (Playmobil-dudes) ξεκινήσαμε χαλαρά-χαλαρά για καφέ! Και, ναι, ξεποδαριαστήκαμε λίγο, αλλά στο τέλος νομίζω ότι δικαιωθήκαμε!

Οι κουβέντες κύλησαν ήρεμα με μπόλικα Playmobil και αρκετά μαθήματα τηλεοπτικής ιστορίας. Οι καινούριοι playmo-dudes μας εντυπωσίασαν με τις γνώσεις τους πάνω στο θέμα, ενώ ήπιαμε και μια γουλιά freddo capuccino στην υγεία του Σταυρί μας! :flower:

Το μαμ ήταν λιτό και περιεκτικό - η "μεγαλειότητά" μου ήθελε burger και τα παιδιά δε με χάλασαν καρδιά! :flower:

Α! Είχαμε και μια surprise visit - aka Tsalk! Παρακάτω, φωτογραφικά ντοκουμέντα!

Να πω όμως... μου έλειψε η Βασούλα (Λορένα) και ο Βασίλης (Ford231). Ξέρω ότι ο χρόνος καθενός είναι περιορισμένος συν ότι "τρέχουν" κι άλλες υποχρεώσεις στη ζωή μας, αλλά είναι μερικά άτομα που πάντα θα λείπουν από την παρέα!

Για μια φορά, θα βάλω μόνο φωτόζ χωρίς ονόματα και σχόλια & I leave the rest to you!

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Αυτάααααα! :)

Τα υπόλοιπα, δικά σας! ;)
 
Συμπεράσματα φωτογραφιών...πολύ φως , πολύ αέρας έξω ( αν κρίνω από τα τσουλούφια μου), πολύ χρήμα ( το παλικάρι από την Βέροια, μου διαφεύγει το όνομα) , καλή διάθεση... :D
 
πππφφφφ τι έχασα πάλι? :banghead: Ήθελα πολύ να ήμουν μαζί σας αλλά δυστυχώς κάποια πράματα δεν τα υπολογίζεις....Ελπίζω την επόμενη φορα να τα καταφέρω. btw ο Κύριος δίπλα στον Σπύρο είναι αυτός που είχε συμμετάσχει στο διόραμα "Άγρια Δύση" με τον Κύριο Βαγγόπουλο ή κάνω λάθος?
 
Δεν κάνεις λάθος Αντρέα :) Χόρτασα playmobil συζήτηση και έμαθα διάφορα ωραία πραγματάκια για αυτά τα "ανθρωπάκια" :D Και τo καλύτερο... ανοίχτηκαν ένα lyra new καί ένα playmobil lyra κουτί άγρια δύση και σχεδόν στήθηκε το σετ.

Χάρηκα που είδα τα παιδιά μετά από 4 μήνες και τον Άλκη μετά από 2 χρόνια και πολύ περισσότερο που είχαμε 2 νέα πρόσωπα στην παρέα μας, τον Γιώργο και τον Αντώνη.

johnny19818 άλλη φορά βάλε μια φωνή. Εκεί ήμασταν μέχρι τις 12 και κάτι πρώτα λεπτά.
 
καλέ ποιος μοίραζε 5ευρα στο φαί??? :p :p

εμένα μου άρεσε και το μαγαζί γιατί ήταν ρετρό και αυτό έστω και λίγο!

έχω και εγώ φωτογραφίες να ανεβάσω

20140927_135239.jpg

το τηλέφωνο αυτό το τέλω το τέλω το τέλωωωωω

spiros.jpg
 
D@redevil είπε:
Οι καινούριοι playmo-dudes μας εντυπωσίασαν με τις γνώσεις τους πάνω στο θέμα, ενώ ήπιαμε και μια γουλιά freddo capuccino στην υγεία του Σταυρί μας! :flower:
attachment.php
Γιωργος και Αντωνης....σε ρετροσυναντηση του retromaniax?????????!!!!!!!!!.... :eek:

Αυτο και αν ειναι ειδηση!!!!!!!!!!!:burn:

Και μετα το μινι καψιμο....(ποσα να αντεξω ο αμοιρος)...
smiley-sick032.gif
"]
smiley-sick032.gif
[/url]

Μαζευω το σαγονι και κανω ενα σχολιακι.... :)

Χαιρομαι που ξαναβλεπω μεσα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα προσωπα που ηταν και στην Αθηναικη συναντηση,

πιο πολυ χαιρομαι ομως που ξαναβλεπω τον φιλο μου τον Γιωργο!!! :flower:

Χωρις πολλα πολλα και σαλτσες,προκειται για ενα απο τα καλυτερα παιδια

και ενας απο τους καλυτερους - και με γνωση για το αντικειμενο - Playmobilαδες!!!!!!! :stayros

Εισαστε τυχεροι εκει στην ομορφη Σαλονικα που εχετε ενα τετοιο παληκαρι!!!! :)

Και μακαρι -ειλικρινα το λεω - να μου ερθουν βολικα τα πραγματα

να ξανανεβω Θεσσαλονικη και να σμιξουμε καποια στιγμη ολοι μαζι!!!! :flower:

Kambia είπε:
Και τo καλύτερο... ανοίχτηκαν ένα lyra new καί ένα playmobil lyra κουτί άγρια δύση και σχεδόν στήθηκε το σετ.
ΕΕΕΕΕ...ΤΙ....ΠΩΣ...ΠΟΥ....ΤΙ?????!!!!!! :eek: o_Oo_O:animeek::animeek::animeek:

Και που ειναι οι φωτο ΟΕΟΟΟΟ????!!!!!!!!:what:

Αυτα τα δειχνουν πρωτα-πρωτα......:mad:
 
Ε ας γράψω και εγώ δυό λογάκια.

Χάρηκα που είδα παλαιούς γνωστούς και φίλους, το νέο φυσικά αίμα των ρετροσυναντήσεων, έβαλα και κάποιες απουσίες (βέβαια εγώ είχα περισσότερες.....αλλά τέλος πάντων).

Χάρηκα που βρήκαν κάποιοι ενδιαφέροντα τα βίντεο αρχείου που είδαν (μεταξύ των οποίων και αρκετό αθλητικό περιεχόμενο-εποχής 30 και πλέον ετών), και μιας που αναφέρθηκε πιο πάνω, έγιναν και κάποιες οικονομικές δοσοληψίες (χρέη του παρελθόντος τα οποία απλά τακτοποιήθηκαν).

Αφτά (που λέει και το φιλλλαράκι μου ο πρώην τελετάρχης).
 
Επιτέλους τα playmobil δικαιώθηκαν και πήραν τη θέση που τους αρμόζει!! Συγγνώμη από τους υπόλοιπους... Γιώργο και Αντώνη χάρηκα για τη γνωριμία, ευτυχώς που σας πρόλαβα και γυρίσατε πίςω τελευταία στιγμή. Ανδρέα next time!!

Ωραία η επιλογή του καφέ (τελικά) - νομίζω πρόταση Δημοσθένη, ενδιαφέροντα τα θέματα συζήτηςης και ζουμερά τα burgers (ευτυχώς admin!). A propo, δεν υπάρχει φωτο με τα playmobil πάνω στο τραπέζι???

Άντε και στα επόμενα...
 
stayros είπε:
ΕΕΕΕΕ...ΤΙ....ΠΩΣ...ΠΟΥ....ΤΙ?????!!!!!! :eek: o_Oo_O:animeek::animeek::animeek:

Και που ειναι οι φωτο ΟΕΟΟΟΟ????!!!!!!!!:what:

Αυτα τα δειχνουν πρωτα-πρωτα......:mad:

Spybil είπε:
.... A propo, δεν υπάρχει φωτο με τα playmobil πάνω στο τραπέζι???
Ορίστε και η φωτογραφία 20140927_130025.jpg Δεν είναι όλο το σετ γιατί είχαμε πρόβλημα χώρου.

Πάντως :bow: στον Γιώργο που ανοίγει τα κουτιά playmobil και δεν τα αφήνει να κάθονται στο ράφι!
 
Kambia είπε:
Δεν είναι όλο το σετ γιατί είχαμε πρόβλημα χώρου.
Πάντως :bow: στον Γιώργο που ανοίγει τα κουτιά playmobil και δεν τα αφήνει να κάθονται στο ράφι!
Oμορφια σκετη.......:dribble:

Και αυτο ειναι το σωστο....να τα ανοιγεις και να τα χαιρεσαι,αλλιως δεν εχει νοημα. :sta2

Και που να δεις τι κανει με τα playmobilακια.....Παπαδες!!!!!!!!!! :bow:
 
1173650_734508146571450_1627398358_n.jpg


1013571_734508059904792_1961731099_n.jpg


1972411_733305036691761_1004990001_n.jpg


10152426_733305033358428_359719852_n.jpg


10176218_733163130039285_1306319308_n.jpg


10173805_733163120039286_790734641_n.jpg


1458710_683824594973139_1851277892_n.jpg


532102_683824621639803_552672706_n.jpg


391845_310281405660795_1960311925_n.jpg


391845_310281408994128_666024676_n.jpg


Καλημερα στν παρεα!!!Θα σας δειξω μερικες εικονες απο την συλλογη μου.

10170983_734508149904783_933561780_n.jpg


Υπάρχουν και άλλα,αλλά σε δεύτερη φάση!!

4.jpg

7.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

5.jpg

6.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τέλεια κατάσταση τα JoyToy. Μπράβο.
 
Πολύ ωραίες οι εικόνες. Ειδικά αυτές με τα κάστρα και τους καταπέλτες....
 
antonis6442 είπε:
Καλημερα στν παρεα!!!Θα σας δειξω μερικες εικονες απο την συλλογη μου.
My eyes! My eyes! :eek: Ωραιοοοοοοοος!

antonis6442 είπε:
Kαι η συλλογη μου με τα joy toy!!
Επισης (My eyes :D )

Καλως ηρθες και ανεβασε τα και εδω

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?16089-%C1%F5%F4%EF%EA%E9%ED%E7%F4%DC%EA%E9%E1-JOY-TOYhttp://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?16089-%C1%F5%F4%EF%EA%E9%ED%E7%F4%DC%EA%E9%E1-JOY-TOY

Για playmobil θα βρες πολλα θεματα!!!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα