Ταύρος με Τοξότη (ANT1)

Τρομερή σειρά!

Πολύ ωραίο πάντρεμα μυστηρίου και χιούμορ και άψογη χημεία Βούρου-Σταθακοπούλου.
 
ΠΡΑΓΜΑΤΙ!!!

Πολύ καλή χημεία ανάμεσα στους πρωταγωνιστές και ωραίες ερμηνείες :)
 
Καλή σειρά, θα μπορούσε να χαρακτηριστεί αστυνομική κομεντί.
 
Πολυ καλη σειρα.Για να πω την αληθεια οταν παιζοταν την ειχα απαξιωση γιατι αυτο το χιουμορ μαζι με μυστηριο με ειχε ξενιση λιγο αλλα μετα απο χρονια που εκατσα και την ειδα μου αρεσε πολυ.
 
Απλή και ωραία 90'ς ελληνική σειρά,με πολλές δόσεις χιούμορ..την είχα δει σε επαναλήψεις στο παρελθόν.

Απορώ με τα κανάλια που μας λένε ότι λόγω κρίσεις δεν κάνουν καινούργιες σειρές και αγοράζουν τούρκικα για οικονομία.Ας βάλουν καμιά επανάληψη και περισσότερη οικονομία θα κάνουν και νούμερα! Απλά χαλβάδες...
 
Μια από τις εξαιρετικές σειρές των νεαρών μου χρόνων! Την έβλεπα με αμείωτο ενδιαφέρον. Θυμάμαι που ο Βούρος στη σειρά κάπνιζε Sante και στάθηκε η αφορμή για να δοκιμάσω εκείνη τη μάρκα (που παρεπιπτόντως, την είχα βρει εξαιρετική, αλλά δυσκολευόμουν να τη βρω σε όλα τα περίπτερα!)...

Την έχω στο μυαλό μου χρονολογικά συνδεδεμένη με το "Σκορπιό" που προβαλλόταν στο Mega (αν θυμάμαι καλά, με πρωταγωνιστή τον Καφετζόπουλο & το soundtrack των τίτλων να το ερμηνεύει ο Κορκολής)...

Ωραίες εποχές - ευχαριστώ για το hint του Ant1 Web TV! Με βλέπω να κατασκηνώνω εκεί! :)
 
Παιδιά κοιτάξτε αυτό το συλλεκτικό βίντεο από τον (Θεό του ρετρό) FORD231

http://www.youtube.com/watch?v=CVLVPXv8euA&feature=channel_video_title

είναι promo του ΑΝΤ1 για τις σειρές του τη σεζόν 93-94. Εκεί γύρω στο 6.20 διαφημίζει τη σειρά Ταύρος με Τοξότη τουλάχιστον ένα χρόνο πριν την προβολή.

Αλλά αυτό που δεν γνώριζα - σχεδόν σοκ- (τουλάχιστον για μένα)... είναι πως στο βίντεο υπάρχει τρέιλερ - teaser της σειράς με πρωταγωνιστές τους Πάνο Μιχαλόπουλο και Βάσια Παναγοπούλου...

Πάντως καλύτερα που άλλαξε το δίδυμο, δεν νομίζετε;
 
Σου κανει εντυπωση ε; :) Αν κατσουμε και αναφερουμε ποσα ζευγαρια ηταν αρχικα να πρωταγωνιστησουν και σε ποιες σειρες, πολυ μακρια απο ο,τι ειδαμε στην οθονη, θα μας παρει βραδυ :p

Αλλα σαφως και καλυτερα που αλλαξε το διδυμο. :)
 
μια απο τις αγαπημενες μου σειρες

δεν τη εχανα καθολου και προσφατα την εβαλε επαναληψη αλλα την εδειχνε ξημερωματα
 
Άραγε θα είχαν γίνει γυρίσματα με Παναγοπούλου-Μιχαλόπουλο ή απλά θα είχαν γυρίσει το trailer?
 
και μάλιστα από ότι παρατήρησα η σειρά θα είχε αρχικά σκηνοθετηθεί από τον Παύλο Τάσιο.
 
Θυμάμαι ένα επεισόδιο όπου είχε συμμετάσχει, μικρή τότε, η Στέλλα Γιαμπουρά. Το επεισόδιο είχε τίτλο ''Μια γρατζουνιά στο μέτωπο''. Τη μαμά της μικρής υποδυόταν η Μαρία Ιωαννίδου.
 
Πολύ ωραία σειρά, προβάλλονταν κάθε Παρασκευή βράδυ στον ΑΝΤ1. Παρ' όλο που ήμουν πολύ μικρός θυμάμαι ότι όλα τα επεισόδια είχαν ενδιαφέρον και μια φορά που ένα επεισόδιο περιστρεφότανε εξ ολοκλήρου γύρω από το ειδύλλιο των δύο πρωταγωνιστών ήταν το μοναδικό που μου είχε φανεί βαρετό  :animlaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα