Τατιάνα Καλογεροπούλου

vosporos

Retro Member
Joined
16 Σεπ 2007
Μηνύματα
135
Αντιδράσεις
51
αυτη βρε παιδια ειναι η ασημακοπουλου η καποια αλλη?γνωριζετε?ειναι απο το 1981-82 απο την ερτ.εγω δεν μπορω να καταλαβω ποια ειναι,ενταξει και η ποιοτητα δεν βοηθαει το ξερω αλλα οτι μπορουμε να βρουμε καλο ειναι

 
vosporos είπε:
αυτη βρε παιδια ειναι η ασημακοπουλου η καποια αλλη?γνωριζετε?ειναι απο το 1981-82 απο την ερτ.εγω δεν μπορω να καταλαβω ποια ειναι,ενταξει και η ποιοτητα δεν βοηθαει το ξερω αλλα οτι μπορουμε να βρουμε καλο ειναι
:bow: :bow: :bow:

Είσαι απίστετος vospore! Απίθανο ρετρό βιντεάκι!

Όχι, αυτή σίγουρα δεν είναι η Ρίτα Ασημακοπούλου - το θέμα είναι ποια είναι αυτή η όμορφη νεαρή κοπέλα! Δεν ήξερα ότι υπήρχαν κι άλλες παρουσιάστριες προγράμματος στην ΕΡΤ, πέρα από αυτές που έχουμε ήδη αναφέρει σε αυτό το thread... Επίσης, το γεγονός ότι αναγγέλει την προβολή του DALLAS το καθιστά super ρετρό! Μήπως θα μπορούσες να το ξαναανεβάσεις με καλύτερη ποιότητα εικόνας και ήχου όπως έκανες και με τα άλλα βιντεάκια?
 
φιλε bernard εχεις δικιο για την ποιοτητα το γνωριζω, η ταινια ειναι ετοιμη να καταστραφει και προσπαθω να την σωσω και προκειμενου να βγαλω απο εκει περα οτι βρω το ανεβασα με καμερα κινητου(οχι τελευταιας γενιας,μια και προληπτικα πριν 2 χρονια τα εγραψα σε ενα νεο δισκακι προκειμενου να μην χαθουν),δυστυχως εχει πολλα και διαφορα ενδιαφεροντα..(μεχρι και καρτα προγραματος της υενεδ με προγραμμα για το κιλελερ..!!!)αλλα πραγματικα θα προσπαθησω.. γιατι ειδες δεν την γνωριζω και εγω την παρουσιαστρια που εμφανιζεται και μακαρι καποιος να μας βοηθησει. :(
 
εννοουσα οτι επειδη ειναι παλια η κασσετα και σε πολυ κακη κατασταση φοβαμαι οτι αν προσπαθησω μια τελευταια φορα ισως δεν μεινει τιποτα,οπως και να χει θα το τολμησω
 
Γιατί δεν προσπαθείς αυτή τη μία φορά που θα την βάλεις να παίζει, να την αντιγράψεις σε DVD αν έχεις τη δυνατότητα για να σώσεις τα προγράμματα που έχεις αποθηκεύσει?
 
αυτο εννοω οτι θα ρισκαρω να την γραψω σε dvd,αν τα καταφερει και κρατησει μια χαρα θα ειμαι

εχω την δυνατοτητα,απλα ανησυχω αν θα τα καταφερει να αντεξει η τανια γιατι πραγματικα εχει τα χαλια της,ας ελπισω οτι θα μαι τυχερος..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
vosporos είπε:
εχω την δυνατοτητα,απλα ανησυχω αν θα τα καταφερει να αντεξει η τανια γιατι πραγματικα εχει τα χαλια της,ας ελπισω οτι θα μαι τυχερος..
Αν δεν έλεγες ότι είναι από την ΕΡΤ το βίντεο, θα έλεγα ότι είναι η Μαρικίτα, αν και πάλι δεν πολυμοιάζει. Μάλλον έχουμε να κάνουμε με μια καινούργια τηλεπαρουσιάστρια. Δεν είναι η Ρίτα Ασημακοπούλου, όπως είπε και ο Μπέρναρντ. Ποια είναι όμως?? Για την κασέτα, και βέβαια θα είναι καλό να σωθεί και ας θυσιαστεί η ποιότητα. Είπες ότι έχει μέσα και ΥΕΝΕΔ! Μιλάμε για αρχειακό στολίδι.Για τη χρονολόγηση θα πρέπει να βρούμε πότε περίπου προβλήθηκε στην Ελλάδα το επεισόδιο που ο Τζέι Αρ μαθαίνει για τη διαθήκη του πατέρα του. Ίσως στο IMDB βρεθεί τίποτε...
 
stakovios είπε:
Μάλλον έχουμε να κάνουμε με μια καινούργια τηλεπαρουσιάστρια. Δεν είναι η Ρίτα Ασημακοπούλου, όπως είπε και ο Μπέρναρντ. Ποια είναι όμως??
Έλα ντε! Θα "σκάσω" αν δεν βρούμε το όνομά της...

stakovios είπε:
Για την κασέτα, και βέβαια θα είναι καλό να σωθεί και ας θυσιαστεί η ποιότητα. Είπες ότι έχει μέσα και ΥΕΝΕΔ! Μιλάμε για αρχειακό στολίδι.
Ναι - "μεχρι και καρτα προγραματος της υενεδ"!!!

Πρέπει να σωθεί! vospore, σου έχω στείλει σε μήνυμα τα στοιχεία ενός "ειδικού" αν θες να απευθυνθείς για βοήθεια!

stakovios είπε:
Για τη χρονολόγηση θα πρέπει να βρούμε πότε περίπου προβλήθηκε στην Ελλάδα το επεισόδιο που ο Τζέι Αρ μαθαίνει για τη διαθήκη του πατέρα του. Ίσως στο IMDB βρεθεί τίποτε...
Από την πρωτότυπη πηγή θα το μάθουμε αυτό - τη ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.

stakovios είπε:
Για τη χρονολόγηση θα πρέπει να βρούμε πότε περίπου προβλήθηκε στην Ελλάδα το επεισόδιο που ο Τζέι Αρ μαθαίνει για τη διαθήκη του πατέρα του. Ίσως στο IMDB βρεθεί τίποτε...
Καθότι φαν του DALLAS, έψαξα λίγο και ανακάλυψα ότι η παρουσιάστρια (το όνομα της οποίας δεν γνωρίζουμε αυτή τη στιγμή) προαναγγέλει το 16ο επεισόδιο του 4ου κύκλου της σειράς με τίτλοι "The Phoenix" (93ο επεισόδιο στο σύνολο). Το επεισόδιο αυτό προβλήθηκε στις ΗΠΑ την Παρασκευή 29 Ιανουαρίου 1982, οπότε στην Ελλάδα το λιγότερο ένα μήνα αργότερα.

vospore, είναι πιθανόν το απόσπασμα που έχεις να είναι γραμμένο στις αρχές του 1982? (πληροφοριακά, αν είναι γραμμένα τα προγράμματα που περιέχει η κασέτα την ίδια περίοδο, η ΥΕΝΕΔ μετονομάστηκε σε ΕΡΤ2 την Τετάρτη 3 Νοεμβρίου 1982)

Από τα λεγόμενα της παρουσιάστριας: "Ο JR μαθαίνει το περιεχόμενο της διαθήκης του πατέρα του και καθυστερεί το άνοιγμά της, συμφωνώντας με την Miss Ellie" είναι 100% βέβαιο ότι πρόκειται για αυτό το επεισόδιο.

Τώρα μένει να βρούμε στη ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ποια ημερομηνία προβλήθηκε το συγκεκριμένο επεισόδιο από την ΕΡΤ...

bernard.c είπε:
Τώρα μένει να βρούμε στη ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ποια ημερομηνία προβλήθηκε το συγκεκριμένο επεισόδιο από την ΕΡΤ...
Τη βρήκα! Με μια μικρή επιφύλαξη, πρέπει να είναι το επεισόδιο που προβλήθηκε την Παρασκευή 4 Ιουνίου 1982 από την ΕΡΤ. Για να βεβαιωθώ όμως 100%, θα ήθελα να διασταυρώσω την πληροφορία αυτή και με τη ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
Τη βρήκα! Με μια μικρή επιφύλαξη, πρέπει να είναι το επεισόδιο που προβλήθηκε την Παρασκευή 4 Ιουνίου 1982 από την ΕΡΤ. Για να βεβαιωθώ όμως 100%, θα ήθελα να διασταυρώσω την πληροφορία αυτή και με τη ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ...
Μπράβο, Μπέρναρντ, λαγωνικό. Ιδού τι έπαιζαν εκείνη την ημέρα τα δύο κανάλια (έτσι, για να μας ανοίξει η όρεξη και για άλλα βιντεάκια- π.χ. βλέπω Βασιλιά Αρθούρο).
 
λαγωνικα ειστε..η κασετα χρονολογειται απο τοτε απλα επειδη εχει ποτ πουρι διαφορων θεματων δεν μπορουσα να προσδιορισω σε ποια ακριβως χρονικη περιοδο ανηκε αυτο το στιγμιοτυπο με την τηλεπαρουσιαστρια,που θα σπασω και εγω το κεφαλι μου αν δεν την βρουμε.εγω παντως τοτε πιστευω θα εβλεπα το αστυνομικο τμημα της χιλ στρητ στην υενεδ :)
 
Μήπως έχουμε κανένα νέο γι' αυτήν την τηλεπαρουσιάστρια;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τηλεπαρουσιαστρια της ΕΡΤ


στην αναγγελια προγραμματος



μεταδοθηκε το 1981



γνωριζει κανεις ποια ειναι?

[edit] Το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο καθώς ο λογαριασμός με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι πολύ μικρή, στα πρώτα της βήματα. Έχω να πω ένα πράγμα 100% και ένα 70%.... Λοιπόν:

1. Η ανωτέρω παρουσιάστρια είναι η ίδια στο βιντεάκι του Vosporos, που μας προλογίζει το Ντάλλας, το 1982, επίσης στην ΕΡΤ:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stakovios είπε:
Είναι πολύ μικρή, στα πρώτα της βήματα. Έχω να πω ένα πράγμα 100% και ένα 70%.... Λοιπόν:1. Η ανωτέρω παρουσιάστρια είναι η ίδια στο βιντεάκι του Vosporos, που μας προλογίζει το Ντάλλας, το 1982, επίσης στην ΕΡΤ:

Ειναι πραγματι η ιδια παρουσιαστρια που προλογιζει το Νταλλας απο το βιντεο του 1982, δεν ειναι ομως σε καμια περιπτωση η Στελλα Σιδερη κατα τη γνωμη μου. Η φωνη της ειναι τελειως διαφορετικη. Αλλη ειναι. Την θυμαμαι αμυδρα, και νομιζω πως σταματησε γυρω στα τελη του 82, αρχες 83 να λεει το προγραμμα στην ΕΡΤ. Να μαθαιναμε και το ονομα της...!
 
Μειώνω το ποσοστό για την Σιδέρη σε... 1%. Πράγματι, ο Θάνος75 έχει δίκιο. Πάντως, έχει μια χαρακτηριστική ελιά η κυρία που ψάχνουμε, οπότε αυτό το χαρακτηριστικό μπορεί να μας βοηθήσει να την εντοπίσουμε κάπου.
 
Συμφωνώ κι εγώ με τη σειρά μου με τους προλαλήσαντες ότι πρόκειται για την ίδια τηλεπαρουσιάστρια με αυτή που αναγγέλει τη μετάδοση ενός επεισοδίου του DALLAS την Παρασκευή 4 Ιουνίου 1982 στο προηγούμενο βίντεο του vosporos.

Το βίντεο αυτό του FORD231 είναι σαφώς προγενέστερο (φαίνεται άλλωστε από το "στήσιμο", την αμηχανία και την απειρία της νεαρής κοπέλας) και συγκεκριμένα είναι από την εκφώνηση του προγράμματος το Σάββατο 7 Φεβρουαρίου 1981 - και για του λόγου το αληθές:

attachment.php


Συμφωνώ με τον thanos75 ότι δεν πρόκειται για την Στέλλα Σιδέρη. Είναι κάποια άλλη παρουσιάστρια της ΕΡΤ. Πάντως, η συγκεκριμένη παρουσιάστρια δεν έχει καμία σχέση με το "στήσιμο", το ύφος, την παρουσίαση των υπόλοιπων παλαιότερων τηλεπαρουσιαστριών της ΕΡΤ (Αγάθου, Σακάκου, Ασημακοπούλου, κτλ) - σε σημείο που απορεί κανείς πώς εντάχθηκε στην ομάδα της παρουσίασης του προγράμματος του σταθμού...

bernard.c είπε:
Τη βρήκα! Με μια μικρή επιφύλαξη, πρέπει να είναι το επεισόδιο που προβλήθηκε την Παρασκευή 4 Ιουνίου 1982 από την ΕΡΤ. Για να βεβαιωθώ όμως 100%, θα ήθελα να διασταυρώσω την πληροφορία αυτή και με τη ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ...
Επιστρέφοντας στην ημερομηνία του προηγούμενου βίντεο της ίδιας παρουσιάστριας, επιβεβαιώνω την ημερομηνία (Παρασκευή 4 Ιουνίου 1982) - και για του λόγου το αληθές:

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ενα λιγο off-topic σχολιο...Νομιζω πως 7 Φεβρουαριου 1981 εγινε και η τραγωδια στη ΘΥΡΑ 7 στο Σταδιο Καραισκακη? Νομιζω θα ειχε πολυ ενδιαφερον εαν βρισκοταν και καποιο δελτιο ειδησων εκεινης της ημερας.

Οσον αφορα την παρουσιαστρια, σιγουρα φαινοταν η απειρια της και η αμηχανια της, αναμφισβητητα ομως ηταν ομορφη κοπελα
 
thanos75 είπε:
Οσον αφορα την παρουσιαστρια, σιγουρα φαινοταν η απειρια της και η αμηχανια της, αναμφισβητητα ομως ηταν ομορφη κοπελα
Μου φαίνεται ότι θα δυσκολευτούμε αρκετά να βρούμε το όνομά της... :(
 
Έχω νεώτερα επί του θέματος, και ευχαριστώ ιδιαίτερα τον φίλο μου συνταξιούχο εικονολήπτη της ΕΡΤ για την βοήθειά του. Με αρκετή βεβαιότητα πρόκειται για την κ. Γεωργία Δουλαβέρη. Είναι μέχρι σήμερα υπάλληλος της ΕΡΤ και έχει την διεύθυνση παραγωγής της παιδικής εκπομπής "Ουράνιο Τόξο" στην ΕΤ-1 με τον Χρήστο Δημόπουλο. Όπως μου εξήγησε ο φίλος μου, εκεί γύρω στα 1981-82 κάλυψε για ένα χρονικό διάστημα κάποιο κενό που είχε δημιουργηθεί στις βάρδιες της παρουσίασης του προγραμμάτος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα