Τίτλοι χρηστών στο Retromaniax

Έχω δύο ερωτήσεις...

Από πιο επίπεδο και πάνω τον τίτλο τον απονέμει η βασίλισσα της Αγγλίας?

Θα έρθει αυτή εδώ (...στον τιτλούχο τέλος πάντων) ή πρέπει να τρέχουμε στο Μπάκιγχαμ?

(ναι γράφω βλακείες για να μαζέψω τα μηνύματα και να πάρω προαγωγή :p )
 
Εμ δεν ειχες κανα 20.000 ποστακια παραπανω, που ειχαμε την Ανγκελα εχτες προχειρη...
 
... βλέποντας τα στατιστικά μου για τα 20.000 μηνύματα παραπάνω θα μου πάρει γύρω στα 26 χρόνια...

:wait2: τον βασιλιά του Λεσότο στα πόσα μηνύματα τον φέρνετε?
 
Στα 50000 post ανακηρύσεσαι επίτιμος Αυστραλοπίθηκος (η πιό ρετρό "ανθρώπινη" μορφή που ξέρουμε)

Στα 100000 post...

...τρως permaban γιατί χρειάζεσαι έναν server μόνο για τα δικά σου post
 
τωρα ειδα το νεο μου τιτλο στο φορουμ, ειναι ''Aliens Implanted me all Human History''. :animeek:

 


αν θυμαμαι καλα, ειχε ''κολλήσει'' αυτη η λειτουργια της ανανεωσης των τιτλων των χρηστών του φόρουμ...


η πορτοκαλί διαβάθμιση κατω από τον τιτλο σε καθε ψευδωνυμο χρηστη αλλάζει αναλογα τον αριθμό των μηνυματων;

Σε εμενα αναφερεται ''το ρετρό πήρε το όνομά του από σενα!''
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το πορτοκαλί νομίζω οτι δείχνει πόσο forum active τύπος είσαι...χαχαχα
 

Οι βετεράνοι του φόρουμ λόγω πολλων ποστ έχουν την πορτοκαλί μπάρα στο φουλ.

(εκτός απο τον 1@Wally[/USER] με 22.100+ ποστ.. Εκεί πια το κοντέρ τερμάτισε και η μπάρα έχει βγει απο μόνη της για πάντα Off! ) :D

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η μπάρα έχει να κάνει με τη "Φήμη-reputation" του χρήστη. Απλά σε κάποιους είναι απενεργοποιημένη.
 
foutix είπε:
Το πορτοκαλί νομίζω οτι δείχνει πόσο forum active τύπος είσαι...χαχαχα

circleag είπε:
Οι βετεράνοι του φόρουμ έχουν την πορτοκαλί μπάρα στο φουλ.
Θαρρω πως τα εχετε μπερδεψει λιγουλακι.... :)

Η πορτοκαλι μπαρα που φαινεται κατω απο τον τιτλο του χρηστη, ειναι η φημη που εχει το εκαστοτε μελος. :)

Απο την αλλη, τα χρωματισμενα nickname των εκαστοτε μελων, παραπεμπουν στα εξης:

Μαυρο = Administrators

Μωβ = Moderators

Μπλε = Retromaniax Co-Founder (τιμητικος τιτλος)

Πορτοκαλι = Expert

Κοκκινο = members/μελη

Το θεμα δεν ειναι ο τιτλος, αλλα τα post με ουσια/πληροφοριες/ψαξιμο..... ;)
 

1@stayros[/USER] Και η φήμη πώς μετριέται; Δεν συνυπολογίζεται η συχνότητα δημοσιεύσεων;
 
foutix είπε:
Δεν συνυπολογίζεται η συχνότητα δημοσιεύσεων;
Και αυτό.

Γενικά ισχύουν τα παρακάτω:

Reputation level for new users upon registration ....10

Register Date Factor

For every X number of days, users gain 1 point of reputation-altering power.......365

Post Count Factor

For every X number of posts, users gain 1 point of reputation-altering power.....1000

Reputation Point Factor

For every X points of reputation, users gain 1 point of reputation-altering power....100
 
Παρατηρησα οτι εχω πανω απο 7000 posts (δεν ξερω πού οφειλεται η αυξηση του αριθμου...). Δεν θα εχω τον τιτλο    '' Extra Galactic RetroEntity!''? :wait2:

συμφωνα με το post του herco στη σελιδα 1 του θεματος...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ε καλά βρε Betty μην τρελαίνεσαι. Εγώ πάλι παρατήρησα ότι αυξήθηκε ο αριθμός των ποστ μου!!!
 
Κάνουμε κάποια ενημέρωση στους χρήστες, που λογικά θα λύσει το πρόβλημα των τίτλων. Pls stand by....
 
Ε καλά βρε Betty μην τρελαίνεσαι. Εγώ πάλι παρατήρησα ότι αυξήθηκε ο αριθμός των ποστ μου!!!
Προσμετρούνται και τα διεγραμμένα ποστ γι αυτό έχει αυξηθεί ο αριθμός των ποστ σας. Αν δείτε και κατέβει πάλι θα ξέρετε γιατί :)
 
Προσμετρούνται και τα διεγραμμένα ποστ γι αυτό έχει αυξηθεί ο αριθμός των ποστ σας. Αν δείτε και κατέβει πάλι θα ξέρετε γιατί :)
Δεν κατάλαβα πως έγινε αυτό αλλά οκ μια παρατήρηση έκανα.
 
Εγώ γιατί δεν έχω τίτλο κύριε διαχειριστα; όλα τα παιδιά έχουν, θέλω κι εγώ τίτλο :confused::(:(:(:(. Η ειδική τελετή ας ακυρωθεί λόγω Κοβιντ, δεν έχω πρόβλημα
 
Ε, ναι βρε παιδια. Αυτο το RetroN00b στα ποσα μηνυματα φευγει;
 
Παλιότερα σε κάποια αναβάθμιση της παλιάς πλατφόρμας φόρουμ θυμάμαι ότι είχε παρουσιαστεί και αυτό το θέμα.

Δεν έφταιγε κάνεις απο τους διαχειριστές απλα η τοτε πιο διάσημη πλατφόρμα Φόρουμ δεν είχε σωστή υποστήριξη στις αναβαθμίσεις της και για αυτό ξαφνικά εμφανίστηκαν τεράστια θέματα σε όλους παγκοσμίως που την χρησιμοποιουσαν για τα φόρουμ.

Θυμάμαι kambia, daredevil & shock αλλα και wally να προσπαθούν να βρούνε άκρη σε παααρα πολλα θέματα που είχαν δημιουργηθεί απο λάθη της συγκεκριμένης πλατφόρμας.

Δείτε μήπως στις ρυθμίσεις εχει απενεργοποιηθεί κατι όπως αναφέρετε παρακάτω.

Η μπάρα έχει να κάνει με τη "Φήμη-reputation" του χρήστη. Απλά σε κάποιους είναι απενεργοποιημένη.


Κάνουμε κάποια ενημέρωση στους χρήστες, που λογικά θα λύσει το πρόβλημα των τίτλων. Pls stand by....

Προσπαθούσαν οι τότε διαχειριστές του GRM να λύσουν πολλά απο αυτά ενώ ακόμα δεν υπήρχε support απο τους προγραμματιστες της διάσημης πλατφόρμα καθώς είχε γίνει χαμός σε παγκόσμια με τις ασυμβατότητες.
respect στην τότε διαχειριστικη ομάδα ρεεε!
Μην ξεχνάμε ότι στην καρδιά του αυτό το φόρουμ εχει ακόμα απο αυτη την πλατφόρμα και ας έχουμε κάνει μετάβαση οποτε ισως καποια θεματακια να υπάρχουν ακόμα μετα την επαναφορά του γίγαντα μετά και απο εκείνο το crash.. Που γνωρίζω επίσης ότι η τωρινή διαχειριστική ομάδα (μαζί με τα αλλα παιδιά) ανέλαβε και έσωσε με τεράστια προσπάθεια το φόρουμ. Ξανα respect σε όλους τους διαχειριστές μέχρι τώρα ρεεε! :D
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα