"Τα βιβλία που αγαπήσαμε" από την Καθημερινή.

συμφωνα με την εικονα, το επομενο βιβλιο ειναι ''Η Παναγια των Παρισιων''



kathimerini.jpg

kathimerini.jpg
 
Γεια χαρα την Κυριακη του Πασχα κυκλοφορισε καποιο Βιβλιο γιατι δεν βρηκα κατι στα περιπτερα ουτε και το Μ.Σαββατο
 
king78 είπε:
Γεια χαρα την Κυριακη του Πασχα κυκλοφορισε καποιο Βιβλιο γιατι δεν βρηκα κατι στα περιπτερα ουτε και το Μ.Σαββατο

Οχι δεν κυκλοφορησε κατι...θα κυκλοφορησει αυτην την εβδομαδα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπάρχει και ηχητικό υλικό που είναι διαθέσιμο μέσω της σελίδας της εφημερίδας στο facebook. Εγώ πρόλαβα και κατέβασα το ηχητικό του βιβλίου «Η Καλύβα του Μπάρμπα Θωμά». Το αφήνουν για μια εβδομάδα.και μετά το κατεβάζουν. Δεν ξέρω για πιο λόγο γίνεται αυτό ίσως για λόγους copyright. Δεν ξέρω για ποια από τα βιβλία ήταν διαθέσιμα τα ηχητικά. Τα έχω πάρει όλα και πολύ θα ήθελα να τα συμπληρώσω με το ηχητικό.
 
mr.Vox είπε:
Υπάρχει και ηχητικό υλικό που είναι διαθέσιμο μέσω της σελίδας της εφημερίδας στο facebook. Εγώ πρόλαβα και κατέβασα το ηχητικό του βιβλίου «Η Καλύβα του Μπάρμπα Θωμά». Το αφήνουν για μια εβδομάδα.και μετά το κατεβάζουν. Δεν ξέρω για πιο λόγο γίνεται αυτό ίσως για λόγους copyright. Δεν ξέρω για ποια από τα βιβλία ήταν διαθέσιμα τα ηχητικά. Τα έχω πάρει όλα και πολύ θα ήθελα να τα συμπληρώσω με το ηχητικό.

Ποση διαρκεια εχει το ηχητικο υλικο; Ισως κατεβαζουν γρηγορα το παλιο ηχητικο υλικο για να καταχωρησουν το νεο, απο νεα προσφορα της εφημεριδας...
 
Γύρω στα 45 λεπτά. Είναι σε μορφή mp3. Το έφτιαξα σε cd και το έβαλα μαζί με το βιβλίο. Δεν νομίζω να είναι αυτός ο λόγος πάντως.
 
Χθες βράδυ ήταν διαθέσιμο το ηχητικό υλικό από την ιστοσελίδα της εφημερίδας για τα βιβλία:

Ο Μόγλης, Ο γύρος του κόσμου σε 80 ημέρες, και Η Παναγία των Παρισίων.

Όποιος ενδιαφέρεται ας κοιτάξει εδώ:

http://www.kathimerini.gr/ta-vivlia-poy-agaphsame

κάνοντας κλικ πάνω σε κάθε βιβλίο ξεχωριστά.
 


Αυτή την Κυριακή ο «Όλιβερ Τουίστ» του Καρόλου Ντίκενς, μια ιστορία που αποδεικνύει ότι τo πνεύμα του καλού καταφέρνει πάντα να υπερνικά τις δυσκολίες και να θριαμβεύει εναντια στο κακο...

banner_960x600no_text--2-thumb-large.jpg

banner_960x600no_text--2-thumb-large.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αχ μπετυ μου να τα παντα ετσι και να υπερνικουσε το πνευμα του καλου παντοτε, δεν θα χε κανενας ασπρα μαλλια
 
Συμφωνα με την εικόνα ακολουθει, θα δοθει το βιβλίο Ρομπεν των δασων, αυτη την εβδομαδα



image_139593.jpg

image_139593.jpg
 
σημερα η εφημεριδα ειχε το βιβλίο ''Ροβινσων Κρουσος''
 
Όπως φαίνεται η σειρά ολοκληρώθηκε.

Θα αρχίσει η προσφορά Μεγάλη Βιβλιοθήκη Disney!

2rel40h.jpg


Έτοιμοι για… βουτιά στη διασκέδαση;

Μεγάλη Βιβλιοθήκη Disney!


Οι πιο κλασικές ιστορίες Disney, με την υπογραφή του
θρυλικού Carl Barks, για ένα αξέχαστο καλοκαίρι!

Αυτή την Κυριακή «Το χρυσάφι του Πειρατή»
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mr.Vox είπε:
Όπως φαίνεται η σειρά ολοκληρώθηκε.Θα αρχίσει προσφορά [h=2]Μεγάλη Βιβλιοθήκη Disney![/h]

Έτοιμοι για… βουτιά στη διασκέδαση;

Μεγάλη Βιβλιοθήκη Disney!


Οι πιο κλασικές ιστορίες Disney, με την υπογραφή του
θρυλικού Carl Barks, για ένα αξέχαστο καλοκαίρι!

Αυτή την Κυριακή «Το χρυσάφι του Πειρατή»
Πολύ καλή και αυτη η προσφορα της εφημεριδας...
 
Δεν άκουσα κάτι! Θα είναι τα ίδια με τα περυσινά ή άλλες ιστορίες άραγε;;
 
:fafoutis: ξέρω, ακούστηκε παράξενα όπως το έγραψα, αλλά μου έκανε εντύπωση!

Οπότε ξεκινάμε να μαζεύουμε πάλι! :happyjump:
 
ΜΕΓΑΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ DISNEY

ΤΑ ΑΠΑΝΤΑ ΤΟΥ ΡΟΜΑΝΟ ΣΚΑΡΠΑ

Αξέχαστες περιπέτειες, για ικρούς & εγάλους!

Κάθε εβδομάδα, ο Ντόναλντ, ο Μίκυ, ο Θείος Σκρουτζ και η παρέα τους σας περιμένουν στις πιο συναρπαστικές ιστορίες, γεμάτες δράση και χιούμορ, με την υπογραφή του θρυλικού δημιουργού Ρομάνο Σκάρπα! Μια συλλεκτική σειρά Disney που θα σας κρατήσει την πιο δροσερή συντροφιά αυτό το καλοκαίρι!

Αυτή την Κυριακή «Το Φυλαχτό του Αμούνδσεν».

Αυτή την Κυριακή 30/07/2017 ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ

Δεν γνωρίζω αν προηγήθηκε προηγούμενος τόμος και ούτε πόσοι θα ακολουθήσουν.

Η έκδοση είναι χαρτόδετη Paperback και έχει χαρτί απλού τεύχους.

Αξίζει πάντως για τους φίλους των comics του Disney.

 
Είναι το πρώτο τεύχος που βγαίνει. Το τσίμπησα εχθές. Έχει ωραίες παλιές ιστορίες - μέχρι και ουρά έχει ο Μίκυ - με αυτές που μεγαλώσαμε μια ζωή.
 
Disney Μεγάλες Ιστορίες


Οι αγαπημένοι ήρωες της Disney έρχονται ξανά στην Καθημερινή!
Μεγάλες Ιστορίες με την υπογραφή του θρυλικού Ρομάνο Σκάρπα για ένα αξέχαστο Καλοκαίρι!

Αυτή την Κυριακή 15/07/2018  "Ο ΝΤΟΝΑΛΝΤ ΠΡΑΚΤΟΡΑΣ ΤΟΥ FBI" μαζί με την Καθημερινή







 





disney.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα