Σφραγισμένες και "κλειστές" (sealed & unopened) κονσόλες.

phil_vr

RetroNuts!
Joined
7 Μάρ 2007
Μηνύματα
1.944
Αντιδράσεις
62
Αληθεια, ποσοι εχουν αγορασει consoles και τα εχουν ακομα Sealed και χωρις να ανοιχθουν ποτε απο το κουτι τους? Αυτη η σκεψη μου ηρθε αντικριζοντας ολα τα Flashback, Flashback2 και το XBOX που εχω sealed.

Κραταει κανενας αλλος ετσι τα μηχανηματα του, η εστω ενα απο αυτα?

..
 
Έχω ένα ps2, ps1, n64 και gameboy pocket καινούργια. Τα έχω βγάλει μόνο μία φορά έξω από το κουτί τους για να τα δω. Δεν τα έχω δουλέψει ούτε μία φορά. Έκτοτε είναι στα κουτιά τους.
 
Εντάξει το να τα έχεις ανοίξει και να τα έχεις στο κουτί τους, αλλά είμαι ενάντια στο να τα κρατάς sealed με τις ζελατίνες τους εκτός και αν έχεις σκοπό να τα πουλήσεις στο μέλλον.

Αν δεν το ανοίξεις πως θα το χαρείς.
 
Συμφωνω sealed μονο αν σκεφτεσαι να τα πουλησεις. :thumbup:
 
Λετε ρε σεις? Καλα τα Flashback ειναι οτι απεμεινε απο την Atari και υπαρχει μεγαλο δεσιμο εκει. Ισως να ανοιξω μερικα απο αυτα στο μελλον και ισως προοριστουν για vintage δωρα στο πολυ μελλον.

Αλλα το XBOX το πηρα για να το εχω στο κουτι του με την προοπτικη να το ανοιξω σε καμια 20αρια χρονια για να δω την χαρα του να ανοιγεις κατι πολυ παλιο που πλεον δεν υπαρχει! Μην μου βαζετε ιδεες να το ανοιξω!

..
 
phil_vr είπε:
Λετε ρε σεις? Καλα τα Flashback ειναι οτι απεμεινε απο την Atari και υπαρχει μεγαλο δεσιμο εκει. Ισως να ανοιξω μερικα απο αυτα στο μελλον και ισως προοριστουν για vintage δωρα στο πολυ μελλον.
Αλλα το XBOX το πηρα για να το εχω στο κουτι του με την προοπτικη να το ανοιξω σε καμια 20αρια χρονια για να δω την χαρα του να ανοιγεις κατι πολυ παλιο που πλεον δεν υπαρχει! Μην μου βαζετε ιδεες να το ανοιξω!

..
Μετά απο 20 χρόνια μπορεί να σου έχει φύγει αυτη η ''τρέλα'' που έχεις στο κεφάλι.

Ανοιξέ το να το χαρείς τώρα που μπορείς,εάν δεν έχεις ήδη άλλο.
 
phil_vr είπε:
Αλλα το XBOX το πηρα για να το εχω στο κουτι του με την προοπτικη να το ανοιξω σε καμια 20αρια χρονια για να δω την χαρα του να ανοιγεις κατι πολυ παλιο που πλεον δεν υπαρχει! ..
Ενδιαφέρουσα προσέγγιση.

Επίσης καλό θα ήταν να συνοδευόταν η στιγμή και από ένα μπουκάλι σαμπάνια...

Όχι και 20 χρόνια βρε phil.... 2 και πολλά είναι! :diablotin: :D
 
Ηδη εχω αλλο ενα, και ψηνομαι και για τριτο! Οποτε με αυτο το σκεπτικο το αγορασα sealed (οκ, το αγορασα για modding αλλα το βρηκα καινουριο και sealed).

Απο οσο ξερω βρε Grim αυτα που συλλεγουμε περισσοτερο ειναι παλια home και ολες τις κονσολες. Λες να μας φυγει το μερακι μετα απο 20 χρονια?

Η να εχουμε βυθιστει ακομα περισσοτερο στο collecting?!?!:biglaugh:

DINO είπε:
Ενδιαφέρουσα προσέγγιση.Επίσης καλό θα ήταν να συνοδευόταν η στιγμή και από ένα μπουκάλι σαμπάνια...
Δεν ξερω ρε Dino για σαμπανια, αλλα εκεινη την στιγμη, who cares για σαμπανια!! Και ξερεις οτι θα βγει καινουριο με τις ζελατινες και ολα... απο την στιγμη που το εχω ηδη διπλο το μηχανημα, φανταζομαι οτι ειναι οκ μια τετοια σκεψη.. Απο τα Flashback δεν εχει ανοιχθει τιποτα ακομα, απο τα Flashback2 μονο ενα εχει ανοιχθει οποτε δικαιολογει και ολα τα υπολοιπα sealed, το Odyssey 2 ειναι ανοιγμενο και με χαλια κουτι αλλα το console ειναι brand new με ζελατινες (επισης διπλο) και απο το XBOX μια απο τα ιδια...

Η καταρα του videogame collecting ε?

..
 
DINO είπε:
Ενδιαφέρουσα προσέγγιση.Επίσης καλό θα ήταν να συνοδευόταν η στιγμή και από ένα μπουκάλι σαμπάνια...
Δεν ξερω ρε Dino για σαμπανια, αλλα εκεινη την στιγμη, who cares για σαμπανια!! Και ξερεις οτι θα βγει καινουριο με τις ζελατινες και ολα... απο την στιγμη που το εχω ηδη διπλο το μηχανημα, φανταζομαι οτι ειναι οκ μια τετοια σκεψη.. Απο τα Flashback δεν εχει ανοιχθει τιποτα ακομα, απο τα Flashback2 μονο ενα εχει ανοιχθει οποτε δικαιολογει και ολα τα υπολοιπα sealed, το Odyssey 2 ειναι ανοιγμενο και με χαλια κουτι αλλα το console ειναι brand new με ζελατινες (επισης διπλο) και απο το XBOX μια απο τα ιδια...

Η καταρα του videogame collecting ε?

..
 
Εφόσον τα έχεις όλα τουλάχιστον double, είσαι άρχοντας!

Εγώ προσωπικά δεν έχω τίποτε στη ζελατίνα και στο κουτί του... :icon_cry:
 
Εχω κλειστα:

2 dreamcast

2 xbox

1 ps2

αρκετα παιχνιδια, οπως halo triple pack & countdown vampires.

Δεν με ενδιαφερει η μεταπωληση στις κονσολες, απλα δυστηχως μετα απο λιγο καιρο ειναι δυσκολο να βρω ανταλλακτικα, οποτε μου ειναι πραγματικα πολυ φτηνοτερο να περνω εξτρα κονσολες.

Καποια παιχνιδια που τα εχω διπλα η και περισοτερες φορες κλειστα, τα εχω ετσι για συλογη και για την ποζερια :p
 
Βασικα sealed πραμα μαζευω και εγω,αλλα μονο retro...ps2/xbox κτλ δεν με ενδιαφερουν! Φυσικα ειναι αναλογως τον ανθρωπο και μιας και ετσι κι αλλιως δεν προλαβαινω να τα παιξω,τα μαζευω οπως τα εκανε η 'μανουλα' τους! :)
 
Ελπιζω να το αλαξεις συντομα αυτο Dino! Αντε, ευκαιρια για μια νεα κονσολα!

Με τα Flashback ξεφυγα κυριολεκτικα σε αριθμους, αλλα συνηθως θελω να εχω δυο απο το καθε μηχανημα που εχω. Μεχρι στιγμης μονα τους ειναι τα Genesis 2 και η Master System, καθως ποτε δεν ημουν φανατικος Segaκιας και προσφατα εσπασα τις συλλογες τους πανω σε σκεψεις να μην κρατησω τιποτα απο Sega.

Αλαξαν παλι τα δεδομενα οποτε θα γινουν και αυτα καποια στιγμη διπλα.

..
 
:iconeek: :shocked: :animeek: :eek: :loco:
 
Χε,χε.. ειπαμε αν ξερεις τι τρελα εχω με τα Atari, θα επρεπε να το εχεις ηδη καταλαβει.

Να βαλω φωτο σε καμια ωριτσα? Πρεπει να τα ξεθαψω κιολας!!

..
 
Με την ησυχία σου...

(Μάλλον δε θα τ'αντέξω...) :D
 
Αντε χαλαλι σου Dino.. μου πηρε μια ωρα να τα συμμαζεψω και να τα στησω για φωτογραφηση!

Λιγα ακομα να ειχα και θα εκανα ταπετσαρια στον τοιχο ρε συ! Χμ.. ταπετσαρια ε? :diablotin:

All my Flashback's in their glory συν ενα μπροστα απο την TV παραδιπλα! Και το νεοαποκτειθεν XBOX in its box!

BOXED-1.jpg


Dino υπαρχει καμια θεραπεια για την Atariτιδα? Αλλιως ειμαστε χαμενοι απο χερι!

..

BOXED-1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναί να πάρετε Amiga! :D
 
Πίσω
Μπλουζα