Συναντήσεις για Βιντεοπροβολές

Jackie dragon

RetroMaNiaC
Joined
29 Οκτ 2010
Μηνύματα
736
Αντιδράσεις
402
θανος είπε:
να βλεπω να οργανωνεται καλοκαιρι φτασαμε θα σκασουμε μυτη ολοι οι ορκισμενοι φαν
'Οποτε θελετε το κανονιζουμε μεσα στο μηνα (αρκει να μαζευτουμε το πολυ γυρω στα 9 - 10 ατομα για να εχουμε δυνατή "κερκίδα") κι επειτα εγω παιρνω τηλεφωνο και κλεινω την αιθουσα στο μαγαζι να τη δουμε.. Το θεμα ειναι ποιος θα φερει συσκευη dvd.. Προβλέπω παντως να πέφτει το γέλιο της αρκούδας στη προβολή, "Παρτα ολας" μαζι με κατανάλωση παγωμένης μπύρας εγγυάται αστεράτο κάψιμο κι οποιος αντέξει..

Πρωτη συναντηση

[edit] Συμμετοχές:




  1. Jackie Dragon
  2. Wally
  3. Θάνος
  4. Stormwatch
  5. video80
  6. exetlaios
  7. Mike
  8. Stratulator
  9. Dennisd1982
  10. panagiotis boca
  11. gremlinakos (μάλλον)
  12. don dokken
  13. Βυνιλιακιας


2η Συναντηση (#128 - #306):

Ταινία: Το κομπιούτερ του Θανάτου

Κυριακή 12 Οκτωβρίου




H λίστα με τις συμμετοχές εχει ως εξής:

1) Stratulator

2) Wally

3) Video80

4) Vetus

5) Exetlaios

6) Dennisd1982

7) Θάνος

8) Panagiotis boca

9) Dr.Slump

10) Pokopiko

11) Jackie dragon

12)Alfie

13)Gremlinakos

14)Mike

4 παρα τέταρτο να ειστε ολοι εξω απο το σταθμό του ΗΣΑΠ "Θησείο"..

3η Συνάντηση 17 Ιανουαρίου 2015 (#310 - # )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τζακι...θα ειμαι εκει. Φερνω και dvd player αμα λαχει...γυρναω και το παρταολα
 
και εγω θα ρθω τζακι θα μιλησω και με video 80 αν μπορει να ρθει και με panobocajuniors παντως πρεπει να γινει πιστευω σαββατο η κυριακη καλυτερα τωρα για καθημερινη δεν ξερω αν θα βολευει παντως ας οργανωθει και βλεπουμε
 
Οκ λοιπον.. Οσο για τη μέρα κι εγω πιστευω οτι Σάββατο ή Κυριακή θα ηταν καλύτερα απο καθημερινες, μετα προτείνουμε και την ωρα.. Το μαγαζι οπως σας ειχα πει και σε προηγουμενο ποστ ειναι λιγα βήματα πιο πέρα απο το σταθμό του ηλεκτρικού στο Θησείο και πιστευω οτι σε θεμα απόστασης βολευει μια χαρα ολους τους Αθηναίους συνφορουμίτες..

https://www.youtube.com/watch?v=TsYjocvLkYs
 
Jackie dragon είπε:
Οκ λοιπον.. Οσο για τη μέρα κι εγω πιστευω οτι Σάββατο ή Κυριακή θα ηταν καλύτερα απο καθημερινες, μετα προτείνουμε και την ωρα.. Το μαγαζι οπως σας ειχα πει και σε προηγουμενο ποστ ειναι λιγα βήματα πιο πέρα απο το σταθμό του ηλεκτρικού στο Θησείο και πιστευω οτι σε θεμα απόστασης βολευει μια χαρα ολους τους Αθηναίους συνφορουμίτες..
https://www.youtube.com/watch?v=TsYjocvLkYs

Άξιος! Άξιος!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μεσα κι εγω για το Παρταολας gathering!
 
Μπράβο ,ρε παιδιά! :happyjump:

Ελπίζω να μην μείνει στα λόγια...

Jackie, περιμένω λεπτομέρειες!
 
Eλα να βλεπω να μαζευεται δυναμικα η ομαδα! Θελετε να πουμε για το Σαββατο που μας ερχεται (12 Ιουλίου) ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Jackie dragon είπε:
Eλα να βλεπω να μαζευεται δυναμικα η ομαδα! Θελετε να πουμε για το Σαββατο που μας ερχεται (12 Ιουλίου) ?

Φισικά!!!! Απλά να ειπάρχει ένα καλό μηχάνημα προβολής !!!

Ποτέ δεν θα το πίστευα οτι θα έβρισκα τόσο κόσμο που να έχει "κόλλημα" με αυτήν την βιντεοταινία.

Τώρα ποιά νομίζω οτι επιβάλλετε να ανοίξει ένα thread για τις επήσιμες σημμετοχές...

Jackie ανέλαβε δράση...
 
Μέσα και εγώ μάγκες !

Με τα χίλια !

Για να μη σας πω, να παίξουμε και δεύτερη ταινία στα καπάκια.

Αφού θα βρεθούμε, να πιάσει τόπο !

Θα πρότεινα Παρασκευή βράδυ, ή Σάββατο βράδυ (σχετικά αργά π.χ. 10 για να "απολαύσουμε" την ταινία με σκοτάδι).

Κυριακή είναι προ-Δευτέρα, οπότε το ηθικό είναι χαμηλό.

Αν τυχόν αποφασιστεί (και σε περίπτωση που δεν το δω στο φόρουμ) παρακαλώ Wally ή Θάνο, να με πάρουν στο κινητό.
 
exetlaios είπε:
Μέσα και εγώ μάγκες !Θα πρότεινα Παρασκευή βράδυ, ή Σάββατο βράδυ (σχετικά αργά π.χ. 10 για να "απολαύσουμε" την ταινία με σκοτάδι).

Κυριακή είναι προ-Δευτέρα, οπότε το ηθικό είναι χαμηλό.
Δυστυχως το μαγαζί κλεινει αργά το απογευμα (κατα τις 8 και μιση) οποτε δεν εξυπηρετει πιο βραδινή προβολή.. Παντως αν θελετε και αντέχετε δευτερη ταινια μετα το παρταολα θα προτεινα "The κόπανοι" ή για περισσότερο hardcore κάψιμο "Tιραμόλα εναντίον κουδουνίστρα" (και οποιος αντέξει, για τη μετέπειτα πνευματική σας κατάσταση δε φέρει καμία ευθύνη το φόρουμ!!)..

Η κουλτουριάρικη (!) αυτη συνάντηση θα μπορουσε να κλεισει με ακομα καλυτερο τρόπο, μετα τις 2 προβολές θα πεσει και 80's ρετρo gaming στο NES.. Στο μέλλον θα οργανωθουν συναντήσεις για προβολές ταινιων σπαγγέτι γουέστερν + καράτε στο καπάκι (οπως το παλιο καιρο)..
 
Ας είναι και απόγευμα εμένα δε με πειράζει. Εάν είναι ευχάριστο το περιβάλλον και με κλιματισμό (εννοείτε) όλα μια χαρά.

Οσο για τη προβολή 2ης ταινίας θα είθελα να είναι κάποια πιο underground απο "The Copany" ,προτείνω να γίνει μια λίστα με 10 καμμένες και εντελώς underground βιντεοταινίες & να ψηφίσουμε για τη 2η.

Για παράδειγμα μια απο αυτές θα μπορούσε να είναι "Ο πηδηχτούλης" με Λεζέ ,ή το "Κορίτσι φωτιά" με Φιλήνη.

Ελπίζω να έδωσα καλή ιδέα.

(σ.σ.: ο "panosbocajunior" έχει στην καβάτζα οτι πιο καμμένο ειπάρχει αυτή τη στιγμή ,Πάνο δώσε μερικές ιδέες!)
 
Σαββατο μεσημερακι κατα τις 4 που ειναι "νεκρη" ωρα νομιζω ειναι καλη φαση. Τι λετε?

Σε πρωτη φαση παμε για Παρτα Ολα και με τον καιρο ας κανουμε θεσμο "ταινιοραματων"?

Δικαιωματικα μετα εχει σειρα ο Σουπιαδης νομιζω...
 
Ζήλεψα... :D μακάρι να ήμουν αυτό το διάστημα στην Αθήνα....
 
εγω ειμαι μεσα καλη ωρα μου φαινεται μπορω να φερω και το η μεγαλη των βαρατε σχολη αν θελετε με τριο λουπακη (πραγματικα ειναι μεγαλο καψιμο η ταινια ο exetlaios ξερει) η μπορειτε να μου πειτε να βρω καποια αλλη εξισου καμμενη
 
Θέλετε λοιπον να το κλείσουμε για το επόμενο Σάββατο στις 4 το μεσημέρι οπως προτείνει κι ο Wally? Συναντιόμαστε ολοι μαζί εξω απο το σταθμό του ηλεκτρικού στο Θησείο ή απευθείας μεσα στο μαγαζί.. Σε ολους τους παρευρισκόμενους θα απονεμηθεί mini flyer με την αφίσα της ταινίας και πιστοποίηση οτι τη παρακολούθησαν μεσα απ'αυτο το ειδικό gathering!
 
Προτείνω να έχετε μαζί σας σε κάθε προβολή και κάποιον "αθώο", που να μη γνωρίζει τι εστί hardcore βιντεοκασσέτα 80s, ώστε να μυηθεί και να καταγράψετε αντιδράσεις... :fafoutis:
 
Jackie dragon είπε:
Θέλετε λοιπον να το κλείσουμε για το επόμενο Σάββατο στις 4 το μεσημέρι οπως προτείνει κι ο Wally? Συναντιόμαστε ολοι μαζί εξω απο το σταθμό του ηλεκτρικού στο Θησείο ή απευθείας μεσα στο μαγαζί.. Σε ολους τους παρευρισκόμενους θα απονεμηθεί mini flyer με την αφίσα της ταινίας και πιστοποίηση οτι τη παρακολούθησαν μεσα απ'αυτο το ειδικό gathering!
Θα πρότεινα σημείο συνάντησης το σταθμό του Θησείου ,γιατί μπορεί ορισμένοι να μην ξέρουν που ακριβώς βρίσκετε το μαγαζί (ενας εκ των οποίων και γώ) Για τη μέρα και ώρα συμφονώ, Δηλάδή είμαι μέσα!!!!!

Θα πρέπει να συμιονονται και οι συμμετοχές ,επισήμως ή όχι.

Για παράδειγμα μπορεί κάποιοι να θέλουν ,αλλά να μην τους βολεύει ή ωρα λόγω της δουλειάς τους κτλ κτλ...

Ανακοινώνουμε λοιπόν Σάββατο 12/07/2014 & ώρα 4:00 μ.μ. Στο σταθμό Θησείο?

θανος είπε:
εγω ειμαι μεσα καλη ωρα μου φαινεται μπορω να φερω και το η μεγαλη των βαρατε σχολη αν θελετε με τριο λουπακη (πραγματικα ειναι μεγαλο καψιμο η ταινια ο exetlaios ξερει) η μπορειτε να μου πειτε να βρω καποια αλλη εξισου καμμενη
Θάνος ακούγετε άκρος ενδιαφέρουσα η βιντεοταινία σου. (σ.σ: και δεν την έχω δεί!)

Παίξει δεν παίξει εσύ φέρτην!!!! Ανάλογα τη διάθεση μπορεί να παίξει "καπάκι" μετά τον ΠάρταΟλα!

Εγώ πάντος θα καθόμουν σύγουρα και για προβολή 2ης (καμμένης) ελληνικής βιντεοταινίας!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εγω μεσα θα μιλησω και στο τηλεφωνο με video 80 ειδοποιουμε και exetlaio αν δεν το δει και συναντιομαστε στον σταθμο στο θησειο σαββατο στις 4 θα εχω μαζι και μερικα ακομα dvd με 80ς ταινιες αν σας ενδιαφερει καποιο απο αυτα η αν εχετε να προτεινετε κατι πειτε μου να το ψαξω στο αρχειο για να το φερω μαζι
 
θανος είπε:
εγω μεσα θα μιλησω και στο τηλεφωνο με video 80 ειδοποιουμε και exetlaio αν δεν το δει και συναντιομαστε στον σταθμο στο θησειο σαββατο στις 4 θα εχω μαζι και μερικα ακομα dvd με 80ς ταινιες αν σας ενδιαφερει καποιο απο αυτα η αν εχετε να προτεινετε κατι πειτε μου να το ψαξω στο αρχειο για να το φερω μαζι
Μαζί με τον exeltaio ,ειδοποιησε ομως και Πάνο (ελπίζω να έχει χρόνο και να μπορεί).

Θα γίνει χαμός παιδιά!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα