Σχετικά με τον HyperSpin

Ναι,μακαρι...

Σου ειπα,ειμαι τελειως ασχετος μ αυτα..και μονο κατι files,directories,download σιγα σιγα κτλ.που ειπες,πελαγωσα, ειπα:οκ,δε θα βαλω τιποτα μεσα...

πφφφ..τεσπα, ειδομεν..ευχαριστω anyway..
 
Να σε ρωτήσω κάτι άλλο, από emulators πως τα πας γενικά? Ασχολείσαι? Εχεις πολλούς? Λίγους? Ξέρεις να τους διαχειρίζεσαι, να αλλάζεις settings κλπ? Επίσεις σε ενδιαφέρει να βάλεις στο hyperspin πολλά συστήματα ή μόνο arcades/MAME?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απο emulators, απλα ειχα κατι cds απο ενα περιοδικο παλια, που ειχε συνολικα 7-8 cds, με mame..(μπορει να ητανε το gadgetmania, η κατι παραπλησιο).

Aπο τοτε εχω να παιξω,δεν ασχολουμαι γενικα καθολου εδω και χρονια με pcs, δεν εχω καν..ρυθμισεις δεν εχω κανει ποτε και για τιποτα,απλα αν επαιζε,το επαιζα,αν οχι,το αφηνα..Απο emulators που ρωτησες,θα ηθελα ΣΙΓΟΥΡΑ να ειχα ολα τα arcades, και ισως και για μερικες κλασσικες κονσολες,(snes,mega drive),αλλα κι αυτο παιζει..

Το κυριοτερο που θα ηθελα ,ειναι να μπορω να διαλεξω τα παιχνιδια οπως στο στιλ του hyperspin, που δειχνει την εικονα της τοτε κονσολας,video preview κτλ..
 
Εντάξει, θα στήσεις πρώτα το MAME στο hyperspin με όλα τα arcades και μετά σιγά σιγά αν είναι και κανένα άλλο σύστημα. Το Mame έχει πολλά αρχεία και media files αλλά γενικώς είναι το πιο εύκολο για να να στηθεί στο hyperspin γιατί βρίσκονται όλα τα αρχεία πιο εύκολα και οι ονομασίες τους θα είναι κατά 99% σωστές. Απλά θέλει λίγο καιρό για να κατέβουν. Και δεν θα θέλει να πειράξεις και πολλά settings.

Το θέμα με τις κονσόλες και τα άλλα συστήματα είναι ότι δεν θα βρεις εύκολα σωστά ονομασμένα αρχεία που να ταιριάζουν με το database του hyperspin και γενικώς υπάρχουν πολλοί emulators για κάθε σύστημα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ένα μικρό δείγμα από το δικό μου setup, με δύο από τις αγαπημένες κονσόλες των παιδικών μου χρόνων!

Δεν μπορούσα να αντισταθώ στο να Ελληνοποιήσω πλήρως το HyperSpin μου. Μέχρι και βίντεο εισαγωγής με το σήμα του ΜΙΝΙΟΝ έφτιαξα...

Όλα θα δημοσιευθούν σύντομα στον FTP του HyperSpin στο φάκελο matchaman.

hsgr01.jpg

hsgr02.jpg
 
Δυστυχώς δεν έχουν όλοι πρόσβαση στον FTP...
 
Θα βάλω και torrent, no worries :p
 
Για να προλάβω :) Όχι url σε torrents please.

Πάντως με έχετε κάνει να βάλω και γω το hyperspin και να το δοκιμάσω. Μέχρι στιγμής παίζω με το maximus arcade.
 
Προσωπικα, στην δικια μου καμπινα, εχω ξεκινησει καιρο και στηνω το mala.

Εχω ριξει ΠΟΛΥ δουλεια λεμε... και θελω ακομα... ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ (και με τη ζεστη βαριεεεεεεεεμαι)!!! :p

Ομως, δεν βιαζομαι, θα το παω σιγα σιγα και θα κοιταξω να βαλω οσες περισσοτερες πλατφορμες μπορω. π.χ Εχω στησει ΗΔΗ και C64 μεσα. :D
 
Kambia είπε:
Για να προλάβω :) Όχι url σε torrents please.
Πάντως με έχετε κάνει να βάλω και γω το hyperspin και να το δοκιμάσω. Μέχρι στιγμής παίζω με το maximus arcade.
kambia, ποια η γνωμη σου,δε μας ειπες..
 
Κάτσε να το ξεψαχνίσω και θα σου πω :)
 
Το Maximus Arcade το είχα αγοράσει και το χρησιμοποιούσα την περίοδο 2006-2009.

Ήμουν πολύ ευχαριστημένος, αλλά όταν ανακάλυψα το HyperSpin το αντικατέστησα χωρίς δεύτερη σκέψη.

Πάντως να ξεκαθαρίσω πως δεν έχει κάτι κακό το MA.
 
Πίσω
Μπλουζα