Ταυτότητα Μέλους GRM!!!

Καλή ιδέα Stanfromgreece!Αρκετά φευγάτη.Θα πρότεινα καλύτερα αντί για πραγματική υπογραφή να χρησιμοποιήσουμε είτε την υπογραφή μας εδώ είτε κάποιο motto που μας εκφράζει. #)
 
Ο Audiodee προθυμοποιηθηκε να φτιαξει μια σελιδα στο server οπου θα εχει το template της ταυτοτητας που θελετε,χωρο για συμπληρωση στοιχειων και μετα εκτυπωση απο τον browser ωστε να ειναι ολα ομοιομορφα.

[party spoiler]

αν και δεν καταλαβαινω τη χρησιμοτητα :D :D:D

[/party spoiler]
 
Ωραία και η ιδέα της Candy!

Πολύ καλό νέο αυτό Wally!!! ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Audiodee!!! Περιμένουμε ενημέρωση για το πότε θα είναι έτοιμο! :)

(βρε wally μου...σχετικα με την χρησιμότητα... δίνει ένα κύρος στο Forum μας! πώς να το κάνουμε ;) )
 
Stanfromgreece είπε:
(βρε wally μου...σχετικα με την χρησιμότητα... δίνει ένα κύρος στο Forum μας! πώς να το κάνουμε ;) )

Αν μπεί και το μικρό όνομα και τις έχουμε πάνω μας στις συναντήσεις τότε θα μπορούμε να μιλάμε με όποιον θέλουμε σαν άνθρωποι και όχι με τα nick μας... το δικό μου είναι που είναι περίεργο! :precry:

βέβαια από την άλλη μια συνάντηση με καρτούλες μου θυμίζει american reunion..8)
 
Κάτι σε "νεκροτάμπελο" μπορούμε να φτιάξουμε; :headbangdude: :armed: :headbangdude:

j/k :D
 
TAΠ FTW!!!!!!!!!!!!!! :acoustic: :diablotin: :diablotin:
 
Pooky είπε:
TAΠ FTW!!!!!!!!!!!!!! :acoustic: :diablotin: :diablotin:

:what::what::what::what:

Ας μου εξηγήσει κάποιος...

Εμμμ... με τις ξένες γλώσσες δεν τα πάω καλά...

Μόνο αγγλικά, γαλλικά ισπανικά και μελόντικα... :D
 
ΤΑΠ λέγονται οι μεταλλικές ταυτότητες που φοράνε οι φαντάροι... κάποτε ήταν γενικά της μόδας. Μου άρεσαν και εμένα μέχρι που έμαθα τί σημαίνουν τα αρχικά! ΤΑΠ=Ταυτότητα Αναγνώρισης Πτώματος!

1337765550_c783b0baf3.jpg
 
Stanfromgreece είπε:
ΤΑΠ λέγονται οι μεταλλικές ταυτότητες που φοράνε οι φαντάροι... κάποτε ήταν γενικά της μόδας. Μου άρεσαν και εμένα μέχρι που έμαθα τί σημαίνουν τα αρχικά! ΤΑΠ=Ταυτότητα Αναγνώρισης Πτώματος!

Σοβαρά;;;;

Εγώ νόμιζα πως τα λένε Ασημί :what: ή κάτι παρεμφερές...

Χμμμμ... Ακούγεται ενδιαφέρον...

Σκεφτείτε μόνο, αν αυτός ο αλά Jack Skellington τύπος που "ανακάλυψαν " στο Σύνταγμα φορούσε την ΤΑΠτώτητά του πόσες πληροφορίες θα μάζευαν οι ιστορικοί μας.... :rofl: :rofl: :rofl:

Παγώσατε, ε;;;
 
Αυτήν την ταυτότητα την είχαν και οι αρχαίοι Σπαρτιάτες αλλά ήταν ξύλινη.

Την λεγόμενη σκυταλίδα αν θυμάμαι καλά! 8)
 
Εμένα πάλι δεν μου φαίνεται και τόσο χρηστική η συγκεκριμένη ταυτότητα, εκτός και αν την έχουμε για τις συναντήσεις όπου έρχονται καινούρια μέλη, και δεν γνωρίζουν εμάς τους υπόλοιπους.
 
Χμμμ... αν τελικά γίνει, η σχεδίαση της κάρτας δε θα ήταν ώραίο να είναι και αυτή retro;
 
Offtopic mode on

μια και μιλαμε για IDs, κοιταξτε τι retro id (1988 ) επεσε στα χερια μου ,ξεψαχνιζοντας

καποιο χαρτοκουτο..





Offtopic mode off
 
Schizo, όταν λες η σχεδίασή της να είναι ρετρό... τί εννοείς? δώσε μία ιδεα! :)
 
Να χρησιμοποιοήσουμε Comic Sans!!! Ρετρό δεν είναι;;;;; :D :D:D
 
για να κάνω και λίγο πλάκα...μιας και εγώ άνοιξα το θέμα... πιό ρετρό από αυτή... δεν γίνεται!!!

linear.jpg


χαχαχαχα :D
 
ΟΥΑΚ ! ΚΑΡΤΑ ΝΕΩΝ ! Τι μου θύμησες !

Είχα βγάλει και εγώ, αλλά δεν έκανα ποτέ χρήση της.

Νομίζω δίνανε μαζί και ένα βιβλίο, με κάποια καταστήματα

που παρήχαν έκπτωση στον κάτοχο της κάρτας.
 
Με τις κάρτες,έχω το εξής πρόβλημα:Μου δημιουργούν το αίσθημα της απόλυτης ομαδοποίησης,του "ντε και σόνι ανήκω κάπου" και ως εκ τούτου,δεν τις συμπαθώ καθόλου...

Stan,για να μην παρεξηγηθώ,δεν κατακρίνω την ιδέα σου,κάθε άλλο,πολύ καλή είναι,απλά εγώ δε θέλω να έχω μια τέτοια κάρτα...
 
Stanfromgreece είπε:
ΤΑΠ λέγονται οι μεταλλικές ταυτότητες που φοράνε οι φαντάροι... ...Ταυτότητα Αναγνώρισης Πτώματος!
Κανονικά θα έπρεπε να δίνουν ένα ζευγάρι στον καθένα στρατιώτη. Εν καιρό πολέμου βάζει μία με την αλυσίδα γύρω από τον λαιμό του (όπως είχαμε εμείς την μία που μας έδιναν) και την δεύτερη μέσα σε μία από τις αρβύλες... αυτό για να καλύψουν κάθε ενδεχόμενο "δυσκολίας" αναγνώρισης, αφού αυτά τα δύο σημεία βρίσκονται στα άκρα του ανθρώπινου σώματος. Μακάβριο μεν, δυστυχώς απαραίτητο δε εν καιρό πολέμου. Επίσης, ο αρχηγός των νεκρών, τις μαζεύει - την μία - από το πεδίο μάχης (όταν δεν υπάρχει δυνατότητα περισυλλογής των νεκρών) και τις αποστέλλει στο Κέντρο Διοίκησης για να γνωρίζουν πόσοι και ποιοι είναι οι απώλειες ώστε να ενημερώνουν τους οικείους τους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα