Τα αγαπημένα σας Android games

Τα τελευταία μου "κολλήματα":

Drag Racing Bike Edition: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.creativemobile.DragRacingbe'>https://play.google.com/store/apps/details?id=com.creativemobile.dragracingbe

(Αντίστοιχα, για όσους θέλουν αυτοκίνητα: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.creativemobile.DragRacing )

Και τόσο μου άρεσε, που σκέφτομαι ν' αγοράσω και τα κλειδωμένα κομμάτια: Soccer moves: https://play.google.com/store/apps/details?id=coza.fuzzylogic.soccermoves

Και γενικά για light gaming (που είπε κι ο φίλος μου ο Νώντας!):

Logo Quiz Soccer Clubs: https://play.google.com/store/apps/details?id=logos.quiz.football.soccer.clubs

100 Doors: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gipnetix.stages

Mahjong: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nix.game.mahjong

Skater Boy: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.game.SkaterBoy

Tricky Shot: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dreamappslab.trickyshot (αυτό είναι δυσκολάκι - ποτέ όταν προσπαθείτε να ηρεμήσετε! :p )

Mastermind: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mastermind.boardgame

Για πιο intense καταστάσεις:

The Hunger Games Adventures: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.funtactix.hgapp

Clash of Clans: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.supercell.clashofclans (αυτό, δε βλέπω να το κρατάω... Θέλει πολύ "ντάντεμα" και δεν έχω χρόνο... Για τον ίδιο λόγο, είχα σουτάρει και το battle knight)
 
D@redevil εξαιρετικές επιλογές! Το Mahjong, αλλά σε άλλη έκδοση, με είχε "απασχολήσει" ευχάριστα το καλοκαίρι". Μου έβαλες την ιδέα να ασχοληθώ κάποια στιγμή και με τα Logo quizzes, τα οποία δεν έχω αγγίξει σε κινητό ακόμα.
 
Dare σε θυμάμαι υπέρμαχη του μήλου. Πώς και εμφανίστηκες στο android?
 
Αυτή τη στιγμή, στο Galaxy SIII μου πρέπει να φιλοξενούνται καμιά 200αριά παιχνίδια και θα υπήρχαν κι άλλα αν δεν είχα πρόβλημα χωρητικότητας (να υποθέσω ακόμα δεν έχει βρεθεί τρόπος να μεταφέρουμε apps στην SD, ε;;; :( ).

Πολλά που αναφέρθηκαν ήδη δεν θα τα επαναλάβω, από mainstream casual-ιές τύπου Angry Birds, Cut the Rope, Where's my Water, Candy Crush, Paper Toss κ.λπ. μέχρι λιγότερο γνωστά όπως το Pocket Soccer.

Έχω και αρκετά remakes κλασικών παιχνιδιών (GTA, Metal Slug, Raiden, Karateka, Worms, Another World, NBA Jam), τα περισσότερα εκ των οποίων όμως έχω βαρεθεί ακόμα και να τα ανοίξω, αφού δεν με εμπνέει ιδιαίτερα η ιδέα του να παίξω π.χ. το GTA III (εντελώωωως τυχαίο παράδειγμα... ;) :p ) σε μια μικροσκοπική οθόνη με αμφιβόλου ακρίβειας touch controls.

Από εκεί και πέρα, έχω αρκετά ποιοτικά παιχνίδια που υπό άλες συνθήκες θα ήταν ακριβούτσικα, αλλά τα απέκτησα όλα μαζί από Humble Bundles κ.λπ. για πενταροδεκάρες.

Μερικά από τα πρώτα που μου ήρθαν στο μυαλό. Επιφυλάσσομαι και για δεύτερο μέρος ή έστω edit:

The Room: Αν είστε τύπος που σας άρεσαν puzzle-οπαίχνιδα (γιατί δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να το πω καθαρό adventure) τύπου Myst, ρίξτε του μια ματιά. Είχα γνωρίσει από κοντά κι έναν εκ των δημιουργών του και τα λέγαμε. Είναι αρκετά polished για παιχνίδι κινητού κι έχει ίσως τα πιο intuitive touch controls που θα δείτε. Κέρδισε αμέτρητα βραβεία και νομίζω πως αυτές τις μέρες βγαίνει (edit: βγήκε 13/12) και το sequel για iPad και θα ακολουθήσουν του χρόνου τα υπόλοιπα.

Marvel Puzzle Quest: Το μεγάλο μου κόλλημα τις τελευταίες βδομάδες! Αν είστε fan των match-3 παιχνιδιών 'with a twist' θα σας αρέσει σίγουρα (σας προειδοποιώ πως είμαι τεράστιος fan των πρώτων Puzzle Quest) και αν είστε και οπαδός της Marvel θα το λατρέψετε. Είναι βέβαια f2p, αλλά μπορείτε να παίξετε μια χαρά και χωρίς να ξοδέψετε σεντ. Απλώς ίσως -ειδικά τις πρώτες μέρες- θα χρειαστεί λίγο grinding στις ίδιες και τις ίδιες μάχες για να δυναμώσετε τους χαρακτήρες σας και ίσως να μην μπορείτε να παίξετε για πολλές ώρες συνεχόμενα, αφού θα πρέπει να περιμένετε να ανακτήσουν την ενέργειά τους οι ήρωές σας.

10000000: Άλλο ένα εξαιρετικό 'κάτι-σαν-match-3'. Ναι μεν έχει κάποια RPG-ίστικά στοιχεία όπως τα Puzzle Quest, μόνο που εδώ πέρα από το να κάνετε 3+άδες, έχει μεγάλη σημασία και η ταχύτητά σας.

Super Stickman Golf 1-2: Έξυπνο 2D γκολφ που συνδυάζει τις αρχές του αθλήματος με στοιχεία δισδιάστατων platform.

Gets to the Exit: Αν και ο βασικός λόγος που το πρωτοδοκίμασα ήταν γιατί έχει δουλέψει σε αυτό κι ένας φίλος μου (όχι συμφοιτητής μου ή κάτι τέτοιο, αλλά συμπαίκτης μου από Ελλάδα... ούτε καν είχα ιδέα ότι ήμασταν επίδοξοι συνάδελφοι...), τελικά το βρήκα αρκετά συμπαθητικό και το πρότεινα και σε άλλους. Θυμίζει λιγάκι κάτι από Lemmings.

Score! World Goals: Οι ποδοσφαιρόφιλοι θα το λατρέψουν, αφού σας δίνει τη δυνατότητα να ξαναζήσετε ιστορικά γκολ από πρόσφατες και μη αναμετρήσεις.

//Δεν περιλαμβάνω τα παιχνίδια που δουλεύω εγώ στον ελεύθερο χρόνο μου και δεν τα έχω κυκλοφορήσει (...ακόμα;; ;) . :p
 
Το τελευταίο θέλει και λεφτά; (πχ. για να "αγοράσεις" φάσεις)

Εγώ κλασικά πράγματα... έχω βάλει εκατοντάδες, έχω μεταφέρει και στην SD (Galaxy Note γαρ), αλλά προσφάτως θέλω να το ελαφρύνω και έχω πιο πολύ για games (και γενικά "οικογενειακό" μια και έχω φτιάξει και επιπλέον χρήστες!) ένα Sony Xperia Tablet Z.

Όσα εκατοντάδες και να έχω βάλει τελικά κόλλημα τρως με 3-4... Σε μένα είναι τα εξής:

- 100 doors (και τα... παράγωγα). Είχα φάει παλαιότερα κόλλημα, μέχρι που είδα ότι κάποια στιγμή τράβαγε πράγματα από τα μαλλιά, δεν ήταν θέμα μυαλού.

- 250+ solitaire. Έτσι γιατί θέλω να έχω ένα ακόμα και αν παίζω μόνο 1-2 παραλλαγές.

- Angry Birds (όλα). Δεν κολλάω εγώ, κολλάει ο 5.5 χρονών μικρός όμως.

- Basketball. Κόλλημα.

- Cut the Rope. Πέρασε από κόλλημα.

- Defender II. Έχω περάσει τουλάχιστον 2 περιόδους κολλήματος (και αμέτρητων σκορ).

- Flow (διάφορες παραλλαγές). Τα έχω τελειώσει και μετά τέλος.

- Fruit Ninja. Επίσης κόλλημα του μικρού.

- Hill Climb Racing. Κόλλημα.

- Osmos. 2 περίοδοι κολλήματος επίσης, μέχρι να σου σπάσει τα νεύρα με... ήρεμο τρόπο.

- Pixel Dungeon. ΚΟΛΛΗΜΑ. Rogue-like ακόμα υπό εξέλιξη.

- Plague. Ψιλοκόλλημα.

- Επίσης έχω περάσει κόλλημα με 1-2 tower-defense αλλά ακόμα ψάχνω το "τέλειο που τα έχει όλα".

Εννοείται δεν έχω πρόβλημα install ή performance με οτιδήποτε. Όταν παίρνετε κάτι που κάνει 90 ευρώ (ή 190) κάποιο λάκκο έχει η φάβα, μην ψάχνετε γιατί δεν παίζει ζόρικα apps.
 
NLS είπε:
Το τελευταίο θέλει και λεφτά; (πχ. για να "αγοράσεις" φάσεις)
Το ξεκίνησα μόλις χθες (υπήρχε καιρό σε iOS, αλλά την περασμένη βδομάδα βγήκε για Android) και δυστυχώς τα περισσότερα πακέτα φάσεων είναι κλειδωμένα. Βέβαια τους πόντους για να τα ξεκλειδώσεις δεν είναι ανάγκη να τους αγοράσεις, μπορείς και να τους κερδίσεις προχωρώντας το παιχνίδι ή (το εκνευριστικό της υπόθεσης) βλέποντας τις ίδιες και τις ίδιες διαφημίσεις. Προς το παρόν δεν έχω τελειώσει ακόμα τις φάσεις που είναι ξεκλειδωμένες από την αρχή για να δω αν αρκούν για να ξεκλειδώνεις το επόμενο πακέτο.

//Έχει καταντήσει πάντως ξεφτίλα αυτό με τις διαφημίσεις. Χίλιες φορές να μου έλεγε "δώσε 3-4? για το πλήρες παιχνίδι", θα τα έδινα πολύ ευχαρίστως...

NLS είπε:
Εγώ κλασικά πράγματα... έχω βάλει εκατοντάδες, έχω μεταφέρει και στην SD (Galaxy Note γαρ).
Να υποθέσω πως αυτό ακόμα δεν γίνεται στα κινητά της Samsung, ε;
 
Δεν το έχω ψάξει. Νομίζω γενικώς έχει κοπεί (εκτός από root χακέματα με περίεργα mount points κλπ.).

Στο Galaxy Note δουλεύει (και θα δουλεύει αφού δεν θα βγει άλλο update). Είναι και rooted αλλά δεν έχει σχέση αυτό.

Στο Tablet Z, όχι. Δεν έχω ψάξει βέβαια τίποτα εκεί από root κλπ.

Να πω ελαφρώς πιο off-topic ότι τώρα ψάχνω τρόπο σε multi-user ταμπλέτες (όπως το παραπάνω) να υπάρχει και κάποιο common user storage area (γιατί ω ναι, έχουν ΜΟΝΟ χωριστά!)...
 
foutix είπε:
Dare σε θυμάμαι υπέρμαχη του μήλου. Πώς και εμφανίστηκες στο android?
Ελαφρώς offtopic κι εγώ, αλλά να πω ότι ξεκίνησα με ένα Desire C (σαν το Νώντα!), που παίζει το ρόλο του εταιρικού κινητού.

Μετά την κυκλοφορία του 5S, κάθισα και κοίταξα τι ανάγκες έχω πραγματικά και πώς μπορώ να τις καλύψω. Κατόπιν μελέτης και σημαντικής σκέψης, προτίμησα να περάσω σε ένα Samsung Galaxy S4 από ένα 5S, γιατί στην παρούσα φάση με συγκίνησε περισσότερο το πρώτο. Όταν με το καλό θα βγάλει κάτι η Apple που να θεωρώ ότι με αγγίζει συναισθηματικά, δεν το απορρίπτω να ξαναγυρίσω.

Μέχρι τότε, έχω εξαιρετικά χαρακτηριστικά στην μισή (και λίγο πιο κάτω) τιμή! ;)

Είπαμε ότι είμαι Apple fan - όχι από άλλο πλανήτη!

@ Nώντα: Είναι άκρως εθιστικά σε διαβεβαιώ.... Έπρεπε να με δεις, όταν έπινα αμέριμνη καφέ ένα πρωινό πριν πάω ταξίδι και ξαφνικά κοίταξα το λογότυπο στο κύπελλο του καφέ και είδα ότι ήταν ένα που έψαχνα για μέρες.... Πώς δε μου χύθηκε ο καφές! :p
 
Χαίρομαι dare που είσαι ανοικτομυαλη. Όσους ξέρω με apple είναι κολλημένοι με το μήλο. Ένα περίεργο πράμα. Ούτε μετοχές της εταιρείας να έχουν.

BTW τι έκδοση android έχει επίσημα το s4?

Γράφω και 2 παιχνίδια:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.n3vgames.android.driver

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gameloft.android.ANMP.GloftA7HM
 
Μα, είμαι κολλημένη με το μήλο! :D

Απλά, είμαι πιο κολλημένη με την τεχνολογία γενικότερα! Δε μπορώ να απορρίψω κάτι που δεν δοκίμασα, ούτε υπάρχει περίπτωση να απαρνηθώ ότι το πιο σκυλί smartphone που πέρασε από τα χέρια ήταν το 3GS. Τίμιο μηχανάκι και τρομερά καινοτόμο για την εποχή του! ;)

Το S4 μου ήρθε με 4.2.1 (για το .1, επιφυλάσσομαι! :D ) και κάποια στιγμή θέλω να το πάω στην 4.3. Το rootαρα όμως κι έχω θεματάκια με την official rom....

Κι ένα παιχνιδάκι, που αν το πω στον άντρα της κολλητής μου, εκείνη δε θα μου ξαναμιλήσει! :biglaugh:

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.nordeus.topeleven.android
 
foutix είπε:
Χαίρομαι dare που είσαι ανοικτομυαλη. Όσους ξέρω με apple είναι κολλημένοι με το μήλο. Ένα περίεργο πράμα. Ούτε μετοχές της εταιρείας να έχουν.
Δεν είναι περίεργο foutix, λέγεται customer satisfaction. Μπορεί να διαφωνείς και απ ότι λες δεν το κατανοείς αλλά υπάρχει και είναι μετρήσιμο. Νομίζω φέτος για πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια έχασε την πρώτη θέση στην Αμερική από τη Samsung λόγω... τι άλλο .... τιμής :) Έχασε 1 πόντο γιατί οι αγοραστές το θεώρησαν ακριβό (λολ).

Και μιας και έχω όρεξη θα γράψω 2 πράγματα που παρόλο που είναι offtopic επιλέγω να εκνευρίσω την άρρωστη διαχειρίστρια μας και να το μεταφέρει κάποια στιγμή στο σωστό thread ή καλύτερα να το διαγράψει εντελώς, άλλωστε είναι μόνο 0.02 cents :)

Ήταν 2007 όταν εδώ μέσα είχα γράψει για το πρώτο iPhone τα εξής:

ΔΕΝ είνα cutting edge. Δεν έχει όλα τα καλούδια πάνω που θα μπορούσε να είχε (βλέπε GPS πχ), έχει πολλά αρνητικά (βλέπε μπαταρία που δεν αλλάζει και 0 πρακτικά εφαρμογές τρίτων) άλλα αν δει κανείς πέρα από αυτά θα διαπιστώσει ότι είναι απλά κάτι το διαφορετικό. Αυτή είναι και η φιλοσοφία της Apple να σου δώσει κάτι το διαφορετικό. Η θα το λατρέψεις λοιπόν ή θα είναι πολύ ακριβό για αυτά που προσφέρει σε σένα. Παγερά αδιάφορο πάντως δε νομίζω να αφήνει κανένα που να ασχολείται με την εξέλιξη των κινητών και είναι μέσα στα πράγματα.
Απ ότι καταλαβαίνεις τα ίδια ακριβώς ισχύουν και σήμερα δεν έχει αλλάξει τίποτα σε αυτό τον τομέα.

Λίγο αργότερα είχα γράψει το εξής:

Πάντως θα δούμε εντυπωσιακά πράγματα στο προσεχές μέλλον. Ήδη η HTC έβγαλε το touch που θυμίζει λίγο τον χειρισμό του Iphone σε συνδυασμό με τους κύβους του MacOS και του Linux.Πάντως είναι εντυπωσιακό το πόσο έχει αντιγραφτεί αυτή η εταιρεία από το 1980 μέχρι σήμερα
Αυτό πήγα και αγόρασα εκείνη την εποχή (HTC Touch) μιας και είχα για 5+ χρόνια Windows Mobile συσκευές και πίστευα ότι θα μπορούσα να είχα εμπειρία iPhone σε κορυφαία (σε κινητά) εταιρία. Είχα δώσει 650+ ευρώ και φυσικά δεν υπήρχε η παραμικρή σχέση! Το iPhone είχε και ακόμα έχει απίστευτη εμπειρία χρήσης.

Κάποιος από τους admin εδώ μέσα δε με άκουσε και έκανε το ίδιο λάθος με εμένα αγόρασε μετά από κάνα χρόνο και αυτός HTC Touch! Τουλάχιστον αυτός δεν έσκασε τόσα χρήματα, γιατί μετά από λίγο καιρό πολύ λίγοι ήταν αυτοί που αγόραζαν WM και έτσι οι τιμές είχαν πέσει κατακόρυφα.

Κάπου νομίζω μέσα του 2008 είχα αγοράσει ένα G1 θέλοντας να μπω το συντομότερο δυνατό στην τεχνολογία του Android που μόλις είχε κάνει ripoff το iOS.

Βλέπετε η Google όταν αγόρασε το Android αγόρασε αυτό αλλά όταν είδε το iOS τα άλλαξαν όλα. Έλα όμως που το λειτουργικό δεν ήταν σχεδιασμένο από την αρχή αποκλειστικά για αφή, δεν είχε OpenGL acceleration στο UI (πέρασαν πάνω από 2 χρόνια γι' αυτό το feature) και ήταν απλά ένας φθηνός συγγενής όσον αφορά την αίσθηση. Δεν είχε καν το NDK για να ξεφύγουμε από το Java (Dalvik) layer και ο προγραμματισμός του με XML ήταν (και είναι ακόμα και σήμερα) εφιάλτης.

Ως αφελής όμως πίστευα ότι λόγω Linux είναι το μέλλον. Πόσο λάθος έκανα... Δεν κάνει ο πυρήνας το λειτουργικό αλλά οι μεγάλες οθόνες, τα χρώματα κι αρώματα και το κυριότερο; το χαμηλό κόστος με σχεδόν μηδενικό κέρδος. Έτσι φτιάχνεται η αγορά και κρατάει σήμερα smartphone ακόμα και η μητέρα μου και είμαι σίγουρος ότι δεν ξέρει τι είναι, της το έδωσε όμως ο υπάλληλος της Wind με 69 μόλις ευρώ και από αυτά τα 50 ευρώ επιστροφή για κλήσεις!

Το όλο thread έχει ενδιαφέρον να ξαναδιαβαστεί retrospect πλέον βλέποντας τις εξελίξεις. Οι εταιρίες που ασχολούνται με το Android ανεβαίνουν τον Γολγοθά τους, η μία μετά την άλλη αντιμετωπίζει οικονομικά προβλήματα λόγω του έντονου ανταγωνισμού που έχουν μεταξύ τους.

Η LG, η HTC εταιρίες που κάποτε είχαν διακεκριμένη θέση τώρα παρακολουθούν από τις κερκίδες και ας είχαν/έχουν το μερίδιο τους ως κατασκευαστές Nexus συσκευών. Το είχα αναφέρει και στο ίδιο πάλι thread. Η μόνη που κρατάει και βγαίνει κερδισμένη είναι η Samsung αλλά γι' αυτή άλλη ώρα.

Είναι καλό να είμαστε ανοιχτόμυαλοι αλλά αυτό να είναι bidirectional:)

Για μένα το Android είναι τα Windows της σύγχρονης πληροφορικής η οποία έχει μεταφερθεί στην τσέπη μας. Ένας ελέγχει το software και οι άλλοι απλά βάζουν το λογότυπο τους σε φθηνές τυποποιημένες συσκευές χωρίς δυνατότητα να ξεφύγουν από τα δεδομένα. Το μέγεθος της οθόνης, ο αριθμός των πυρήνων και τα GBs RAM δεν είναι innovation. Πέσαμε στην ίδια λούμπα και δεν το έχουμε καταλάβει :(

Μια άλλη φορά αν θέλετε θα μιλήσουμε για την τεχνολογία του Android σε σχέση με το iOS, έχει ενδιαφέρον...
 
D@redevil είπε:
@ Nώντα: Είναι άκρως εθιστικά σε διαβεβαιώ.... Έπρεπε να με δεις, όταν έπινα αμέριμνη καφέ ένα πρωινό πριν πάω ταξίδι και ξαφνικά κοίταξα το λογότυπο στο κύπελλο του καφέ και είδα ότι ήταν ένα που έψαχνα για μέρες.... Πώς δε μου χύθηκε ο καφές! :p
Ωχ ωχ ωχ!!! Πάλι καλά που δεν κάηκες (απ'΄τον καφέ, γιατι απ το παιχνίδι σίγουρα!)

Μου θυμίζεις τον εαυτό μου όταν πετυχαίνω κάπου ένα τραγούδι "σπάνιο". Βλέπεις ένα κεφάλι να προσπαθεί να προσανατολιστεί να ακούσει από πού έρχεται ο "ήχος" :p

Ελαφρώς off-topic: επειδή πέτυχα μια από τις προτεινόμενες εφαρμογές να είναι επί πληρωμή, δεν είναι εκνευριστικό το να απαιτείται πιστωτική κάρτα για αγορά εφαρμογών; Είχα καλομάθει από τη Nokia, όπου μπορούσες να χρεώσεις το λογαριασμό σου για να αγοράσεις εφαρμογές, οπότε μου κακοφαίνεται απίστευτα, γιατί το κατάστημα μου είναι πρακτικά άχρηστο για αγορά εφαρμογών, καθώς δεν έχω πιστωτική. Οπότε και βολεύομαι με τις δωρεάν (όχι ότι έχει χρειαστεί να αγοράσω εφαρμογή, αλλά και πάλι...)
 
nwntas είπε:
Ελαφρώς off-topic: επειδή πέτυχα μια από τις προτεινόμενες εφαρμογές να είναι επί πληρωμή, δεν είναι εκνευριστικό το να απαιτείται πιστωτική κάρτα για αγορά εφαρμογών; Είχα καλομάθει από τη Nokia, όπου μπορούσες να χρεώσεις το λογαριασμό σου για να αγοράσεις εφαρμογές, οπότε μου κακοφαίνεται απίστευτα, γιατί το κατάστημα μου είναι πρακτικά άχρηστο για αγορά εφαρμογών, καθώς δεν έχω πιστωτική. Οπότε και βολεύομαι με τις δωρεάν (όχι ότι έχει χρειαστεί να αγοράσω εφαρμογή, αλλά και πάλι...)
μπορείς να βγάλεις μια prepaid για τον ίδιο σκοπό. Είναι πολύ εύκολο πλέον. Σε Πειραιώς που την έβγαλα εγώ την πήρα αυθημερόν. Έτσι ή αλλιώς χωρίς αγορές μέσω ίντερνετ δεν πας πουθενά σήμερα, οι τιμές στα περισσότερα ηλεκτρονικά κι άλλα είδη στην τοπική αγορά είναι απαγορευτικές, δυστυχώς.

D@redevil είπε:
Το S4 μου ήρθε με 4.2.1 (για το .1, επιφυλάσσομαι! :D ) και κάποια στιγμή θέλω να το πάω στην 4.3. Το rootαρα όμως κι έχω θεματάκια με την official rom...
δυστυχώς από S4 και εξής (συμπεριλαμβανομένων πιο παλιών που αναβαθμίστηκαν), root σε Samsung κινητά συνεπάγεται κι απώλεια εγγύησης.

Κι ένα παιχνιδάκι, που αν το πω στον άντρα της κολλητής μου, εκείνη δε θα μου ξαναμιλήσει! :biglaugh:https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.nordeus.topeleven.android
Κι εδώ ένας αναλυτικός οδηγός για το συγκεκριμένο παιχνίδι, που ανέβηκε πριν λίγες μέρες. Σκέφτηκα να το ποστάρω κι εγώ, αλλά με απέτρεψαν τα σχόλια...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=380320
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
gademosauros είπε:
(...)παλιών που αναβαθμίστηκαν), root σε Samsung κινητά συνεπάγεται κι απώλεια εγγύησης.
A, δε με απασχολεί! :D Τις συσκευές μου, τις ξεντεριάζω, τις χακάρω, τις αλλάζω τα φώτα, οπότε ξεκινάμε με την παραδοχή ότι δεν έχω εγγύηση! :biglaugh:

gademosauros είπε:
Κι εδώ ένας αναλυτικός οδηγός για το συγκεκριμένο παιχνίδι, που ανέβηκε πριν λίγες μέρες. Σκέφτηκα να το ποστάρω κι εγώ, αλλά με απέτρεψαν τα σχόλια... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=380320
:worship: Πολύ ωραίος οδηγός - ίσα που μπορεί ν' ασχοληθώ με το παιχνιδάκι τελικά! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πρέπει να σου αρέσει λίγο η μέταλ ε;

μη ρωτάς πως μου ήρθε, χωρίς λόγο

:D
 
NLS είπε:
πρέπει να σου αρέσει λίγο η μέταλ ε;μη ρωτάς πως μου ήρθε, χωρίς λόγο

:D
Στα 2 πρώτα μου αρέσει το artwork και η μουσική στα άλλα 2 πιστεύω οτι είναι καλά παιχνίδια απο τη παλιά σχολή των 90s
 
Μέσα στις γιορτές κόλλησα με το Jetpack Joyride, που έχει κυριολεκτικά τον ατέλειωτο. Απλό παιχνιδάκι, όπου απλά αγγίζεις την οθόνη για να ανεβοκατεβαίνει ο τρελοεπιστήμονας στο jetpack και να αποφεύγεις εμπόδια ή να μαζεύεις νομίσματα. Εθιστικό, γιατί έχει αποστολές που είναι ψιλοεύκολες και όταν τελειώσουν ξαναβγαίνουν νέες, οπότε σε κρατά κολλημένο να λες "έλα μωρέ, μια γύρα ακόμα να βγάλω αυτή την αποστολή"... και καίγεσαι για καμιά ώρα και σερί. Τρέχει άψογα ακόμα και στο Desire C, οπότε είναι ελαφρύ παιχνίδι για τις συσκευές.
 
Όντως! Είχε βγει στα free παιχνίδια του PS3 και μπορώ να πω ότι είχα κολλήσει! Δεν ήξερα ότι βγήκε και για android! ;)
 
Πίσω
Μπλουζα