Σχολικές φωτογραφίες

φωτογραφίες από το Νηπιαγωγείο
 
Η πρώτη φωτογραφία είναι από τις γυμναστικές καλλιτεχνικές επιδείξεις στο τελος της σχολική χρονιάς, δεν είμαι καθόλου χαρούμενη με την όλη κατάσταση...Είμαι μεταμφιεσμένη για τις ανάγκες της καλλιτεχνικής μας εμφάνισης...
Στη δεύτερη φωτογραφία είμαι στην τάξη ανεβασμένη σε καρεκλάκι, με φόντο σχετική παράσταση για την 25η Μαρτίου, η ''φούστα'' του τσολιά είναι από χαρτί γκοφρέ και στη μέση πιασμένη με χαρτόνι και συρραπτικό (!). Επίσης και ο καπελάκι είναι φτιαγμένο από χαρτί γκοφρέ, το χέρι στη μέση όλα τα λεφτά!
 


 
οι επόμενες δύο φωτογραφίες είναι από τη Β' τάξη, απαγγέλω ποίημα σε χριστουγεννιάτικη εορτή στο σχολείο όπως διακρίνεται και στο φόντο υπάρχει καλλιτεχνική δημιουργία τάρανδοι και στην άλλη φωτογραφία έίμαι με αμφίεση κλόουν (χωρίς μακιγιάζ!) σε αποκριάτικη σχολική γιορτή
 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ 1.jpg
 
επόμενες φωτογραφίες
 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ 2.jpg

 
στην πρώτη φωτογραφία είμαι στις γυμναστικές-καλλιτεχνικές επιδείξεις στο τέλος της σχολικής χρονιάς στη Β' τάξη και στην επόμενη είμαι στη Γ' τάξη και απαγγέλω ποίημα σε σχολική εορτή
 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
φωτογραφίες από το Νηπιαγωγείο
 
Η πρώτη φωτογραφία είναι από τις γυμναστικές καλλιτεχνικές επιδείξεις στο τελος της σχολική χρονιάς, δεν είμαι καθόλου χαρούμενη με την όλη κατάσταση...Είμαι μεταμφιεσμένη για τις ανάγκες της καλλιτεχνικής μας εμφάνισης...
Στη δεύτερη φωτογραφία είμαι στην τάξη ανεβασμένη σε καρεκλάκι, με φόντο σχετική παράσταση για την 25η Μαρτίου, η ''φούστα'' του τσολιά είναι από χαρτί γκοφρέ και στη μέση πιασμένη με χαρτόνι και συρραπτικό (!). Επίσης και το καπελάκι είναι φτιαγμένο από χαρτί γκοφρέ, το χέρι στη μέση όλα τα λεφτά!
 


 
οι επόμενες δύο φωτογραφίες είναι από τη Β' τάξη, απαγγέλλω ποίημα σε χριστουγεννιάτικη εορτή στο σχολείο όπως διακρίνεται και στο φόντο υπάρχει καλλιτεχνική δημιουργία τάρανδοι και στην άλλη φωτογραφία έίμαι με αμφίεση κλόουν (χωρίς μακιγιάζ!) σε αποκριάτικη σχολική γιορτή
 
Προβολή συνημμένου 116420
attachment.php

 
επόμενες φωτογραφίες
 
Προβολή συνημμένου 116421
attachment.php

στην πρώτη φωτογραφία είμαι στις γυμναστικές-καλλιτεχνικές επιδείξεις στο τέλος της σχολικής χρονιάς στη Β' τάξη και στην επόμενη είμαι στη Γ' τάξη και απαγγέλλω ποίημα σε σχολική εορτή
 

επόμενες φωτογραφίες

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ.jpg
attachment.php


στην πρώτη είμαι στην Δ' τάξη και επόμενες δύο στην Ε' τάξη, απαγγέλλω ποίημα σε σχολική γιορτή για τα Χριστούγεννα, η ενδυμασία για την εμφάνιση προέρχεται από αποκριάτικη στολή (είχα ντυθεί Ανοιξη) και παρουσιάσαμε σε σκετς τους 12 μήνες του χρόνου (12 παιδιά, εγώ ήμουν ο μήνας Απρίλιος), τις τέσσερις εποχές (τέσσερα παιδιά) και δύο παιδιά ήταν ο παλιός και ο νέος χρόνος.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ ωραιες φωτογραφιες. Μιλαμε για πολυ ρετρο ντυσιμο :D
 
[edit] Betty Boop το ίδιο ποστ με τις συγκεκριμένες φωτογραφίες το έχεις κάνει 4 φορές! Επίσης δεν είναι ανάγκη να επαναλαμβάνεις το ίδιο ποστ και σε άλλο θέμα. Σε ένα μόνο αρκεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
επειδη στο προηγούμενο μήνυμά μου δεν καταχωρήθηκαν δύο φωτογραφίες, τις καταχωρώ, είναι από τη Β' τάξη, απαγγέλλω ποίημα σε χριστουγεννιάτικη εορτή στο σχολείο όπως διακρίνεται και στο φόντο υπάρχει καλλιτεχνική δημιουργία τάρανδοι και στην άλλη φωτογραφία έίμαι με αμφίεση κλόουν (χωρίς μακιγιάζ!) σε αποκριάτικη σχολική γιορτή

Προβολή συνημμένου 116420
 
BETTY BOOP είπε:
επειδη στο προηγούμενο μήνυμά μου δεν καταχωρήθηκαν δύο φωτογραφίες, τις καταχωρώ, είναι από τη Β' τάξη, απαγγέλλω ποίημα σε χριστουγεννιάτικη εορτή στο σχολείο όπως διακρίνεται και στο φόντο υπάρχει καλλιτεχνική δημιουργία τάρανδοι και στην άλλη φωτογραφία έίμαι με αμφίεση κλόουν (χωρίς μακιγιάζ!) σε αποκριάτικη σχολική γιορτή
Προβολή συνημμένου 116420

στην πρώτη φωτογραφία είμαι στις γυμναστικές-καλλιτεχνικές επιδείξεις στο τέλος της σχολικής χρονιάς στη Β' τάξη και στην επόμενη είμαι στη Γ' τάξη και απαγγέλλω ποίημα σε σχολική εορτή

(oύτε αυτές καταχωρήθηκαν από προηγούμενη φορά)

 
-στην πρώτη φωτογραφία είμαι στη Β' τάξη και απαγγέλλω ποίημα σε χριστουγεννιάτικη σχολική γιορτή, διακρίνεται στο φόντο καλλιτεχνική δημιουργία με τάρανδους...

-στη δεύτερη φωτογραφία είμαι σε αποκριάτικη σχολική γιορτή της Β' τάξης

-στην τρίτη φωτογραφία στο τέλος της σχολικής χρονιάς της ίδιας τάξης, γυμναστικές-καλλιτεχνικές επιδείξεις του σχολείου

-στην επόμενη φωτογραφία είμαι στην Γ' ταξη σε εορτή της 28ης Οκτωβρίου, έτοιμη για απαγγελια

-στις άλλες δυο φωτογραφίες πήρα το μικρόφωνο και άρχισα τα ποίηματα...στην Δ' Τάξη για την 25η Μαρτίου και στην Ε' τάξη για σχολική χριστουγεννιάτικη γιορτή όπου παρουσιάσαμε σε σκετς τους 12 μήνες του χρόνου (12 παιδιά, εγώ ήμουν ο μήνας Απρίλιος), τις τέσσερις εποχές (τέσσερα παιδιά) και δύο παιδιά ήταν ο παλιός και ο νέος χρόνος.

Δ ΚΑΙ Ε ΤΑΞΗ.jpg

Β' ΤΑΞΗ.jpg

β-γ ταξη.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βρε Betty Boop λύσε μου μια απορία. Γιατί βάζεις και ξαναβάζεις και ξαναβάζεις τις ίδιες φωτογραφίες όχι μόνο σε διαφορετικά θέματα αλλά και στο ίδιο θέμα;

Δες 2 ποστ πιο πάνω από το τελευταίο δικό σου. Έχεις τις ίδιες φωτογραφίες. Και μετά τις ξαναέβαλες και σου δίεγραψα τα ποστ ως διπλά - τριπλά κλπ. Και να πω πως δεν σου έχω στείλει πμ που να σου ζητάω να μην 2πλο-τριπλο ποστάρεις τα ίδια θα είναι ψέματα.

Πραγματικά δεν έχω καταλάβει τον λόγο! :)
 
Τις φωτογραφιες μπροστα απο τον ατλα χαχα
 
Η πρώτη ημέρα στο νηπιαγωγείο (1961)

1.jpg

Γιορτή καρναβαλιού στο νηπιαγωγείο (1962). Όπως πάντα ντυμένος "καμπόης"
2.jpg

Απαγγέλλοντας ποίημα στο δημοτικό (2α τάξη?) την 25 Μαρτίου

3.jpg
 
Εχω μια ασπρομαυρη μεγαλη, ειχαν βγαλει ενα θρανιο εξω και στον τοιχο μια αφισα για φοντο, ενα τετραδιο και ενα βιβλιο και μας εβαζαν εναν-εναν να κραταμε το μολυβι και να κοιταμε την καμερα. Εγω δεν βγηκα καλος γιατι με ετσουζε ο ηλιος στα ματια (εχω κληρονομικο προβλημα εκ γενετης) και ειχα μελαγχολικο υφος. Απο κατω εγραφε ''Σχολικον Ετος" και την ημερομηνια.
 
Πίσω
Μπλουζα