Συναντήσεις RetroManiax 2006-2011 (Αθήνα)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
οχι ετσι πρεπει να ειναι οι φιλοι αλλωστε, ευχαριστω κιολας χε χε
 
Δεν μπορουσα να σπασω την παραδοση και ετσι εφυγα πρωτος.

Εχω την εντυπωση οτι ο τελεταρχης θα επιβεβαιωσει το σπασιμο του ρεκορ συμμετοχης.

Η συναντηση ειχε απ ολα.Δισκετες,carts,αφισες,DIMMs κτλ κτλ μεχρι και καθαριστικα δισκετων! :D

Γνωρισαμε επιτελους και τον Φιλιππο (ο οποιος με κατα-υποχρεωσε!),ηρθε και ο Thamonas και καποιοι νεοι φιλοι...με λιγα λογια σχεδον Full House.Δυστυχως οπως συμβαινει στις μεγαλες μαζωξεις,δεν προλαβα να μιλησω με ολους.

Αντε...νεος στοχος τα 30...
 
Μια βδομάδα έμεινε.

Και ποια 30?

Θα το γεμίσουμε το μαγαζί!

 
Ήταν φοβερά, ειδικά μετά στο φαγάδικο.

Αλήθεια είχα χρόνια να περάσω τόσο καλά.
 
Εγώ επιμένω, όσοι δεν έρχονται χάνουν..... Η απόλυτη χημεία και το γέλιο αφθονο....

O simonkey ηταν ο τυχερός της βραδιάς, κέρδισε σε μινι διαγωνισμό ενα καθαρτικό...εννοούσα καθαριστικό για 3" φλοπυ από CPC, και ηταν και νικητής της κλήρωσης για το ρετροδώρο του Giama. Επίσης πρέπει να αναφερθεί ότι το ρεκόρ συμμετοχών ΔΕΝ το σπάσαμε, απλά το ισοφαρίσαμε στην καφετέρια. Στο φαγάδικο ήμασταν λιγότερα μέλη, αλλά ήρθαν άλλα άτομα φίλοι μελών. Επίσης ειδική μνεία στον Sonic που κατάφερε το τομάρι και ήρθε!!! Ο pooky μέγας απών!!!! Τέλος, θα πρέπει να αναφερθούμε στα 2 παιδιά που ήρθαν ο ένας από τα παραμεθόρια (thamonas) και ο άλλος από τα ξένα (phil_vr).... Υπερευχαριστώ τον τελευταίο για τα δωράκια του και του εύχομαι να μπορεί να επισκέπτεται πιο συχνά τα πάτρια εδάφη.

Ραντεβού την άλλη Παρασκευή. Να μη λείψει κανείς!!!!!!

Shock είπε:
Μια βδομάδα έμεινε.

Και ποια 30?

Θα το γεμίσουμε το μαγαζί!


Μέχρι και τον ήλιο θα τρελάνουμε!!!!! :headbangdude:
 
Εχω να πώ κάτι σε όλους και ειδικά στον Teflon.

Όποιος δεν ήρθε έχασε.
 
Ε, κλασικά, τί να λέμε τώρα...
 
Τελικά το διαλύσαμε γύρω στις 3 (τα ξημερώματα) και κάποια άντεχαν ακόμα και πήγαν και αλλού. Εγώ αποχώρησα, και μετά από πολύ καιρό ξύπνησα με πονοκέφαλο από το κρασί! Ντροπή μου! Anyway, άργησα να πάω και δεν πρόλαβα τα παιδία στην καφετερία, αλλά το φαγάδικο ήταν όλα τα λεφτά. Ειδικά προς το τέλος που χειροκροτούσαμε χωρίς λόγο, και στο πολύ τέλος που κάποιοι (ονόματα δεν λέμε, μπορεί να δώσουμε όμως κανένα hint) χόρεψαν χασαποσέρβικο (νομίζω ότι λέγεται έτσι).

Αυτά. See you next Friday
 
3:00!?

Τελεταρχη στην επομενη αναγγελια να γραψεις:

"Επομενη αποπειρα λιωσιματος - Θησειο Παρασκευη μπλα μπλα μπλα"

Τα meeting ειναι επιμορφωτικου χαρακτηρος,οχι κρασοκατανυξη! :D
 
kapamaru είπε:
Τελικά το διαλύσαμε γύρω στις 3 (τα ξημερώματα) και κάποια άντεχαν ακόμα και πήγαν και αλλού.
3 ε; Καλή φάση!

Δεν θα μπορούσα να κάτσω μέχρι τότε λόγω τραίνου, αλλά και όσο έκατσα τέλεια ήταν.

kapamaru είπε:
Εγώ αποχώρησα, και μετά από πολύ καιρό ξύπνησα με πονοκέφαλο από το κρασί! Ντροπή μου!
Τον SONIC που δεν ήταν συνηθισμένος φοβόμουν εγώ μήπως τον πείραζε.

kapamaru είπε:
στο πολύ τέλος που κάποιοι (ονόματα δεν λέμε, μπορεί να δώσουμε όμως κανένα hint) χόρεψαν χασαποσέρβικο (νομίζω ότι λέγεται έτσι).
Μαντεύω ότι είναι ο dim (που ως τις 3 θα είχε πιεί άλλα τόσα και θα είχε γίνει ντίρλα). Το βρήκα;

- Χάρηκα πολύ που ξαναείδα τους παλιούς, χάρηκα πολύ για τη γνωριμία με τους καινούριους!

- Κάποια φορά θα γνωρίσω και τον Wally! :D

- Domniki ξεκουράστηκες;

- Έτσι όπως πάμε με τα κρασιά κλπ. μάλλον να αλλάξω το nickname μου από Γιάμα σε Γιάμας!!!
 
Οσοι τράβηξαν φωτογραφικά στιγμιότυπα των οργίων που επακολούθησαν στην Καλλιπάτειρα, παρακαλούνται να ΜΗΝ τα βάλουν σε τίποτα Imageshack. Υπάρχει Gallery πλέον.
 
Aπό πού να ξεκινήσω...;;

Ας πω λοιπόν πρώτα ποιοι και πόσοι ήμασταν....

Έχουμε και λέμε:

01. Phil_vr

02. thamonas

03. Rygar

04. Wally

05. telonio

06. simonkey

07. Giama

08. SONIC

09. Juanita

10. kyriazisv

11. domniki

12. theoritikos

13. Rakeesh

14. Saulot

15. kapamaru

16. manos426f

17. maxouli

18. Dim

19. Turrican

20. demos8enes

21. gtsamour

+ ένας φίλος του Saulot

+ ένας φίλος του simonkey

+ μία φίλη της Juanita

+ μία φίλη του φίλου του Saulot ( :D )

Συνεπώς,σε αυστηρά GRM πλαίσια,ισοφαρίστηκε για τρίτη φορά το ρεκόρ προσέλευσης,το οποίο αντέχει ακόμη και να δούμε πότε θα σπάσει εν τέλει

(Δε νομίζω να έχω ξεχάσει κάποιον και να έσπασε το ρεκόρ....)

Τα ρεκόρ που έσπασαν όμως ήταν αφ' ενός αυτό της μακρότερης παραμονής του Wally σε meeting (πάνω από μιάμιση ώρα αν δε κάνω λάθος !!!! :D :D :D ) και αφ΄ετέρου της πιο μεγάλης χρονικά συνάντησης του GRM (9 ώρες !!!!! )

Και στα 2 μαγαζιά,κακά τα ψέμματα,όλα κινούνταν στον αστερισμό του GRM στους χώρους που καθίσαμε,καθότι μια παρέα 25 ατόμων,ε όπως και να το κάνουμε κυριαρχεί στον χώρο.

Highlight τα χειροκροτήματα που ρίχναμε ανά κάποιες στιγμές και για διάφορους λόγους,με αποτέλεσμα να παρασύρουμε και μια άλλη παρέα που ήταν στο μεζεδοπωλείο.Αυτούς,όπως και μια ακόμη παρέα,ίσως τους δούμε και στην εκδήλωση την ερχόμενη Παρασκευή,καθότι η Juanita τους έδωσε leaflets (Phil,καλά το είπα ;; :D ) της εκδήλωσης !

Και κλήρωση δώρου είχαμε με τυχερό τον Σπύρο-simonkey,ο οποίος πήρε ένα ΠΟΛΥ ωραίο δώρο από τον Giama,και συγκεκριμένα ένα πολύ retro-look mic για PC (άλλο ένα τέτοιο είχε ο maxouli,ο οποίος το άφησε όταν έφυγε από το μεζεδοπωλείο,μα τι παιδί είναι αυτό τέλος πάντων...!;!;l!;;!! :D )

Κουβέντα με πολλά παιδιά -στα πλαίσια της μεγάλης παρέας που ήμασταν,που δημιουργησε ένα τεράστιο τραπέζι ομολογουμένως- έκανα,νέα παιδιά γνώρισα (phil_vr,demos8enes,Rakeesh και τα περισσότερα παιδιά που ήταν φίλοι/ες των μελών από δω) την πλάκα μας την κάναμε,τα κρασάκια μας τα ήπιαμε,ο Rygar κόντεψε να δακρύσει από το πολύ πιοτό (και μας λέει ότι δε πίνει και καλά),ο dim έδειξε ότι είναι ΠΟΛΥ γερό ποτήρι,ο maxouli από ένα σημείο και μετά δεν ήξερε τι έλεγε,γενικά ήταν μια εξαιρετική βραδιά ! ! !

Προβλέπω στο πάρτυ να γίνεται χαμός...!!!! :D
 
Γράψτε κι άλλοι εντυπώσεις παιδιά!

Ειδικά οι καινούριοι που ελπίζω να μην τους τρομάξαμε!

(Σκέψου ο phil ας πούμε να μάθουμε ότι πήρε σήμερα κιόλας το αεροπλάνο να επιστρέψει στο αμέρικα!)
 
Giama είπε:
(Σκέψου ο phil ας πούμε να μάθουμε ότι πήρε σήμερα κιόλας το αεροπλάνο να επιστρέψει στο αμέρικα!)
Μπα, το ακριβώς αντίθετο μου είπε ο phil!! Δεν θα θέλει να φύγει για Αμερική, γιατί είμαστε μια πολύ καλή παρέα!

Maxouli και kyriazisv : ΣούπερΜπουρνουσούζης, ΣούπερμπουρνουΣΟΥΖΗΣ!!!!!!! :rofl:

Domniki, δεν ξέρω πόσο κουρασμένη ήσουν, αλλά μου κόλλησες και εμένα μετά που έφυγες! :cool:

Μάνο, και αυτή την φορά κατάφερα να κρυώσω! :D Το πρωί που ξύπνησα μου πονούσε ο λαιμός!

Juanita, η ιδέα σου να τυπώσουμε μπλουζάκια με το λογότυπο του grm είναι πολύ καλή! Αν συμφωνούν και οι admins λέω να το υλοποιήσουμε!

Dim, πόσα ποτηράκια ήπιες?

Saulot, αν δεν έρθουν οι φίλες μου στο πάρτυ, να μην φέρω σκληρό δίσκο? :D

Simonkey, δεν πιστεύω να πεις στον phil να σου στείλει hot dog απο το ΝΥ?

Telonio, φτιάξε το 360 σύντομα! Σε περιμένω στο Live!

Wally, που θα πάει, θα περάσω το σκορ σου στο ikaruga και θα κάνω κάποιο αξιόλογο chain!

Giama: yiama yiama yiama ή Γίαμας!

Thamonas, την επόμενη φορά που θα έρθεις πιστεύω να μπορέσουμε να μιλήσουμε λίγο παραπάνω!
 
Πολύ ζηλεύω, και πολύ λυπάμαι που δεν μπόρεσα τελικά να έρθω !
 
Περασα αρκετα καλα :D , αν και δεν συνεχισα στην Καλλειπατειρα, :cry: .

Ακομα εχω μια μικρη αδυναμια στο να ταυτοποιησω προσωπα με nicknames αλλα υποσχομαι οτι θα το παλλεψω.

Χαρηκα που βρεθηκα σε μια τετοια παρεα :thumbup: , το κλιμα αψογο :thumbup: ,

δεν καταφερα να μιλησω με ολους αλλα πιστευω οτι θα υπαρξουν ευκαιριες στο μελλον. :award: :award: :award: :award: Στις 18 δηλαδη.

Οσο αφορα τη 18η ιστορικη ημερομηνια αν ψηνεστε και βλεπω οτι υπαρχει υλικο, μπορουμε να μαζεψουμε αντικειμενα οτι μπορει ο καθενας και να κανουμε μια λαχειοφορο κληρωση για την βραδυα εκεινη. Τα δωρα μπορει να ειναι απο μια δισκετα, ενα περιοδικο, ενα στρατιωτακι (κατι πηρε το ματι μου στη συναντηση αλλα δεν προλαβα να το δω καλα) οτιδηποτε τελως παντων που ο καθενας απο εμας μπορει να διαθεσει με σκοπο τα χρηματα που θα μαζευτουν να διατεθουν, ας πουμε για μπλουζακια που και αυτα με τη σειρα τους να πουληθουν ή ids με το nickname, συντηρηση του site, οτιδηποτε τελος παντον αποφασιστει. Μια και αναφερθηκε αυτη η διαθεση.

Με αφορμη αυτο παλι κατα την ταπεινη μου αποψη, ισως και λογω του επαγγελματος, καλο θα ηταν να φτιαχτει ενα λογοτυπο που να συνοδευει το greek retro maniaxs, και να γινει trade mark, για να δειξω τι εννοω, κατι αναλογο του firefox, ας πουμε που καποιος να γουσταρει να το εχει επανω του, χωρις να χρειαζεται ολη η γραφή.

Ξανα ευχαριστω για τη υποδοχη περασα πολυ καλα :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: . για να μην ξεχνιομαστε. Φοβαμαι μην μου μεινει και συνηθεια και χειροκροτω οποιον βλεπω. ::)
 
Εύγε! Το GRM απέδειξε ότι μπορεί και γίνεται άνετα ρεζίλι χωρίς εμένα!!!!

Δυστυχώς, κάτι ένας server που έπρεπε να στηθεί χτες βράδυ, κάτι η διάθεση που δεν ήταν και τόσο καλή, οπότε δεν ήθελα να "ρίξω" τους άλλους που δεν μου έφταιγαν σε τίποτε, κάτι το σημερινό πρωϊνό ξύπνημα, δεν μπόρεσα να έρθω τελικά.

Στις 18 θα σας δω σίγουρα, ελπίζω να μπορέσουμε να πούμε και καμια κουβέντα.
 
Όχι ρε παιδιά, σήμερα το έμαθα... :( Κρίμααααααα!

Καμμιά φωτό; Πότε το επόμενο; Κανένα παρτάτι με chiptunes? :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα